Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

chojna 09:18, 30 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Tak zrobię, dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Gardenarium 09:19, 30 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczółka dobrze radzi. Jeśli posadziłaś w piach czy rodzimą glebę to jeszcze czas na wymianę. Mam nadzieję, że gleba jest zasadowa - nie kwaśna? Cis nie lubi kwaśnej Jest wyjątkiem w iglakach.

Nie trap się o nawożenie bo teraz to jest niedopuszczalne. Rośliny nie pobiorą a możesz im tylko zaszkodzić.


Dbaj o prawidłową wilgotność podłoża. Patrz czy nie mają miseczników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chojna 09:25, 30 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Wykopalam rów i posadzilam w ziemię uniwersalną ogrodową.
Rośliny posadziłam sama, nie mam już siły na przesadzanie.
Dziękuję za cenne rady.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Gardenarium 09:43, 30 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to dobrze, w takim razie podlewaj, potem dosadź pomiędzy nie kolejne egz. lub czekaj aż się zrosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chojna 09:49, 30 mar 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Dosadzę: )
Danuś jesteś nieoceniona!
Dziękuję.

Mam nadzieję, że szybciej się zagęści niż osiągnie wysokość płotu: )
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Ilona 12:31, 22 kwi 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Danusiu, przekopuję informacje i nadal nie mam pewności co zrobić - posadziłam cisy Hicksii o wysokości ok. 60 cm na żywopłot. Zależy mi, by wysokość żywopłotu sięgała ok. 2m. Czy w związku z tym powinnam przyciąć cisy od góry czy tylko przyciąć pionowo? Obawiam się, że po przycięciu od góry znacznie spowolnię ich wzrost.
____________________
Gardenarium 15:55, 22 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rodzaj cięcia zależy od tego, jak teraz wyglądają. Wklej proszę jakąś fotkę, narysuję linię jak ciąc, albo doradzę co zrobić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ilona 16:49, 22 kwi 2015


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 30
Oto moje cisy.
____________________
Marysia_251 23:32, 24 maj 2015

Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 13
Dobry wieczór
przeklejam mają prośbę z innego wątku:
Korzystając z informajcji od Danusi, odpuściłam temat jałowców na zywopłot
i zakupiłam cisy Hilli. W momencie sadzenia miały ok 120 cm wysokości. Były sadzone ok 10 dni temu, co 60 cm. Moje pytanie jest takie, czy przyciąć je teraz, czy poczekać do jesieni na przykład? Dodam, że bryła korzeniowa była raczej mała. Poza tym, czy przy takim posadzeniu należałoby dosadzić między nimi małe egzemplarze? i jeszcze jedno, dziś zobaczyłam, że końcówki przyrostów
zrobiły się wygięte, wiotkie. Czy to może być efekt silnego deszczu, który je po prostu powyginał?
Dodaję zdjęcia, zrobione kilka dni temu.



pozdrawiam
Marysia

Gardenarium 19:05, 25 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ilona napisał(a)
Oto moje cisy.


Ponieważ teraz rosną nie za bardzo na 100% jest zalecenie cięcia, ale ja dziś cięłam, podobne, też takie szerokie. Tnij w takim razie, najlepiej w pionie, żeby od razu zagęszczały się. Poziomo lekko wyrównaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies