Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

MartaR 17:35, 21 cze 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
CZytam i czytam i juz zglupialam czy hiccksi czy hilli na żywopłot, czy roznica jest tylko taka ze hicksi szybciej rosnie? Dlaczego poleca Pani jednak Hilli Pani Danusiu?
Gardenarium 19:37, 21 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam jeden i drugi. Drugi zapewne wtedy, gdy ktoś ma małe dzieci i nie chce mieć owoców, Hilli jest ładniejszy w wyglądzie, grubszy, ale wolniej rośnie i jest droższy, Hicksii jest czasem taki porozczapirzany, ale można znaleźć też zwarte i ładne.

Polecam różne, w zależności od sytuacji, polecam też Taxus baccata cięty. Siewki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KociaMama 01:16, 01 lip 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Moje cisy Hicksii rosną w glebie o pH 6,1. Wydaje mi się, że mogłaby być trochę bardziej zasadowa a przynajmniej obojętna. Dać trochę dolomitu? Teraz czy odczekać do jesieni? Czy zapomnieć o tym pomyśle całkiem?

Proszę o podpowiedź
____________________
Gardenarium 07:36, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli dobrze rosną to nic nie robić, ale gleba mogłaby być bardziej zasadowa. Teraz jest lekko kwaśna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KociaMama 09:38, 01 lip 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK. Mam jednak wrażenie, że w ubiegłym roku zieleń była ciemniejsza, igły bardziej gładkie, połyskliwe. Teraz wydają się jakby odrobinę zmatowiały, jakby bardziej szorstka powierzchnia się zrobiła. Bardziej w dotyku niż na oko widzę różnicę. Młode przyrosty są bardzo delikatne, niewielkie, bardzo jasne, poszarpane przez wiatr w niektórych miejscach. Tłumaczyłam sobie, że to przez to, że rosną w pełnym słońcu w miejscu wietrznym ale chyba to nie możliwe. Podlewane są regularnie i zasilane florovitem.
____________________
Marti_01 22:34, 29 lip 2016


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 110
Mam problem z moim cisem. Jest po sporych przejściach. Rok temu facet wyjeżdżając wielkim kontenerem z gruzem zahaczył o niego i wyłamał kilka gałęzi. Podwiązaliśmy z nadzieją, że przeżyją, ale niestety sporo trzeba było usunąć. Teraz jest pokraczny i rzadki. Do tego na jesień go przesadziliśmy w obawie przed podobnymi zdarzeniami. Niestety po przesadzeniu nie został zabezpieczony i kilka razy zimą się przewrócił pokazując korzenie. Na wiosnę został wzmocniony kołkami i teraz się trzyma. Posadzony płytko, woda nie stoi. Miseczników nie zaobserwowałam, ale na niektórych igłach jest jakiś czarny nalot. Od środka żółknie a potem rdzewieje, ale ma też nowe przyrosty, czyli żyje. Co mu może dolegać?

Ps. Mogę go jakoś jeszcze przyciąć?

____________________
Białe płótno-pomóżcie mi je pomalować
Agilka 20:35, 24 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Pani Danusiu prosze o pomoc
Chce zrobic zywoplot z cisu ale mam maly ogrod dlatego chcialabym aby ekran nie byl zbyt szeroki ale waski i dobrze zageszczony. Na ktory gatunek sie zdecydowac?
Mysle o fastigiata, erecta lub hilli?
Za podpowiedz z gory bardzo dziekuje :-*
Gardenarium 21:38, 24 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agilka napisał(a)
Pani Danusiu prosze o pomoc
Chce zrobic zywoplot z cisu ale mam maly ogrod dlatego chcialabym aby ekran nie byl zbyt szeroki ale waski i dobrze zageszczony. Na ktory gatunek sie zdecydowac?
Mysle o fastigiata, erecta lub hilli?
Za podpowiedz z gory bardzo dziekuje :-*


Hilli odpada, bo jest gruby.

Fastigiata jak najbardziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agilka 22:39, 24 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Dziekuje, alez szybka odpowiedz )
Dzis bylam w Hortulusie i tam zasiali mi watpliwosci. Bardzo podoba mi sie ta fastigiata i bylam na nia juz zdecydowana ale pani z Dobrzycy powiedziala, ze nie sadzi sie go w zywoplocie bo jak beda sie dotykac poszczegolne sadzonki to w tych miejscach igly beda brazowiec i opadac
Danusiu ratuj prosze i napisz czy to prawda czy fałsz. Twoje zdanie jest dla mnie wyrocznia
Agilka 23:25, 24 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Aj nie napisalam, ze docelowa wysokosc zywoplotu to 2m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies