Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Gardenarium 11:31, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą mieć miseczniki, poszukaj ich pod spodem igieł.

Link do zdjęć

Nasz wątek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1763-misecznik-cisowiec

i jeszcze taki http://www.ogrodowisko.pl/watek/1927-zamieranie-pedow-cisa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulen 11:35, 26 maj 2016

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 11
I co w takim wypadku? A jeśli ich nie ma? Posadziliśmy ponad 50 sztuk cisow.

Ziemia universalna z odrobiną obornika. Czy można prosic o porade co powinnismy zrobić teraz na te żółknące igły i ewentualnie po jak powiniśmy nie dbać? Jakieś nawozy? Ewentualnie kiedy. Cisy podlewane są dwa razy dziennie.
frezja 11:44, 26 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gardenarium napisał(a)


Tu nie o praktykę chodzi a o wyobraźnię estetyczną. Patrzysz i widzisz, albo nie widzisz, to się ma, albo nie ma. Ale mozna się tego nauczyć np. ode mnie Gdybym o tym nie napisała, nigdy byś nie wiedziała.


Wyobraźnię estetyczną to myślę, że mam ..choćby z racji wykonywanego zawodu, gdzie jest jego nieodzownym elementem na każdym "polu" inaczej to działa aczkolwiek podobnie...; w kwestii sadzenia, docinania, ustawiania to jednak wcześniej bałam się, że coś "zepsuję".

Uczę się, oczywiście że od Ciebie..

To u mnie tez tarczniki...widzę podobne "narośle" ;(
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paulen 12:02, 26 maj 2016

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 11
Znaleźlismy misecznika. Czy teraz pryskać? Co najlepiej? Jakie proporcje?
Czy wiednięcie też spowodowane jest przez misecznika? Czy da sie wyleczyć rośline?
paulen 12:14, 26 maj 2016

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 11
Znaleźliśmy tez sporo ślimaków... nie wiem czy to też może mieć jakieś znaczenie...
ziele 14:37, 26 maj 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
paulen napisał(a)
I co w takim wypadku? A jeśli ich nie ma? Posadziliśmy ponad 50 sztuk cisow.

Ziemia universalna z odrobiną obornika. Czy można prosic o porade co powinnismy zrobić teraz na te żółknące igły i ewentualnie po jak powiniśmy nie dbać? Jakieś nawozy? Ewentualnie kiedy. Cisy podlewane są dwa razy dziennie.


Przesadzacie z podlewaniem. Być może to powód, że coś niedobrego dzieje się z nimi.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Gardenarium 15:08, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O tej porze cis gubi igły. Nie zalewać, podlewać, nie nawozić, bo trzęsiecie się z tym nawożeniem jak nie wiem co, aby coś, to zaraz nawozić. Nie.
Sprawdzić czy nie ma miseczników.

Otrzepać igły, spadną i będzie po problemie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulen 19:12, 26 maj 2016

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 11
Misecznik jest, znaleziony. Nie ma go dużo ale jest. Czy czymś opryskać teraz?
Gardenarium 19:55, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Larwy wyłażą? Wysypuje się biały proszek spod miseczki? Jeśli tak, to zastosuj Mospilan. Od spodu pryskaj.

Ale generalnie może być za wcześnie, bo nie ma jeszcze larw. Są jaja dopiero, a na jaja się nie pryska

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1763-misecznik-cisowiec?page=3

Osobniki składają jaja od maja do czerwca.

Larwy miseczników pojawiają się w lipcu , żerują do początku września,

wtedy też należy opryskiwać w stadium larw. Dobry będzie Mospilan. Czyli lipiec, sierpień opryski na larwy misecznika.

Wymieniają jeszcze środki Confidor i Tastar.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulen 11:41, 27 maj 2016

Dołączył: 23 maj 2016
Posty: 11
Mam jeszcze pytanie, czy mogę teraz wyrównać (przyciąć) rośliny żeby zacząć formować rośline na żywopłot?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies