Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gruszka_na_w... 19:16, 16 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
A mnie się spodobały Twoje "drzewne" zakupy. ))
Jakiej odmiany jest brzoza? Podczytałam, ze będziesz ją cięła, żeby utworzyła parasol. Też chciałabym u swojej uzyskać taki efekt.
W zeszłym roku podjęłam próbę wprowadzenia clematisów u siebie. Wplątałam je (sztuk 2) w róże pnące. Nie wykluczam, że może ich być więcej. )Te Twoje wyglądają obiecująco.)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 19:36, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Modrzewia ciąć należy w lutym, brzozę i graby w lipcu (już soki nie będą wypływać), mówią też że końcówka czerwca dobra ale ja swoje przycinałam w lipcu - to porady Tarci

Brzoza ponoć youngi, też może być
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:45, 26 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mam prośbę o poradę

Niebawem mam w końcu mieć ziemię i ma być rozplantowana w części ogrodu. Z frontu jest pozostałość górki ziemnej. Ziemia nie najgorsza podbierana do sadzenia jakiś roślin. Zostało tej ziemi z połowę a teraz przyszło mi do głowy by zamiast ją rozplantować i wyrównać całkiem ten fragment, raczej dosypać jeszcze ziemi i czymś ciekawym ja obsadzić?










patrzę, patrzę i nie widzę, zawsze z dystansu jest lepszy widok
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:06, 26 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Zawsze zazdrościłam Ci tych olbrzymich drzew. Te za frontowym ogrodzeniem dają klimat. Nie myślałaś o tym, żeby się osłonić roślinami od strony ulicy? Najwyższe piętro już masz. Zdecydować, co dać na średnie i czym podsadzić. Raczej szłabym w stronę całościowego rozwiązania niż pojedynczej wyspowej rabaty. Twój ogród kojarzy mi się naturalistycznie.
Nie wiem, czy zerkałaś do ogrodu w Wilczej Górze-
http://wilczagora.blogspot.com/2015/10/weekend-w-ogrodzie.html

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3842-wilcza-gora

Tam świetnie jest rozwiązane połączenie zastanego drzewostanu z nowymi nasadzeniami.

PS. Zapamiętam- brzozę przyciąć w lipcu- muszę jeszcze poczytać o technice, żeby uzyskać efekt parasolowaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:07, 27 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kiedy niestety większość drzew była chora i zostało raptem 7 sosen a wszystkie stare olszyny już dawno są wycięte

Intensywnie myślę o osłonięciu, przy samym płocie pełzają na razie bluszcze i dosadziłam śnieguliczki, gdy rozrosną się jak kępa którą widać na zdjęciu będzie nieźle.


Dzięki za linki. zerknęłam okiem na blog i tylko ech mi się wyrwało. U mnie już takiego klimatu nigdy nie będzie


A brzozę tnij nie pod garnek tylko strzępiasto


summa summarum górki tu nie będzie, dziękuję za głos
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
WilczaGora 07:40, 27 kwi 2016


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zawsze zazdrościłam Ci tych olbrzymich drzew. Te za frontowym ogrodzeniem dają klimat. Nie myślałaś o tym, żeby się osłonić roślinami od strony ulicy? Najwyższe piętro już masz. Zdecydować, co dać na średnie i czym podsadzić. Raczej szłabym w stronę całościowego rozwiązania niż pojedynczej wyspowej rabaty. Twój ogród kojarzy mi się naturalistycznie.
Nie wiem, czy zerkałaś do ogrodu w Wilczej Górze-
http://wilczagora.blogspot.com/2015/10/weekend-w-ogrodzie.html

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3842-wilcza-gora

Tam świetnie jest rozwiązane połączenie zastanego drzewostanu z nowymi nasadzeniami.

PS. Zapamiętam- brzozę przyciąć w lipcu- muszę jeszcze poczytać o technice, żeby uzyskać efekt parasolowaty.
ojej ale mnie spotkał Wilczy zaszczyt dziękuję za miłe słowa
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Gosiek33 11:14, 27 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
WilczaGora jak miło cię spotkać. Czasu mam zbyt mało by wszystko zobaczyć ale pobieżny wgląd w Twojego bloga mnie zachwyca
Kiedyś przeczytam całość i z pewnością czegoś się nauczę

troszkę zimnej wiosny:













____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:24, 27 kwi 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
i moja uwielbiana tiarella

















____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Basilikum 14:29, 27 kwi 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
ale fajnie wszystko mi sie podoba
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 19:06, 27 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21930
Piękna wiosenka, mimo zimna pomarańczowe barwy tawuły Gold Flame grzeją serce. Uwielbiam tawuły ))
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies