Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:16, 27 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
greg66 napisał(a)
Gosiu wyczytałem że roślinki możesz owinąć jutą (2złote za kawałek) i wsadzić do wody ja powpychałem do doniczek w trochę żwirku dałem. Możesz zobaczyć u mnie
Pozdrawiam



Witaj Greg, byłam u Ciebie, balię widziałam, Bardzo łądnie to wyszło, też nad taką się zastanawiałam

Piszesz, że owinąłeś jutą, ale nadal nie wiem czy u mnie to potrzebne, roślinki mam kupione w doniczkach, wybierałam tylko te co do wody mają iść. Rozumiem, że Twoje rośliny były bez doniczek i dlatego je mocowałeś w jucie? Forma mojego oczka, w przeciwieństwie do stromych brzegów balii ma taką płytką strefę przybrzeżną i tam postawiłam to co nie ma rosnąć głęboko. Dopiero temat powoli próbuję ogarnąć. U Adny dopiero teraz dopatrzyłam, że rośliny ma w doniczkach i przyłożone kamykami.

Jak ustabilizować te doniczki w płytkiej strefie, tylko kamykami? To wystarczy? Czytam też o sadzeniu roślin w rajstopach damskich

Kiedy to ogarnę?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:28, 27 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Choiny rosną normalnie, nie tak szybko jak serby, ale żółwiowego tempa też nie mają. Dobrze jest przycinać im końcówki gałązek, żeby pobudzać do zagęszczenia. Kiedy jej się nie tnie, to rośnie bardzo ażurowo z tendencją do wiotczenia.

Perukowce bardzo nie lubią częściowego przycinania gałęzi (skracania). Jeśli już planuje się ich korektę, to lepiej wyciąć zbyt długie gałęzie przy ziemi, a on wypuści młode. Twój zdaje się tak robi.
Swojego dostałam kilkanaście lat temu w prezencie. Posadziłam koło bloku. Pan kosiarkowy kilkukrotnie przejeżdżał po nim kosiarką, a on odbijał. Kiedy kupiliśmy działkę pod budowę, to go przeniosłam. Daje radę.

Fajnie wyszło to oczko.



Choiny tnę. Myślisz, że ten perukowiec rozrośnie się gdy pozwolę tej odnóżce się rozwinąć? Przez lata przycinałam gałęzie i wyglądał po tym lepiej, do poprzedniej wiosny gdy nie tylko u mnie ale i w okolicy perukowce mocno oberwały przy wiosennych przymrozkach.

Teraz sobie przypomniałam, że od czasu gdy w tym miejscu została zerwana darń i w okolicę wsadzam różne rośliny, to nie raz uszkadzam mu niektóre korzenie... biedaczek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:31, 27 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)

Gosiu ja nie mam hosty White Feather więc ktoś inny był darczyńcą.
Big hostę już obfotografowałam.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2895-ogrod-joanny-i-andrzeja-od-podstaw?page=1124



Znaczy źle mam podpisaną plakietkę, ale jakąś jeszcze hostę od Ciebie dostałam poza tą ciemną?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 10:06, 27 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)



Znaczy źle mam podpisaną plakietkę, ale jakąś jeszcze hostę od Ciebie dostałam poza tą ciemną?

Nie pamiętam Gosiu, ale chyba tylko tę pokarbowaną Ci dawałam.
Big hosta jest cała dla Ciebie. Ja nie mam miejsca na takie potfory
I w tym roku kupiłam 3 nowe piekności to zwolni mi się miejscówka.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiek33 10:19, 27 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Z pewnością gdzieś znajdę dla niej miejsce
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 12:00, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7271
Gosiu tu masz fotki bordowego ogrodu
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2019/miles-stone-the-kingston-maurward-garden
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ewsyg 07:46, 28 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ale piękna funkia Wiesz może jaka to odmiana ?

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gosiek33 07:51, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
ewsyg napisał(a)
Ale piękna funkia Wiesz może jaka to odmiana ?



niestety nie mam pojęcia, koleżanka jedną mi wykopała
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:14, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Gosiu tu masz fotki bordowego ogrodu
https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show/Gardens/2019/miles-stone-the-kingston-maurward-garden



podoba mi się, w róznym oświetleniu będą różne efekty

I jak dla mnie za mało błękitu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:25, 28 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To jak to jest - kto kogo ma zniszczyć....





nie mówiąc, że to chyba biedronka azjatycka bez kropek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies