Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

ele2001 10:43, 17 wrz 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Wczoraj właśnie sobie czytałem na temat tych dwóch cisów hicksii ponoć rośnie dużo szybciej niż hilli ja bym wybrał ten pierwszy choćby z tego względuco do wyglądu obu nie mam porównania.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 09:28, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na strzyżony żywopłot lepszy Hicksii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:31, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
cirrus30 napisał(a)
Witam..

Czytałem ten wątek i nasuwa mi się pytanie..
Czy cis "hilli" który właśnie zasadziłem na pewno nie ma trujących owoców?

Bo jeden krzaczek który dostałem miał czerwonawą jagódkę.

Boję się, że będę musiał się ich pozbyć ze względu na toksyczność jagódek...


W cisach wszystko jest trujące oprócz czerwonych osnówek, nasiona są trujące a osnówki nie. Niektórzy jedzą owoce cisa wypluwając nasiona, ja się nie odważę.

Natomiast cis Hillii z tego co wiem owoców w ogóle nie ma, nie zawiązuje ich, bo to klon męski.
W takim razie nie miałeś kupionego Hilli tylko jakiś inny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 09:45, 18 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
a nie strzyżony ? czy zywopłot koniecznie trzeba strzyc?, może posiadacie jakies przykłady takiego nie strzyżonego, bardzo mi sie podobaja takie naturalne formy
Gardenarium 09:50, 18 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Naturalne drzewo cisa wyrośnie w 300 lat w wielkie drzewo i nawet w wieku 5 lat pod wpływem śniegu rozłoży się na cały ogród. Cis trzeba strzyc, chyba że masz hektarowy park.

http://www.brc.ac.uk/plantatlas/index.php?q=plant/taxus-baccata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 10:01, 18 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
hihihi Danusiu 40 arów, więc troche jest działke podzieliłam na dwie czesci obecnie ( od dwóch lat) zajmuje się tą częscią bliżej domu a ta częśc z parkingiem, sadem i wjazdem do domu obsadzona szmaragdami i musi czekać.
brzydula 20:39, 19 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
ojojoj !!!! siedzę i się zastanawiam co ja zrobiłam ??? Pojechałam po Hicksii na żywopłot z przywiozłam Hilli. Mężuś stwierdził że ładniejsze igiełki i kolor a do tego bez owoców - same zalety !!! - moje argumenty, że wolniej rośnie, że szerszy, że do niskich żywopłotów się nadaje na nic - to ten mi jeszcze mówi , a gdzie ci się spieszy ??? Zawsze grzecznie pakował co chciałam nic nie mówił a dzisiaj łaził zaglądał, mierzył nie chciałam mu zabierać tej przyjemności i stawiać na swoim -
z tego co zrozumiałam to sadzić i ciąć??? ale tak myślę że tylko od góry go ciachnąć czy po bokach i te drobne gałązki również tak sekatorem poskubać ??? ojoj a może jednak wymienić ???
Gardenarium 21:49, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ojej, nie wiem co doradzić Tobie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 22:00, 19 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Danusiu to z tego nie będzie żywopłotu tak na ok 1,5 m ???
prawde mówiąc trochę mi ulżyło że nie będą dzieciaków kusić na te czerwone jagody ( wprawdzie swoich dzieci jeszcze nie mam ale przychodzą brzdące sąsiadów i kuzynów w przedziale 2-5 l i to głównie na borówki i poziomki i ciągle chcą mi pomagać w ogrodzie ), ale teraz jestem załamana, Myślałam żeby sadzić co 30 cm, obecnie mają ok 60 cm . co robić ?????? co robić ????????????
to co wymienić ????
Gardenarium 22:01, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zostawić Hilli, urośnie na 1,5 metra, miałam w ogrodzie, był grubaśny i zwarty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies