Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

Gardenarium 06:48, 25 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprawa rozbija się o szerokość. To prawda, że nikt specjalnie nie leci, żeby kupować Fastigiata na żywopłot (gęsto wyjdzie drogo), ale jeśli masz osiągnąć pół metra to musisz posadzić wąską odmianę i to ścisło i to jeden przy drugim, bo odmiany kolumnowe nie narastają wszerz. I to prawda, że będą w środku opadać bo tak ma być. On ma stworzyć jednorodną ścianę, a w środku cię nie obchodzi, bo nikt mu nie będzie zaglądał pomiędzy.

Żywopłot czyli szczelny ekran to szczelny ekran, a nie oglądanie cisa ze wszystkich stron.

Docelowa wysokość 2 metry da się osiągnąć każdym innym cisem, a wąskość już nie każdym Jak ma być wąski? MOże byś pokazała to miejsce jak to ma być.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agilka 07:11, 26 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Dziekuje! Teraz juz mi sie wszystko układa w calosc
Miejsce na rabate ma szerokosc 150cm a chcialam tam zmiescic zywoplot z cisa (50cm), hortensje limelight a przed nia zurawke ta purpurowa (schemat podpatrzony z ogrodowiska ))
Masz racje, nikt nie bedzie zagladal do srodka wiec niech sobie leci. Najwazniejsze ze od frontu bedzie wygladal cudnie
Decyduje sie na cis fastigiata
Agilka 07:25, 26 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Decyzje ogrodowe nie sa łatwe
Zdecydowac sie na Fastigiate Robusta czy Sibirica? A moze jest jeszcze inna fajniejsza na tlo dla limelight?
Danusiu ratuj prosze bo ja oszaleje z ta iloscia odmian
W poniedziałek bede w domu to spróbuje dodac zdjecia

Gardenarium 08:26, 26 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posadź Hicksii, jest najtańszy, dobrze go formować, kolumnowe nie za bardzo polecam na żywopłot. Hicksii wybierz wąskie i potem tnij systematycznie.

Poratowałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agilka 16:12, 26 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Danusiu to dalej ja wałkuje temat tych kolumnowych Mam miejsce dla cisa tylko ok 50 cm.
Posadzic fastigiate Robuste czy Sibirica?
Przepraszam, ze Cie tak mecze ale nie moge sie zdecydowac a wiem, ze na Tobie zawsze mozna polegac )
Gardenarium 16:56, 26 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jeśli będzie wyglądał tak

To kupiuj Fastigiata Sibirica
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:58, 26 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz jeszcze do wyboru Wojtek

Ja swoje decyzje w większym stopniu opieram na wyglądzie egz. nie na nazwie odmiany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agilka 19:51, 26 sie 2016

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Jestes Kochana! Nie wiem jak Ty to robisz, ze znajdujesz czas dla nas wszystkich - zagubionych milosnikow ogrodow )
Bardzo dziekuje!!
chojna 11:54, 30 sie 2016

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Danusiu posadziłam kolejne cisy. Czy z przycięciem czekać do wiosny?
Kupowałam jako Hiksii ale na moje oko to zwykły taxus bacata.
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
Gardenarium 19:11, 30 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż bliżej, bo nie widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies