Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

MoniDomi 15:25, 04 paź 2016

Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 34
Witam. W prezencie dostałam 50 szt. cisa w donicach o wysokości ok.40cm.Problem polega na tym ,że mogę posadzić je dopiero w przyszłym roku po zrobieniu elewacji.Czy dobrym pomysłem jest zadołowanie ich w donicach aby na czas prac łatwo było je wykopać a po zakończeniu posadzić już bezpośrednio do gruntu.
KociaMama 22:57, 04 paź 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Warto zadołować ale nie w tym miejscu gdzie są planowane jakieś prace na wiosnę tylko gdzieś w miejscu spokojniejszym, gdzie będą mogły poczekać aż uszykujesz im już właściwe stanowisko.
____________________
tatufym 16:52, 08 paź 2016

Dołączył: 09 wrz 2016
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Obornik musi być spróchniały, nie świeży.
Na dnie wymieszać z ziemią lekko.
Posadzić do ziemi ogrodowej wymieszanej z czymś z worków, lub z kompostem najlepiej.
Pozostałe punkty prawidłowo.


Zrobiłem jak powyżej, po 3 tygodniach pojawiły się objawy żółknięcia i obsypywania się igieł ...
Zaraz po posadzeniu podlewałem obficie, a od ok 2. tygodni jest bardzo deszczowo.
P. Danusiu co to może być? Co mam z tym zrobić?

Dziękuję






estre 15:04, 01 cze 2017


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Chcę posadzić żywopłot cisowy, zależy mi na w miarę szybkim efekcie.
Taras powstaje i żywopłot ma być między tarasem a ogrodzeniem. Zostanie tam 80 cm. Więcej się nie da, taras będzie za wąski.

Myślałam o zakupie takich metrowych Hicksii. Nadadzą się? Nie pójdą za bardzo w szerokość?

Z takich już większych cisów znalazłam tylko Hicksii. W ogóle ciężko u mnie kupić większe sadzonki, same takie malutkie są wszędzie...
____________________
Ogród w wersji mikro
Toszka 22:14, 05 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Estre, najpierw się zastanów, czy korzenie będą mieć miejsce.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AndziaN 19:47, 28 cze 2017

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 13
Czy tyle miejsca na żywopłot z cisów wystarczy?
____________________
Ania Ogród od zera
Gardenarium 07:43, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na cisy, kolumnowe odmiany, jako tako wystarczy, na zwykły cis nie wystarczy, jego szerokość docelowa może mieć 100-150 cm po latach. Chyba że będzie ostro ciąć po kilku latach. Ale i tak za mało na Hicksii czy Hilli.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
effa_s 13:26, 08 sie 2017

Dołączył: 08 sie 2017
Posty: 9
Dzień dobry,
Chcę jesienią posadzić żywopłot wzdłuż ogrodzenia z siatki. W odległości ok. 1-1,2 m od granicy działki jest posadzone 5 drzew owocowych (grusza, 2 jabłonie, czereśnia, śliwa).
Czy muszę przesadzić drzewa owocowe, czy 1 metr wystarczy na przygotowanie 'rabaty' na żywopłot?
Ile miejsca od siatki trzeba zostawić, by swobodnie móc ciąć cisy od strony sąsiada? Nie sądzę, by sąsiedzi chcieli dbać o mój żywopłot od swojej strony, mają też małe dziecko, więc lepiej, by owoce były poza zasięgiem małych rączek.
Gardenarium 21:56, 08 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Drzewa będą za blisko żywopłotu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
effa_s 08:49, 09 sie 2017

Dołączył: 08 sie 2017
Posty: 9
Danusiu, rozumiem, że przesadzić drzewa będę mogła, jak im liście poopadają. Ale proszę podpowiedz jaką odległość od płotu zachować, by zmieściły się cisy, człowiek i drzewa?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies