Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony z cisa

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony z cisa

EkspertLeroy... 13:55, 31 paź 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Ja też jestem fanem żywopłotu z Cisów. Wygląda naprawde świetnie i bardzo elegancko
Iwona 100na na zapomnij podesłać jakiś zdjęc na wiosne z mała relacją jak Ci poszło sadzenie.
Pozdrawiam
Jagna 06:38, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
Ja tam ciachnęłam kilka dni temu, one juz nie rosną. Będzie ładniej.


Danusiu to ja mojego tez mogę przyciąć teraz jak mam taką potrzebę, nic mu sie nie stanie?
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Sebek 10:42, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jagna napisał(a)

Ja tam ciachnęłam kilka dni temu, one juz nie rosną. Będzie ładniej.


Danusiu to ja mojego tez mogę przyciąć teraz jak mam taką potrzebę, nic mu sie nie stanie?


Nic - tnij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zaga 10:18, 16 lis 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Nie wiem, może to głupie, ale zastanawiam się czy nie mogłabym zastąpić mój żywopłot, żywopłotem z cisów. Tak się zachęciłam oglądając Wasze. Posadziłabym np. za obecnym żywotnikiem i zanim ten się zestarzeje na dobre,tamten urośnie. Nie wiem, czy będzie miał jednak dobre warunki do wzrostu.


____________________
Agata - Ogród Zagi
Gardenarium 11:20, 16 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za, czyli rozumiem przy płocie? - lepiej nie sadź. Ja mam tern sam dylemat, Mam natomiast zamiar ogołocić kiedyć tuje od dołu a pod nimi posadzić ekran szczelny z cisów.

Tuje sobie górą pójdą w drzewa a na dole do wysokości płotu - kreska z cisa. Dobrze myślę?

Tutaj mogłabyś też posadzić z przodu, ale rabatę trzeba poszerzyć i już bez trawnika.
Moja rada: przytnij tuje górą i nieco w pionie, nie będą miały szyszek i o wiele lepszy efekt osiągniesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:07, 16 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niezły pomysł Danusiu - żywopłot w żywopłocie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zaga 18:53, 22 lis 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
To tak można? Nie wiedziałam. Tak mi się podoba cis. Kiedy sadziłam tuje jeszcze tego nie wiedziałam. Za tujami ma jeszcze miejsce, ale Twoje rozwiązanie jest chyba ciekawsze.

____________________
Agata - Ogród Zagi
Pszczelarnia 12:09, 30 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
Mam natomiast zamiar ogołocić kiedyś tuje od dołu a pod nimi posadzić ekran szczelny z cisów.

Tuje sobie górą pójdą w drzewa a na dole do wysokości płotu - kreska z cisa. Dobrze myślę?



I nie będą Ci przeszkadzały pnie gołe tuji w cisach? Zawsze będzie je widać. Kolor cisa i kolor tuji. Ciekawe. Frapujące.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 13:28, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje kiedyś same się ogołocą, a podetnę je na tyle żeby nie było przerwy. Jednak wolałabym żeby tuje się zagęściły i nie było takiej potrzeby. Wybiegam daleko w przyszłość. Witek ma taki plan żeby to już teraz zrobić. Ale ja - nie - mówię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 18:52, 02 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Danus, napisz prosze jaka zazwyczaj wybierasz odmiane cisa na ekrany?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies