Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

aga_podlasie 11:48, 18 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
A może jakiś przekaz podprogowy, pokazuj mu na kilka sekund zdjęcia z ogrodowiska w różnych sytuacjach. W końcu każdy facet się przekona do pomysłów kobiety
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
lorka 12:00, 18 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
aga_podlasie napisał(a)
A może jakiś przekaz podprogowy, pokazuj mu na kilka sekund zdjęcia z ogrodowiska w różnych sytuacjach. W końcu każdy facet się przekona do pomysłów kobiety


Witaj Aga,
taka właśnie technikę przyjęłam.. powolutku , co chwilę wspominam o pewnych rzeczach.. np przesadzeniu tego czy owego.. aż w końcu utrwali się w męskiej głowie

Generalnie to chyba nie jest aż tak źle.. z tego co czytam dziewczyny, to ten ród męski tak ma, zwłaszcza niektóe egzemplarze.. dopiero jak zobaczą pierwsze efekty , to zaczynają rozumieć..

Dom jakoś wykonczyliśmy, a biorąc pod uwagę że jedyną rzeczą jaka się nam wspólnie podobała były.... tadam ... klamki do drzwi wewnętrznych hihihi to jest wesoło

Z drugiej strony mój P przyjął taktykę: Ona ma plany.. poczekam spokojnie, bo i tak je zmieni 10 razy.. po co mam się denerwować..
zyjemy wiec w symbiozie on obserwuje, ja sie miotam... ale najlepszym antidotum jest czas
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
kasia_w 14:12, 19 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej Lorko
Ja mąża nie pytam Robię po prostu, co uważam, a że zmian jest tak wiele, on po prostu tego wszystkiego nie zanotuję w swojej spracowanej i zajętej WAŻNYMI SPRAWAMI głowie Nowe (prawie codzienne) nabytki sprytnie i szybciutko wsadzam na rabatki, a chwalę się tak co 5 może...
Angażuje go tylko du dużych i ciężkich prac, gdzie potrzeba Silnego Pana. Ahhh- po tylu latach małżeństwa wstrętna manipulantka się ze mnie zrobiła

Wracając do ogrodu- też uwielbiam jasne lekkie drzewa,kolor różowy i flamingi (zwłaszcza te dizajnerskie) dlatego mam 5 wierzb hakuro i kolona flamingo także. Mamy podobnej wielkości ogródki, przy może nie wymarzonych, ale przecież całkiem dobrych bliźniakach. Będę śledzić twój wątek i zapraszam do mnie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:12, 19 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
dubel
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 14:14, 19 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
lorka napisał(a)
Na moją rabatę przybyli dzisiaj nowi mieszkańcy dwa flamingi i od razu się jaśniej i bardziej lekko zrobiło..
Muszę tylko wynegocjować usunięcie tych kosodrzewin dwóch, ale mój P uparty..
a byłoby już tak ładnie symetrycznie ech..

a mnie się bardzo podoba zestawienie flamingo z kosodrzewinami. Oczywiście coś tam trzeba jeszcze "upchnąć"
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lorka 21:11, 20 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Dzisiaj pierwszy dzień biegania boso po mokrej trawie..zanim luneło popstrykałam orlika giganta..( jakiś taki wielki wyrósł jakies 60 cm)



i takie coś ( nie wiem jak sie nazywa, bo 'kradzione') ale świetnie się płoży i uwielbiam srebrno zielone listki



i to nie wiem jak się nazywa.. dostałam, jak tylko się wprowadzilśmy. Tworzy fajną kępe, ma białe kwiatki bardzo długo kwitnie..może ktoś zna ta roślinkę? i fajnie listki pachną.



Więcej nie mam co pokazywać, bo moje aktualne prace ogrodowe, to wynoszenie konarów z wyciętych drzew, równanie ziemi ( po wycince) i przesypywanie ziemi ze skrzyń warzywnikowych, żeby zrobić roszadę .... pot się leje
a większość roślin wydałam,żeby zrobić miejsce pod nowy ogród ech
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 21:16, 20 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
kasia_w napisał(a)
Hej hej Lorko
Ja mąża nie pytam Robię po prostu, co uważam, a że zmian jest tak wiele, on po prostu tego wszystkiego nie zanotuję w swojej spracowanej i zajętej WAŻNYMI SPRAWAMI głowie Nowe (prawie codzienne) nabytki sprytnie i szybciutko wsadzam na rabatki, a chwalę się tak co 5 może...
Angażuje go tylko du dużych i ciężkich prac, gdzie potrzeba Silnego Pana. Ahhh- po tylu latach małżeństwa wstrętna manipulantka się ze mnie zrobiła

Wracając do ogrodu- też uwielbiam jasne lekkie drzewa,kolor różowy i flamingi (zwłaszcza te dizajnerskie) dlatego mam 5 wierzb hakuro i kolona flamingo także. Mamy podobnej wielkości ogródki, przy może nie wymarzonych, ale przecież całkiem dobrych bliźniakach. Będę śledzić twój wątek i zapraszam do mnie


Kasiu do tej pory tez robiłam co chciałam..ale teraz zmiany będa zbyt drastyczne by uszło uwadze hihih..
w sumie najwieksze boje sa o trawnik.. śmieję się,że szefunio chce mieć boisko chyba.. problem w tym,że ma trzy córki i żadna nie chce w piłke grać
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 10:49, 21 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Zimno mokro, dzisiaj do ogrodu nie wyjde, więc w głowie korkociąg
Planuję przyszłą rabatę z boku domu.


Jest długa ok 30m
Wstępnie chciałabym zrobić coś takiego, to tylko zarys.. motyw powtarzałby się 4 lub 5 razy..


głowna baza to:
* jakieś zimozielone pnącze na płot
* kolumnowe iglaki ciemna zieleń
* drzewo( docelowo nie za duże tak maks 5m, żółto liściaste jesienią)

reszta to dodatki
trawy, byliny, ew niskie krzewinki
kolorystyka w tonacji zimnej: biel, róż( blady) fiolet
na wiosne dodatek niebieskiego( szafirki moje ukochane

Ogród ma być bez koloru żółtego i czerwonego( wiosną i latem- bardzo nie lubie żółtych i czerwonych kwiatków)
Żółty dopuszczalny jesienią ( liście drzew)
To chyba tyle na dzień dzisiejszy( pewnie koncepcja zmieni się jeszcze z 30 razy hahah)

I teraz prośba o pomoc:
Jakie iglaki polecacie?
i jakie drzewo.. myślałam o grabie, ale czy nie będzie za duży?
rabata będzie miała tylko 150 cm szerokości w miejscu posadzenia drzewa, tam gdzie iglaki 100 cm
Pomóżcie proszę ładnie
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
kasia_w 11:00, 21 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ładnie. Zobacz tylko czy nie za wiele tych wystających "ząbków" wyjdzie. Ja sobie rysuję linie rabat piaskiem- to fajny, ekologiczny sposób. No i można zmieniać.

30 m to sporo, dla mnie byłoby trochę monotonnie, ale ja jestem chaotyczna w projektowaniu Pewnie wyjdzie bardzo elegancko i spójnie. Co planujesz jako obrzeże rabat?

Iglaki- cisy kolumnowe ( dużo ich wejdzie), albo te rozczapierzone cięte w ekran ( wejdzie trochę mniej)
pnącze- zwykły helix hedera - u mnie super zielony całą zimę
drzewa- może grujeczniki- piękne jesienią, pachną, ale chyba spore rosną. Graby można formować, nie pozwolić im na rozrost. Pięknie jesienią są miłorzęby mariken- bardzo żółte, ale to z kolei maluszki na początku.


Boisko też u mnie na trawniku jest, synek gra ale już ma za mało miejsca i wyganiam na orlika
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lorka 11:17, 21 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
kasia_w napisał(a)
Ładnie. Zobacz tylko czy nie za wiele tych wystających "ząbków" wyjdzie. Ja sobie rysuję linie rabat piaskiem- to fajny, ekologiczny sposób. No i można zmieniać.

30 m to sporo, dla mnie byłoby trochę monotonnie, ale ja jestem chaotyczna w projektowaniu Pewnie wyjdzie bardzo elegancko i spójnie. Co planujesz jako obrzeże rabat?

Iglaki- cisy kolumnowe ( dużo ich wejdzie), albo te rozczapierzone cięte w ekran ( wejdzie trochę mniej)
pnącze- zwykły helix hedera - u mnie super zielony całą zimę
drzewa- może grujeczniki- piękne jesienią, pachną, ale chyba spore rosną. Graby można formować, nie pozwolić im na rozrost. Pięknie jesienią są miłorzęby mariken- bardzo żółte, ale to z kolei maluszki na początku.


Boisko też u mnie na trawniku jest, synek gra ale już ma za mało miejsca i wyganiam na orlika


No właśnie boję się ,że za monotonnie bedzie ale na razie nie mam pomysłu innego.
Na pewno musza być 3 na wysokosci domu ( na srodku trawnika posadzilismy 4 drzewka owocowe i te rabaty komponują się pomiędzy nimi.. za drzewkami, jest juz tylna cześc ogrodu( otwarta) więc z boku moge zamiast 4i 5 wymysleć coś innego.. np huśtawke pomiedzy innymi roślinkami ( na razie stoi tam domek średniej córki

musze porobić zdjęcia

Dziękuję za propozycje roślin, zaraz posprawdzam sobie je w sieci
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies