Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

ulkae 11:06, 05 paź 2015

Dołączył: 27 cze 2014
Posty: 8
Kochani mam na oku cisy Hicksii ok. 85cm wys. 20zł/sztuka. Dobra cena? Jak myślicie, brać? czy szukać dalej?
____________________
Ulka
chojna 12:29, 05 paź 2015

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Pokaż zdjęcia tych cisow.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
herbatnik 13:51, 22 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 9
Ja również planuję założenie wiosną cisowego żywopłotu
Pytanie do Was: jak postępować z sadzonkami (Taxus media "Hicksii") w wysokości ok. 40-50 cm tzn czy po posadzeniu przyciąć je poziomo, pionowo czy dać im szansę podrosnąć i wówczas podcinać? Zaznaczę, że w przyszłości chciałabym, aby żywopłot był wysoki i zwarty. Czy odległość sadzenia takich małych sadzonek co 30 cm będzie odpowiednia czy zmniejszyć ją?
Gardenarium 14:21, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ustaw sadzonki obok siebie tak żeby się stykały. Podawanie odległości jest bez sensu, nie wiedząc jak one wyglądają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
herbatnik 15:38, 22 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 9
Dziękuje Pani Danusiu za szybką odpowiedź Sadzonek jeszcze nie posiadam, sądziłam, że w przypadku tak małych roślin sadzenie tak, by się stykały będzie zbyt ciasne, przecież one się rozrosną i czy wtedy nie będzie im za ciasno? A co z cięciem formującym? Wykonywać już po posadzeniu?
Gardenarium 17:04, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj masz wskazówki ze zdjęciami,wyciągnij z tego wnioski oraz potrzebną odpowiedź.

Jak posadzisz bździnki co metr to będziesz 15 lat czekać że się rozrosną i zrobią ekran.

Czytaj od poczatku i patrz na zdjęcia.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/556-zywoploty-strzyzone-z-cisa

Nieważne jakiej są wielkości, sadzisz żeby się stykały i tniesz górą przynajmniej w poziomie, a w pionie to zależy jak wyglądają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
herbatnik 18:37, 22 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 9


Dzięki Szefowo
tuchan 20:31, 23 lut 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Też w tym roku sobie strzelę żywopłot z z cisa. Najbardziej podoba mi się Hicksii. Będzie w sumie jakieś 30 metrów, docelowo więcej. Bardzo podobają mi się te żywopłoty z cisa z linku, jakie robi Danusia i jej Firma. Dla mnie bajka. Sam cis podoba mi się z kilku powodów - jest gęsty, stworzony wręcz do cięcia, zimozielony i dobrze znosi stanowiska zacienione. Denerwuje mnie w nim jedna rzecz - wrażliwość młodych pędów na wiosenne przymrozki. Mam kilka młodych sztuk Wojtka. W tamtym roku wyjechałem i zostawiłem cisy bez okrycia agrowłókniną w maju. Trafił się przymrozek. Widok fatalny i przykry. Tym bardziej, że Wojtek przyrasta na prawdę bardzo powoli (z tego powodu stanowczo odradzam na żywopłot). Jako soliter mam posadzonego cisa Chudego. Nie wiem jak to się stało bo też miał młode przyrosty ale jemu w trakcie przymrozków absolutnie nic się stało. Rośnie w innym miejscu niż "Wojtki" przy samej siatce za którą znajduje się staw sąsiada. Może ochroniła go wilgoć? Tu moje pytanie dot. Hiksii - czy ten cis jest bardzo wrażliwy na wiosenne przymrozki? Pytanie drugie - czy wystarczy jak posadzę go 0,5 metra od siatki sąsiada, bo tak by mi pasowało, czy mam "odjechać" z nim dalej?
____________________
herbatnik 14:27, 24 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 9
Pytanie czy chcesz go formować też od strony sąsiada?
tuchan 19:40, 24 lut 2016


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
Nie, tam nie będę go formował. Skoncentruje się na swojej stronie. On ma po swojej żywopłot, którego stanu nawet nie skomentuję. Starczy 0,5 metra?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies