Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:39, 07 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
galgAsia napisał(a)
Mi dwa lata temu zamarzła pełna beczka, 360l Dno się wybrzuszyło, beczka się przewróciła... Dało się ją podnieść dopiero jak zrobiło się ciepło, a lód stopniał i woda wyleciała... Cały zimowy zapas wody poooszedł…


Dobrze, że tylko woda się wylała. Dwa lata temu zimą potraciłam kilka wiader plastikowych i cynkowanych konewek i balii. Wszystkim popuszczały spawy albo popękało dno. Nauczyło mnie to boleśnie by na zimę zostawiać podobne naczynia pod dachem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:53, 07 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach jest dzwońców. Za to w ogromnej masie są sikory, wróble, mazurki, sierpówki , kosów kilka.
Jeśli masz telefon na abonament i powiązany z nim internet, to mniej więcej raz na dwa lata dają nowy modem za 1 zł. Połączenie z internetem jest i przez telefon i przez antenę. U nas brak możliwości podłączenia przez kabel.


Mam abonament i właśnie czekam na koniec umowy lada dzień a zarazem na wymianę urządzenia. Teoretycznie orange sąsiadom podłączył światłowód. Myślę, że teraz by i mnie w końcu podpięli. Ale nadal im nie ufam. Nie mówiąc o ruinie którą zrobilili by w domu - chyba?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:54, 07 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
Dobrze, że Hania napisała ile u niej idzie, bo już się martwiłam... aż mnie się Pan Ziarenkowy pytał co ja dokarmiam tym słonecznikiem. Dobrze, że biorę na worki 20kg (własnie dzisiaj otworzyłam 4) i ceny hurtowe.
U mnie ptaków w tym roku zdecydowanie więcej.


Dobrze, że choć u Ciebie poleciały ptaki wszelakie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 07:43, 07 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Super, ze karmisz ptaki. U nas ich niewiele. Co ptaki jeszcze lubia, to platki owisane nasaczone olejem albo innym tluszczem. Osobiscie rozsypuje tez nasiona (te bez oslonek, by nie kielkowaly) na ziemie. Duzo ptakow wtedy przylatuje, ktore do karmnika nie podchodza. Ale z ziemi jedza.
____________________
Zapraszam na kawe
zawitka 09:07, 07 sty 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Jak wysoka jest ta Ferner niższa od Memory????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
TAR 09:09, 07 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
u mnie w tym roku dzwonce w ilosci szczatkowej. glownie stoluja sie sikorki, zauwazylam jedna parke sikorek sosnowek, mazurki, sojki, sa 2 kowaliki, 3 sojki, spora ilosc mazurkow, parka zieb. ale kosy, dzwonce i szczygly przylatuja do mnie w polowie stycznia zazwyczaj. nie wiem czemu ale tak jest.
Jednak roznorodnie jest mniej niz w zeszlym roku.

poszlo mi 50 kilo ziarna, musze dokupic bo zapowiadaja w drugiej polowie stycznia i w lutym snieg i mroz

Gosiu a drozdy nie sa przypadkiem wedrowne? Raczej nie zimuja w Polsce.
Wczoraj widzialam kilka kluczy wracajacych ptakow i nie wiem czy to byly jakieś dzikie gęsi czy juz pierwsze żurawie, ktore u nas zazwyczaj pojawialy sie na koncowce lutego.
Ale ciezko bylo wrocic do pracy po 3 tygodniowym leniuchowaniu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 09:57, 07 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie dzwońce są. Więcej niż w zeszłym roku. Kłócą się z kosami i wyżerają słonecznik. Mazurków mnóstwo. Sikorski bogatki i modre. Sójki i sierpówki. Te ostatnie dopiero w tym roku przylatują na jedzonko. Nowością są kowaliki. 2 przylatują. Zauważyłam też ptaszka wielkości sikorki, ale z dużo dłuższym ogonkiem. Nie mogę mu się przyjżeć, bo zanim wezmę lornetkę, to już odfrunął.
____________________
Kasia
galgAsia 10:55, 07 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)


Mam abonament i właśnie czekam na koniec umowy lada dzień a zarazem na wymianę urządzenia. Teoretycznie orange sąsiadom podłączył światłowód. Myślę, że teraz by i mnie w końcu podpięli. Ale nadal im nie ufam. Nie mówiąc o ruinie którą zrobilili by w domu - chyba?

Gosia, u moich rodziców or… podłączył światłowód i strasznej demolki nie zrobili Taką standardową, do zaakceptowania
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mikina34 14:53, 07 sty 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
U mnie też mało ptaków, na pewno przyczynia sie do tego krogulec, teren jest otwarty, żadnych większych drzew, mało miejsc do ukrycia. Ale w zeszłych latach nie było lepiej, a ptaków było dużo więcej, hmm...

Wszystkiego najlepszego Nowym Roku
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
TAR 15:01, 07 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
pestka56 napisał(a)
U mnie dzwońce są. Więcej niż w zeszłym roku. Kłócą się z kosami i wyżerają słonecznik. Mazurków mnóstwo. Sikorski bogatki i modre. Sójki i sierpówki. Te ostatnie dopiero w tym roku przylatują na jedzonko. Nowością są kowaliki. 2 przylatują. Zauważyłam też ptaszka wielkości sikorki, ale z dużo dłuższym ogonkiem. Nie mogę mu się przyjżeć, bo zanim wezmę lornetkę, to już odfrunął.


u mnie w okolicy kosy są, ale siedza w zaroslach wierzbowych na poczatku ulicy, tam jest tez sporo owocow dzikiego bzu. kosy u mnie pojawiaja sie w lutym i wiosna, wyżeraja robale. młócą az miło

mam kilka innych ptakow ale nie zawsze wiem co one za jedne i aparatu w łazience tez pod reka nie mam a stamtad akurat najlepszy punkt obserwacyjny i duzo skrzydlatkow sie kołtuni.

mysle, ze te kilka dzwoncow to na razie straz przednia, bo wsrod drzew słychac spore nawoływania. moze za kilka dni banda doleci do stołowki. ale w ogrodzie jak wiosna, niezłe szczebioty odchodza. ooo mam tez jednego rudzika maciupka. i dziecioły za plotem w lesie. Lubie to ich poranne stukanie.

Pestka ten ptaszek z długim ogonkiem to może raniuszek? chcialabym je spotkac u siebie, sa cudaczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies