Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras z desek sosnowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras z desek sosnowych

Gardenarium 17:53, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trudno dostosować na oko dawki podlewania, rób na zasadzie prób i błędów aż dojdziesz do optimum.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:43, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Szumbu napisał(a)

Witam
Borykam się z problemem tarasu, ponieważ w domu, który kupiłem była już wylana płyta betonowa nie mam możliwości ułożenia tarasu z kostki, aby wyłożyć taras płytkami.

Musiałbym użyć wylewki, aby uzyskać spadki, a nie ma na nią miejsca. Mocno zacząłem rozważać, czy nie powycinać bruzd na legary i nie ułożyć tarasu z desek tarasowych.

Z racji powierzchni tarasu (30m2) zastanawiam się nad użyciem deski sosnowej i chciałbym zasięgnąć opinii osób, które taki taras użytkują. Czytałem dużo opinii i zdania są podzielone. Prosiłbym o wypowiedzi osoby, które mają doświadczenie z takimi tarasami.

Mam dostęp do deski sosnowej impregnowanej ciśnieniowo w 30 zł za m2 grubość deski 28mm


Przy okazji cytowania pozwoliłam sobie na podzielenie tekstu i poprawienie błędów.
Tekst pisany bez znaków interpunkcyjnych i nie podzielony jest mało zrozumiały

Moja opinia jest taka: wszystko co tanie jest mało warte. Deska sosnowa wygrywa w rankingach cen, jednak jesli chodzi o wytrzymałość to niestety. Za 5 lat wymienisz bo będzie się sypać, a drewno egzotyczne wytrzyma 50 lat.

No i podczas użytkowania wyłazi żywica, co nie jest zbyt miłe podczas leżenia czy chodzenia boso po tarasie.
Wszystko zależy od tego jak długo będziesz tutaj mieszkał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nallar 14:14, 27 paź 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Szumbu
Moje sosnowe deski na tarasie, (bez impregnacji) wytrzymały 10 lat. Co dwa lata "dostawały" odrobinę bejcy aby odświeżyć kolor.
Wiosną czeka mnie wymiana.
Ciekawa jestem co napiszą Ci którzy mają większe doświadczenie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 14:22, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kiedyś czyli 30 lat temu, a robiłam takie tarasy z sosny, bo nie było nic innego, więc robiło się albo z sosny albo ze świerku. To że Twój taras wytrzymał 10 lat nie oznacza, że każdy taras wytrzyma tyle. Twój był dobrze zadbany

Tarasy na lata się nie pobiją, nie zmienia to faktu że sosna to najgorszy materiał.

Gorsza od sosny jest tylko lipa, topola, olcha i świerk.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nallar 16:14, 27 paź 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardenarium napisał(a)
Kiedyś czyli 30 lat temu, a robiłam takie tarasy z sosny, bo nie było nic innego, więc robiło się albo z sosny albo ze świerku. To że Twój taras wytrzymał 10 lat nie oznacza, że każdy taras wytrzyma tyle. Twój był dobrze zadbany

Tarasy na lata się nie pobiją, nie zmienia to faktu że sosna to najgorszy materiał.

Gorsza od sosny jest tylko lipa, topola, olcha i świerk.


Dobrze zadbany? Podstawowym błędem było że materiał nie był impregnowany.

Nawet gdybym miała dechy zmieniać co 10 lat to i tak nie zdecydowałabym się na położenie betonowych płyt ani kostki.
Beton i goła stopa to nie moja bajka.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 16:17, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
No bo 10 lat temu ciśnieniowo to chyba nie impregnowali, był tylko drewnochron. Ale to nie jest impregnacja ciśnieniowa, więc nie wiem po takiej impregnacji ciśnieniowej ile lat nie zgnije.

Dobrze zadbany, bo piszesz że co roku odświeżany itd więc jednak zadbany

A ja bym się nie zamieniła na drewno. Mam kostkę granitową
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 18:48, 27 paź 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja mam taras z sosnowych desek już 10 lat i co najmniej o 5 lat za długo - u mnie nie był malowany co roku.
W tym sezonie wymieniamy z dwóch powodów - coś się dzieje z legarami a drugi powód bo jest wstrętny - chodzi o kolor bo od początku był pomalowany za ciemno.

Jeszcze nie wiem jakie będą deski ale nie sosnowe.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Nallar 19:42, 27 paź 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Impregnacji były dwa rodzaje, ciśnieniowa i zanurzeniowa. Na pierwszą mnie nie było stać, a druga jest mało skuteczna.

Danusiu, przy Twoim murowanym domu kostka granitowa świetnie się wpasowała, natomiast przy mojej drewnianej chałupie, granit mimo że naturalny, "pasować nie chciał"

Szumbu pewnie czeka na opinie jeszcze innych forumowiczów....uciekam.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardenarium 20:45, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ewa, ja nie kwestionuję Twojego wyboru, mnie jedynie się ten materiał nie podoba Co nie oznacza ze jet brzydki, czy zły. Ja mam swoje doświadczenia i tym się kieruję.,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kami 21:02, 27 paź 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 562
A mi płytki odpadają i rozglądam się za deską z modrzewia europejskiego.
Podpowie ktoś za czym się rozglądać-
- grubość 2,5cm czy 3cm?,
- musi być impregnowana ciśnieniowo olejem czy surowa wystarczy, zapewne będą deski przycinane to się obawiam różnic w kolorze?
- ryflowana z dwóch stron czy z jednej?
- w którą stronę układać prostopadle czy równolegle do ściany
- systemem gospodarczym będzie robiona więc instruktarz by się przydał jaką deskę kupić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies