Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 23:03, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
I znowu wymieniłyśmy się odwiedzinami w tym samym czasie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sylvana 23:03, 24 maj 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
U Ciebie jak zwykle naście stron do nadrobienia....wcinam się jak piąte koło u wozu...ale zobaczyłam w Twoich zakupach Tawlinę jarzębolistną.....koniecznie zrób jej ograniczniki....moja jest ogromna....duuuużo wyższa ode mnie i ma ze 3 metry średnicy....a jakbym nie kosiła, wyrywała, cięła itd to miałabym tylko tą zmorę na całej działce.
Rozłazi si niemiłosiernie przez odrosty korzeniowe.
Ostatnio długo nie kosiłam, bo kosiarki nie było...i znalazłam 3-4 metry od krzaka odrosty....a rosną w oczach.

Znajoma próbowała ją usunąć z ogrodu...trzeci rok z nią walczy i ciągle gdzieś odrasta.

Jak zakwitnie jest ładna...nie powiem i lata nad nią cały rój bzyczków...

i tyle - już się nie wcinam w spotkaniowe tematy
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Katkak 23:04, 24 maj 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Murowana wędzarka super pomysł i dla Wojtusia żadne wyzwanie .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 23:06, 24 maj 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
To prawda, że tawlina jest dość ekspansywna, ale gdybym miała większy ogród zaprosiłabym ją do siebie . Kasia ją ma.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:11, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Sylvana napisał(a)
U Ciebie jak zwykle naście stron do nadrobienia....wcinam się jak piąte koło u wozu...ale zobaczyłam w Twoich zakupach Tawlinę jarzębolistną.....koniecznie zrób jej ograniczniki....moja jest ogromna....duuuużo wyższa ode mnie i ma ze 3 metry średnicy....a jakbym nie kosiła, wyrywała, cięła itd to miałabym tylko tą zmorę na całej działce.
Rozłazi si niemiłosiernie przez odrosty korzeniowe.
Ostatnio długo nie kosiłam, bo kosiarki nie było...i znalazłam 3-4 metry od krzaka odrosty....a rosną w oczach.

Znajoma próbowała ją usunąć z ogrodu...trzeci rok z nią walczy i ciągle gdzieś odrasta.

Jak zakwitnie jest ładna...nie powiem i lata nad nią cały rój bzyczków...

i tyle - już się nie wcinam w spotkaniowe tematy

Ha widzisz posadziłam bez ograniczeń , ale jakbym przeczuwała bo w planowanym lasku koło szałasu
Sumaki też się rozłażą, a wsadziłam dwa jeden już sobie w tym roku odrost wypuścił , ale wyrwałam i na razie jest spokój. I nie wcinasz się bo Jesteś bardzo mile widziana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:13, 24 maj 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mireczko Pontyjka zakupiona w szkółce przy starym ogrodzie i jeszcze dużo ich było , ale kupujących też dużo , a tam byliśmy koło południa to do wieczora nie wiem co zostało dla mnie wybór był tam ogromny , w mojej okolicy nie mam szkółek tej wielkości


Przy starym ogrodzie ale gdzie w Pisarzowicach ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:13, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Katkak napisał(a)
Murowana wędzarka super pomysł i dla Wojtusia żadne wyzwanie .

I wyroby można będzie własne porobić samemu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 23:15, 24 maj 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja mam tawlinę ale nie wiem jaką odmianę - moja nie wypuszcza odrostów na razie a mam już kilka lat.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Sylvana 23:20, 24 maj 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ha widzisz posadziłam bez ograniczeń , ale jakbym przeczuwała bo w planowanym lasku koło szałasu
Sumaki też się rozłażą, a wsadziłam dwa jeden już sobie w tym roku odrost wypuścił , ale wyrwałam i na razie jest spokój. I nie wcinasz się bo Jesteś bardzo mile widziana


Jak zdążę to jutro zrobię foty swojej z odrostami...jak nie to w czwartek.....buuuusz
Sumak też mi wędruje, ale przy Tawlinie to pikuś...Pan Pikuś
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
sylwia_slomc... 23:27, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Katkak napisał(a)
To prawda, że tawlina jest dość ekspansywna, ale gdybym miała większy ogród zaprosiłabym ją do siebie . Kasia ją ma.

Już zaprosiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies