Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 11:20, 29 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81887
No nareszcie popadało, szkoda tylko, że traz tak zimno i wieje. No ale nie można mieć wszystkiego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
07_Rene 11:22, 29 kwi 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Witaj. Twój areał robi wrażenie ☺
widać ogrom prac jaki już zrobiliście.
Duza działka to duży potencjał ale też wiele nakładów pracy i finansów. Trzymam kciuki.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Dorotka 11:30, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Rewelacyjny wątek. Będę zaglądać.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
sylwia_slomc... 21:58, 29 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81887
Dzięki dziewczyny, podnosicie mnie na duchu, bo jak popatrzę na działkę teraz to sama nie wierzę, że aż tyle udało się zrobić w ciągu ostatniego roku, choć od kosiary prawie się nie odrywam, a kilometrów robię tyle, że już bym chyba z Krakowa zaszła do Kołobrzegu.
Jak sobie radzicie z koszeniem koło chodników, ścierzek i rabat? Bo u mnie jak brzeg wysoki to trawa niedokoszona, ale za to na rabacie czysto, a jak fajnie nisko do koszenia to rabaty całe w skoszonej trawie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:05, 29 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81887
Ponieważ zima była dla nas łaskawa to udało się do wiosny zorganizować miejsce na ognisko

palisada ma chronić nas od wschodniego wiatru i jednocześnie trawy pampasowe przed iskrami

taka sobie ławeczka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:05, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81887
No mogę Wam podać powierzchnię działek
- rolna zabudowana 11 a
- rolna 39 a (za rowem)
całość po szerokości ma ok 25m reszta to dlugość
Tył domu zabajduje się na północnej stronie jakieś 4 m od drogi gminnej, wejście do budynku jest od strony podwórka.
Patrząc od domu na południe czyli drugi koniec tego "węża" po prawej znajduje się kolejno studnia, huśtawka ogrodowa, suszarka (obecnie drewutnia), kącik z iglakami, rolborderami i korą - rów
po lewej mini skalniak, chlewnia przerobiona na warsztat i pokuj chłopców, gospoda, romantyczna rabatka z żywotnikami, cyprysikami, berberysami, irgą dammera i wrzosami, oczko wodne z balii, kącik japoński z poidełkiem dla ptaszków - rów.
Rów i siatka oddzielają drugą część - tą "rolną"
Rolna to patrząc po kolei:
jagodnik, młody sad, kompostownik, pergola z winogronami i różą pnącą, warzywnik, ścieżka do ogniska z przylegającą rabatą na której rosną hortensje i tuje jakieś gloube, wzdłuż toważyszą im pochodnie z bambusa,
po lewej ciągnie się rabata liliowców, drewniana kapliczka, rabata z różami okrywowymi, rabata " wrzosowisko" gdzie są wrzosy, wrzośce, miodunka, cisy i jałowce zamyka ją stary korzeń
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 01:30, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81887
Po prawej za warzywnikiem rośnie gunnera stoi tragac jest placyk z plastrów drewnianych pod pergolę z ławeczką i 2 rabaty bylinowe. Ścieżką dochodzi się do bramy przy ognisku. Ognisko otoczone palisadą, która jak pisałam ma funkcję ochronną oddziela ogień od traw pampasowych. Przed bramą rosną juki karolińskie i paprocie. Po bramie wspinają się rdestówka auberta i akebia, za ogniskiem jest wyjście z bramką podsadzoną trzmieliną i paprociami i zaczynają się stopnie pod górę. Będą kiedyś prowadziły do tzw bacówki, a na razie na tym miejscu po lewej) rosną łubiny i różne krzewy (kiedyś napiszę jakie). Przy lubinach wkomponowałam starą korbę od studni. W ogóle ogród troszkę przypomina skansen, bo wykorzystuję w nim wszystkie starocie jakie tylko znajdę. Po prawej jest rabata z różami okrywowymi i jaśminem i tak dochodzimy do łąki kwietnej ciągnącej się prawą stroną i podsadzonej brzózkami. Po lewej rosną drzewa ( na razie malutkie) za łąką kwietną jest polana na której planujemy szałas z wierzbowych rosnących gałązek. Na środku rośnie metasekwoja i cedr, bokami wierzby płaczące i świerki. od góry całość zamykają 3 modrzewie, róża pomarszczona i tuje. Od sady do łąki kwietnej po obu stronach rosną różne tuje i szmaragdy.
Na obu działkach w ciągu trzech lat posadziliśmy ok. 290 gatunków i odmian roślin, drzew i krzewów. Mam nadzieję, że jak urośnie będzie wyglądać ładnie i ciekawie. pod jedną z wierzb wymarzyłam sobie białą chuśtawkę, żeby móc na starość popatrzeć z góry na ogród. Całość obsiana trawą uniwersalną. kl gruntu to dużo 2 trochę 3a i 3b.

Co myślicie o takim pomyśle? Wszystkie rady i uwagi mile widziane.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorotka 07:43, 30 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Sylwia bardzo dziękuję za odwiedziny w moim wątku. Dalas mi do myślenia z tymi obrzeżami z kostki. Bardzo fajnie u Ciebie to wyszło. Teraz mam zgryz.

O prymulkach i stokrotkach pojęcia nie miałam i je wywalałam. Teraz je wkopywać będę. Dzięki.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
hanawier 21:54, 30 kwi 2015


Dołączył: 15 kwi 2014
Posty: 171
Witaj Sylwiamamy podobny krajobraz u mnie też same pola a i bociuś sobie stoi podobny do mojego,pięknie u Ciebie ,pozdrawiam serdecznie
____________________
Hanna Ogród w otulinie Biebrzy
Dorotka 15:35, 01 maj 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Sylwia, no i stało się. Dzięki Tobie dzisiaj ułożyłam kostke wzdłuż moich rabat
Stało się to pod wpływem zdjęć z Twojego ogrodu. Jednak dzisiaj umieram, ból pleców i dłoni - ledwo żyję
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies