Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry... :)

katiaxx 15:00, 13 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Konieczki napisał(a)
Zapraszam na kawkę
Ewa ja zmusiałam kolegów w pracy do zbierania fusków z ekspersu dla moich roślinek

A odnośnie klona to mam prostować??


Prostuj - sam się wyprostuje lub nie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gusiarz 15:56, 17 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Asiu fajnie, że się zdecydowalas na wątek )
Klony koniecznie zapalikuj -,nawet bambusem, mają cienki pień i przy burzy mogą się złamać. A przy okazji będą się prostować ;
Projekt fajny i w dodatku w preprezencie... No,no )
Dopinguje ci bardzo
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gruba_dynia 08:51, 19 maj 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Witaj, przeczytałam w wątku u Gosi, że masz w planie samodzielne wykonanie gabionów. Zapraszam Cię zatem do mojego ogrodu. Gabiony robiliśmy sami bo potrzebowaliśmy ich sporo. Wyszły bardzo fanie i mają się dobrze. Może nasza technika będzie Ci pasowała.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
iwka 09:56, 19 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
gruba_dynia napisał(a)
Witaj, przeczytałam w wątku u Gosi, że masz w planie samodzielne wykonanie gabionów. Zapraszam Cię zatem do mojego ogrodu. Gabiony robiliśmy sami bo potrzebowaliśmy ich sporo. Wyszły bardzo fanie i mają się dobrze. Może nasza technika będzie Ci pasowała.


Witam i potwierdzam, że Dyńki gabiony są bardzio fajne. Ja też będę robiła u siebie z jej "przepisu"
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Konieczki 15:00, 19 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Już lecę ogladać
____________________
Zielonym do góry... :)
jazzy 15:11, 20 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Hejka
No no, projekt w prezencie Nieźle się zaczyna
To teraz w końcu sobie zaznaczę Twój wątek i będę podglądać rozwój sytuacji
A czy tą skarpę będziesz czymś obudowywać? W sensie gabionem, czy murowanymi donicami?
Muszę znów zerknąć na projekt
Pozdro deszczowe
edit: a pokaż ujęcie domu i skarpy z boku bo nie widać jak dom ma się względem skarpy
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
abiko 13:47, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Asia, trzymaj się projektu, duże ilości roślin i będzie super 30% zazdrości Ci projektu
trzymam kciuki, która to część KRK?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Konieczki 17:54, 21 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
abiko napisał(a)
Asia, trzymaj się projektu, duże ilości roślin i będzie super 30% zazdrości Ci projektu
trzymam kciuki, która to część KRK?


No niestety ta pn-wsch pewnie kiedyś ujrzysz kominy na jakimś zdjęciu - widok z działki mam niestety przemysłowo-krajoznawczy (Tatry też widzę)
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 18:05, 21 maj 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Taras

Wiecie co zbliża się termin rozpoczęnia prac z tarasem a ja zmianiam opcje.
Chciałam zakończyć taras gabionem tutaj jako kontynuację ściany domu

ale obawiam się wielu rzeczy:
-wyjdzie monstrualnie duży gabion (wysoki na 1.8m a długi na conajmniej 6m) boję się ze będzie to nieciekawie wyglądało. Mam zamawiać siatki na gabiony ale mam obawy.
Od strony ogrodu przedstawia się to następująco

jak widac powyżej wszyscy już nauczyli się korzystać z zejścia z tej strony i boję się że mi ktoś skręci na 1,8m gabion i zrobi krok za daleko. Barierek nie chiałabym, widziałabym tam donice ale wiem że te nieprędko by się pojawiły. No i dooopa
Osatatnio się zastanawiałam aby może wykonać tam schodki z elementów gotowych (schody Libetu)
A tutaj widok na taras z drugiej strony ogrodu (różnica wysokości jaką mam do pokonania to ok.1,8m


Dziś w nocy porozrysuję sobie wszystko - myśle jeszcze o gabionach z przesunięciem - takie donice by powstały

Jak ktoś ma wizję niech się ze mną podzieli
Dodam że jeszcze gabion będę chciaa powtórzyć jako donice w ogrodzie i jako czoło tarasu (cos jak u Dyni- dziękuję przeczytałam wszystko dwa razy)
____________________
Zielonym do góry... :)
gusiarz 07:16, 25 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Asiu i jaka decyzja ws. gabionów zapadła? A może taras skrócić? Ze zdjęć wydaje się, że będzie ogromny...
Na gabion zawsze możesz puścić jakieś zimozielone pnącze, które zamaskuje gabaryty...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies