Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:20, 25 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kasya napisał(a)
Ach jaki ładnie wybarwiony grubodziób




Przyznaję się bez bicia, że troszkę światła wpuściłam w ten kadr, ale on i tak bardzo wyraziste kolory ma
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:21, 25 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Helen napisał(a)
Zazdraszczam takich gości Super je uwieczniasz



Staram się ich nie płoszyć, okiem widzę dużo więcej, szkoda, że aparatem tak nie potrafię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:22, 25 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Agania napisał(a)
Fajnych masz gości, ja nie umiem ich przyłapać na pałaszowaniu



Teraz zajęta jesteś zupełnie innym obiektem do fotografowania i na niej się skupiasz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:23, 25 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Alija napisał(a)
Świetne zdjęcia twoich sympatycznych gości. Do mnie też przylatuje dużo ptaków, ale nie aż tyle gatunków. Głównie sikorki, wróble, kosy na jabłuszka, ale są czasami dzięcioły, sroki, sójki.



Fajnie je obserwować
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:25, 25 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)

Ale masz szczęście U mnie w tym roku jeszcze nie było grubodzioba.
Co to za ptaszek po prawej stronie bo dzisiaj u mnie takie biesiadowały?



Widziałam, że do Ciebie grubodziób doleciał

Ten z prawej to czyżyk najpewniej bo dzwońców jeszcze nie widziałam a i trochę większe są
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:27, 25 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
Cudownych ptasich gości Gosiu miałaś.



Miło się takich ogląda
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 11:13, 25 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
Gosiek33 napisał(a)



Ogólnie patrząc na ludzi to naprawdę paskudny stwór bywa i co gorsza ma bardzo duży zasięg oddziaływania
Ale jedni tłuką wszystko czego się boją inni mordują by wyrządzić krzywdę i szkody właścicielowi

Ile owadów wybiłyśmy nie mając tej świadomości co dzisiaj i ile wytrułyśmy ochraniając swoje rośliny? Nie było dostępnych preparatów mniej szkodliwych dla pożytecznych (według nas) owadów. Dopiero tej zimy nie ścinam traw i krzewów w oczekiwaniu na wiosnę mając świadomość ile owadów tam zimuje.

Trudne jest życie człowieka w buszu roślin i zwierząt


edit - zobacz co znalazłam -ile robaczków zbiera para rodziców wychowująca swoje młode - dopiero na takich zdjęciach widać różnorodność pokarmu


w lezakowni mam budkę legową, wypisz wymaluj to co w opowiesci. tyle, ze u nas podloty widac, nie odlatuja.

byliny zawsze obcinam na wiosne, jedyny wyjątek na probe zrobilam w poprzednim sezonie i żalowałam. moze i czysto w ogrodzie ale nie bylam zadowolona z efektow. nasiona sie nie porozsiewaly, krzaczki nie zwiekszyly swojej objetosci, bylo tez slabsze i wiele krotsze kwitnienie szczegolnie w rozchodnikach zauważalne. jesli chodzi o chemie, w moim ogrodzie jej nie ma lub prawie nie ma. z lenistwa chociaz wole pisac, ze z braku czasu mnie sie nie chce gotowych roztworow uzywac a co dopiero przyrzadzac je samemu.

No i dobrze, ze traw nie ścinałam, wśród przydeptanych śniegiem pros przy świerku Glauca Globosa zrobil sobie rudzik miejscoweczke. jakby traw nie bylo rudzika tez nie. Na pewno puszczajac ogrod samopas bez "wielkich" porzadkow ptakow jest wiecej, moze motyli tez będzie i pozytecznych owadow. a wiosna pomalutku wszystko ogarne, bez cisnienia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
wunia 17:09, 25 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Ja tylko żałuję że jesienią jeżówkom nie obcięłam główek bo jak widzę te nasiona rozsypane to płakać mi się chce ile nowych roślinek będzie, jeżówki mnie zjedzą
Magleska 19:16, 25 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Gosia
dziękuję za ten artykuł przeczytałam z przyjemnością ,a w tym sezonie koniecznie muszę( chcę ) budki lęgowe zamontować
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosiek33 07:35, 01 lut 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
wunia napisał(a)
Ja tylko żałuję że jesienią jeżówkom nie obcięłam główek bo jak widzę te nasiona rozsypane to płakać mi się chce ile nowych roślinek będzie, jeżówki mnie zjedzą



Wolę wiosną wyrwać dodatkowego chwasta, teraz przyszły mrozy to nasionka ptakom się przydają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies