Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 08:01, 13 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Gosia przez Ciebie albo raczej dzieki Tobie zanabylam drogą kupna Green Pilara maly okazik ale jest i nie kosztowal wiele, jutro odbieram. chcialabym upolowac jeszcze grujecznika Rotfuchsa i dęba Cristata



Mój też był w bardzo przystępnej cenie. Malutki ale kiedyś urośnie
Kiedyś jesieną wielkie okazy oczarowały mnie u Grąbczewskich

Rotfuchsa też widziałam u Grąbczewski w zeszłym roku podobał mi się. Jestem ciekawa czy pachnie? Mój zwykły jeszcze do teraz rozsiewa w niektórych miejscach w ogrodzie woń waty cukrowej.
Cristata sobie wygooglałam - niezwykły liść. Tyle, że duże drzewo urośnie pomyśl
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:56, 13 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Gosiek33 napisał(a)



Mój też był w bardzo przystępnej cenie. Malutki ale kiedyś urośnie
Kiedyś jesieną wielkie okazy oczarowały mnie u Grąbczewskich

Rotfuchsa też widziałam u Grąbczewski w zeszłym roku podobał mi się. Jestem ciekawa czy pachnie? Mój zwykły jeszcze do teraz rozsiewa w niektórych miejscach w ogrodzie woń waty cukrowej.
Cristata sobie wygooglałam - niezwykły liść. Tyle, że duże drzewo urośnie pomyśl


w wersji szczepionej bardzo wolno rosnie, pytalam w arboretum, bo tam pieknisia wyhaczylam.
moj jeden grujek zgubil liscie, drugiego przesadzalam i czesc lisci zyje a czesc zaschla na galeziach, jejuuu jak on daje karmelem. na spacerniaku wszyscy tam mimochodem ciagniemy a psiury nosy zadzieraja co tak pachnie.

sojki przydybalam jak sadza zoledzie w rabatach i trawie, ciagle cos wyciagam.

A do dzieciolow mam wyjatkowa slabosc, uwielbiam je. Nie wiem, czy one tego nie wyczuwaja, bo dzis parka dzieciolow dala pokaz tanca poparanca. Bawily sie jak dzieci, jak w maju przy zaswiergalaniu. To zazwyczaj bardzo plochliwe ptaki a dzis niemalze 1,5 metra ode mnie sie zabawialy i zero stresu. Jak tak ganialy sie pomiedzy sosnowym galazkami poczatkowo myslalam, ze to sojki a to dziecioly tak szalaly
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 08:26, 16 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Dla Lucy poglądowe zdjęcie turzycy jakiejś piekielnej, niezniszczalnej. Jedyna metoda to wydłubywanie - korzeni się na głębokość prawie łopaty, żaden roundap jej nie bierze (kiedyś w przypływie szaleństwa na kawałku testowałam). W rabatach jakoś sobie radzę. Gdy widzę podważam łopatką i delikatnie wyciągam. Z trawnika nie mam szans. Zobacz dokładnie jakie ma korzenie. Ta turzyca to draństwo gorsze od podagrycznika tyle, że korzeń ma zdecydowanie mocniejszy


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 09:24, 16 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu to pewnie to, faktycznie korzeni się głęboko. Nie wiem, skąd się wzięła. Będę usuwać...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mary 18:41, 16 lis 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)
Dla Lucy poglądowe zdjęcie turzycy jakiejś piekielnej, niezniszczalnej. Jedyna metoda to wydłubywanie - korzeni się na głębokość prawie łopaty, żaden roundap jej nie bierze (kiedyś w przypływie szaleństwa na kawałku testowałam). W rabatach jakoś sobie radzę. Gdy widzę podważam łopatką i delikatnie wyciągam. Z trawnika nie mam szans. Zobacz dokładnie jakie ma korzenie. Ta turzyca to draństwo gorsze od podagrycznika tyle, że korzeń ma zdecydowanie mocniejszy



W ubiegłym roku kupiłam turzycę brzegową. W tym szybko się pozbyłam. Może to ona
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=94#post_2
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gosiek33 10:18, 17 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Gosiu to pewnie to, faktycznie korzeni się głęboko. Nie wiem, skąd się wzięła. Będę usuwać...



koniecznie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:23, 17 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mary napisał(a)

W ubiegłym roku kupiłam turzycę brzegową. W tym szybko się pozbyłam. Może to ona
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=94#post_2



Pamiętam Twoje wątpliwości, i widziałam ją na żywo w ZP i od razu pomimo urody wiedziałam, że jest niebezpieczna, choć pewno w donicy dałaby się uprawiać bezpiecznie.


Tak naprawdę nie wiem jaka to turzyca bo nie pozwoliłam jej zakwitnąć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:26, 17 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Chyba pora ziarno wysypać ptakom - w tym roku jakoś mi w okna nie zaglądają ale oglądam poza sójkami, srokami i sikorkami - pełzacze ogrodowe (te głośno śpiewają), wczoraj zniczek się pokazał, chyba nawet trznadla widziałam. Oczywiście rudzik i wredny kot, znowu pióra znalazłam, tym razem sroki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Agania 11:15, 17 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mam i ja jakieś takie dziadowstwo u mnie wyrasta ponad jałowca pośredniego i nie mam jak się do tego dostać, tak przez niektóre chwasty zniechęcam się do ogrodniczkowania i igły sosnowe w tym roku skubanie i czyszczenie żwirku.
Lekka robota, nie dam rady, ale co tam

Masz rację, czas pomyśleć o fruwaczach
... smalec mam dodam im ziarna i powieszę, żeby cokolwiek już miały
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:24, 17 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
TAR napisał(a)


u mnie sojki dra japy okropnie i czesto dziecioly slychac jak sie denerwuja

One wszystkich denerwują, wiosną atakują gniazda, nie znoszę ich,
gonimy je, ale tylko wiosną
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies