Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

Kuba 06:11, 23 maj 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
z tym przesadzaniem to nigdy nie ma pewności czy roślina to dobrze zniesie, tym bardziej że przez rok już się zdąży ukorzenić i znowu szok. Zaplanuj im miejsce lepiej już teraz
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
oliwka 07:29, 23 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
ja też planuję tymczasowe zasadzenie grabów a potem przesadzenie w odpowiednie miejsce.

A odpowiadajac na twoje pytanie: widziałam jak znajomi przesadzali drzewka, które od kogoś dostali i sie nie przyjmowały. Jakość tych drzewek była średnia. Z drugiej strony człowiek, który od lat zakłada ogrody, powiedział mi że mogę teraz sadzić co chcę a potem się przesadzi. Na dowoód widziałam 20 letnie bukszpany giganty, które rok wczesniej dostał od klientki i posadził u siebie.
Agata, myślę że to kwestią tego jak je później potraktujesz przy wykopywaniu. U ciebie one będą najdłużej rok więc raczej nic im się nie stanie.
Ja już bym sadziła u siebie, ale cały czas się zastanawiam czy mi nikt nie rozkradnie wszystkiego. Działka jest daleko, rzadko tam jeździmy. Wkoło wprawdzie są domy, ale słyszałam, ze potrafi wpaść ekipa i ogrodzenie w nocy sciagnąć, a co dopiero powyrywać takie roaliny ....


A ja dzis mam zakwasy w rękach. Wczoraj przewaliłam 300 l ziemi w donicach na balkonie. Powoli zaczyna to wyglądać Na mojej rabatce warzywnej na balkonie zrobiło się już ładnie: sałata już prawie gotowa, cukinia ma już ładne listki. Może dziś uda mi sie zrobić kilka fotek.


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
oliwka 07:31, 23 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
kasia_w napisał(a)


no właśnie to na pulpicie kompa sobie ustawiłam niebieski,zółty fiolet, róz i jeszcze ten czerwono-purpurowy. A wszystko razem gra


tak u mnie też to jest purpurowy bardzo mi się podoba
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
lorka 07:43, 23 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Magdalena25 napisał(a)
Witam i pozdrawiam
Ślicznie u Ciebie! Podziwiam za plan i konsekwencję, bo ja mam kilka rzeczy rozgrzebanych i ciągle coś zmieniam, przesadzam, ciągle wizje mi się zmieniają.
Będę zaglądać do Ciebie

Witaj,
Kochana, plan dopiero kiełkuje a kosnekwencja.. no to się okaze!
Do tej pory miałam dokładnie tak samo, zmienianie przesadzanie, non stop nowe wizje.. ta łukowata rabatka z przodu to moj kwietniowy wyczyn, a juz teraz chce prostą.. te biedne cisy były 3 razy przesadzane hehe.
Dlatego cieszę się,że trafiłam na to cudowne miejsce ( pokłony dla Pani Danusi)
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 07:50, 23 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
No powiem Wam,że zgłupiałam.
Chyba rzeczywiście się poradzę Madżenki.
Do tej pory wszystko mi rosnie co posadziłam.. a traktuje na prawdę po macoszemu
Nawet bez wytargany w lesie, który notabene będę przesadzać teraz na jesieni haha
Oliwko, pochwal się balkonem. link do warzywnika ci nie działa, musiałaś coś źle go zapisać!
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
anetta 08:11, 23 maj 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Witaj, piękny ogród się zapowiada u Ciebie, powodzonka
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
oliwka 08:12, 23 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
hej Lorka już działa
na razie zdjęć nie ma za dużo. Zapraszam do galerii z ubiegłego roku (w pierwszym poście). Brakuje zdjęć marchewki, która wg mnie wyszła super, a wg mojej koleżanki: zupełnie mi nie wyszła

Zrobiłam właśnie kilka zdjęć ale nie podobają mi się - wstawię coś wieczorem.
Jestem zdegustowana bo bardzo liczyłam na mój vertical garden, który już wisi, ale wygląda fatalnie. Otwory w nim są bardzo małe. Nie wiem skąd oni mają te zdjęcia reklamowe. Nawet jeśli pokazane są duże rosliny to i tak one musza się tam dusić - przynajmniej w tym systemie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Madzenka 10:28, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
oliwka napisał(a)
ja też planuję tymczasowe zasadzenie grabów a potem przesadzenie w odpowiednie miejsce.

A odpowiadajac na twoje pytanie: widziałam jak znajomi przesadzali drzewka, które od kogoś dostali i sie nie przyjmowały. Jakość tych drzewek była średnia. Z drugiej strony człowiek, który od lat zakłada ogrody, powiedział mi że mogę teraz sadzić co chcę a potem się przesadzi. Na dowoód widziałam 20 letnie bukszpany giganty, które rok wczesniej dostał od klientki i posadził u siebie.
Agata, myślę że to kwestią tego jak je później potraktujesz przy wykopywaniu. U ciebie one będą najdłużej rok więc raczej nic im się nie stanie.
Ja już bym sadziła u siebie, ale cały czas się zastanawiam czy mi nikt nie rozkradnie wszystkiego. Działka jest daleko, rzadko tam jeździmy. Wkoło wprawdzie są domy, ale słyszałam, ze potrafi wpaść ekipa i ogrodzenie w nocy sciagnąć, a co dopiero powyrywać takie roaliny ....


A ja dzis mam zakwasy w rękach. Wczoraj przewaliłam 300 l ziemi w donicach na balkonie. Powoli zaczyna to wyglądać Na mojej rabatce warzywnej na balkonie zrobiło się już ładnie: sałata już prawie gotowa, cukinia ma już ładne listki. Może dziś uda mi sie zrobić kilka fotek.




Wiele ogrodow na forum jest przykładem , ze wszystko mozna przesadzic
Z bukszpanami nie ma problemu, bo maja płytki system korzeniowy i nawet stare rosliny mozna Przesadzać. Jednak wiekszośc drzew w 3-5 roku po posadzeniu bez ciężkiego sprzetu sa juz niemal nieprzesadzaLne. Do 3 roku maja jeszcze na tyle słabo wykształcony system korzniowy ze bez problemu mozna przesadzac. W szkółkach duze drzewa sa odpowiednie przygotowywane do przesadzania, podcinanie sa im co roku korzenie. W necie mozna poczytac jak przesadzic stare okazy i jak rozłożyć to na 2 lata

Moich 4 letnich brzoz nie mozna było juz przesadzic, musiałabym zrujnować poł ogrodu, wycielam aby posadzic inne...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 10:30, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
lorka napisał(a)
No powiem Wam,że zgłupiałam.
Chyba rzeczywiście się poradzę Madżenki.
Do tej pory wszystko mi rosnie co posadziłam.. a traktuje na prawdę po macoszemu
Nawet bez wytargany w lesie, który notabene będę przesadzać teraz na jesieni haha
Oliwko, pochwal się balkonem. link do warzywnika ci nie działa, musiałaś coś źle go zapisać!


Lorka wpadaj i pytaj o graby, bez skromności powiem, ze jestem matka chrzestna grabów na ogrodowisku Moje maja juz 5 lat
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lorka 10:45, 23 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Madzenka napisał(a)


Lorka wpadaj i pytaj o graby, bez skromności powiem, ze jestem matka chrzestna grabów na ogrodowisku Moje maja juz 5 lat

Madżenko bardzo Ci dziękuję za cenną wiedzę

właśnie czytałam jak przesadzać starsze krzewy, bo czeka mnie przesadzenie sporej aroni..
w sumie napiszę tutaj, może komuś się przyda.
trzeba wczesną wiosną przyciąć korzenie na obwodzie korony ( ostrym szpadlem). wtedy roślina zaczyna wypuszczać nowe korzenie przy pniu i jesienią można ją przesadzić na nowe miejsce. Wiosną przyciąć pędy rośliny na 2/3 długości, wtedy siły witalne znowu idą w korzenie( roslina się zadomawia na nowym miejscu) a potem puszcza nowe silne pędy

przetestuję na mojej arońce
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies