Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

monteverde 00:35, 29 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
postawisz szwedzki w 3 miesiące))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:36, 29 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
postawisz szwedzki w 3 miesiące))


))) taaa........... dla 2 małych krzaczków jaśminu ))
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:39, 29 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
tak, przynajmniej zdrowy i ciepły, a nie betony)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 16:34, 29 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
KasiaWB napisał(a)

toś się napracowała, a jaśminy gdzieś przy domku, bo pachną)


jest jeden malutki problem............... brak domku (jeszcze) ))

To rzeczywiście może być powód
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 16:39, 29 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
może te jaśminy posadź w wielkich donicach i zadołuj w ziemi do czasu, aż nie powstanie domek
No tylko długo też tak nie wytrzymają. Jaśmin jest dość spory więc chyba rogi działki byłyby ok?
____________________
paweł
KasiaWB 00:17, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Paweł, dzisiaj dokładnie ustaliłam jakie mam te jaśminy, a raczej jaśminowce

1. Jaśminowiec 'Snowbelle' (Philadelphus 'Snowbelle') - preferuje stanowisko słoneczne lub częściowo zacienione
2. Jaśminowiec wonny 'Aureus' (Philadelphus coronarius 'Aureus') - stanowisko słoneczne.

Nim to ustaliłam, to .... będąc wcześniej na działce oczywiście wkopałam ) bo tylko to jeszcze czekało na wysadzenie. Co więcej posadziłam je razem, w grupie od tyłu Snowbelle a przed nim (na jego tle) Aureus. Myślę, że kolorystycznie może to być kiedyś interesujące połączenie. Kolory liści są naprawdę ciekawe - Snowbelle ma liście ciemnozielone a Aureus jaskrawożółte. Wydaje mi się, że są za małe aby w tym roku dały kwiaty, ale kwiaty - zwłaszcza Snowbelle są piękne i w przyszłości przesadzę go bliżej tarasu (przyszłego domu) )))

Martwi mnie tylko to, że posadziłam oba na stanowisku, które można określić jako częściowo zacienione (takie jak dla host) i o ile Snowbelle może rosnąć w takich warunkach, to Aureus jak wynika z opisów chyba nie.
Co o tym sądzicie? zostawić tak jak jest czy rozsadzić?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:35, 30 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://florlang.istore.pl/pl,product,402747,jasminowiec,wonny,zlocisty,philadelphus,coronarius,aureus.html
http://gardenpark.com.pl/jasminowiec-snowbelle-philadelphius-biala-bialy-biale-krzew-krzewy-pachnie-zapach-pachnacy-kwiat-kwiaty
a to mój Aureus, zobacz w jakim cieniu, a kwitnie jak zwariowany)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:43, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aniu, dziękuję czyli jest i opinia, że "Dość dobrze znosi ocienienie" czytałam trochę o jaśminowcach m.in. na zszp, no ale tam twierdzą, że stanowisko słoneczne

Na marginesie - okazuje się, ze ten mój niby zwyczajny jaśminowiec nie jest taki zwyczajny : "Jaśminowiec wonny obecnie jest krzewem rzadko spotykanym. Pochodzi z Europy Południowej i Azji Mniejszej.Bardzo ceniony ze względu na silny zapach kwiatów." mam coś rzadkiego ) wow .........i do tego lubi glinę coś pięknego
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:49, 30 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
on tak mocno pachnie,że w domu czuć i zapach na cały ogród idzie) dobrze,że kupiłaś)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:49, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
http://florlang.istore.pl/pl,product,402747,jasminowiec,wonny,zlocisty,philadelphus,coronarius,aureus.html
http://gardenpark.com.pl/jasminowiec-snowbelle-philadelphius-biala-bialy-biale-krzew-krzewy-pachnie-zapach-pachnacy-kwiat-kwiaty
a to mój Aureus, zobacz w jakim cieniu, a kwitnie jak zwariowany)


ale cuuuuudo chyba dobrze, że go kupiłam chciałabym żeby mój już taki był jak Twój a póki mój nie urośnie będę miała dwa cuda w moim wątku: Anię i jej Aureusa niezmiernie mi miło, że taka wspaniała miłośniczka roślin mnie wspiera od razu człowiekowi raźniej

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies