Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:36, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Uffff, znowu dzisiaj pracowity i owocny dzień

Szpalerki tuji i cisów obsypane korą



M. szykuje podłoże pod trawniczek



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:50, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Stałam się dzisiaj szczęśliwą posiadaczką........ .............
- kolejnych 3 host - każda innego rodzaju, wzięłam choć w sklepie ogrodniczym nie były oznaczone jaki to gatunek.... i nikt z obsługi nie był w stanie tego określić, a niby taki duży sklep ....... postaram się poprzez porównanie sama zidentyfikować nazwy. I tak powstaje mi kolekcja host, choć miała być tylko jedna odmiana np. Patriot póki co bardzo mi się podobają i nie jestem w stanie przejść obok nich obojętnie
- dwóch orlików - fioletowo-granatowego oraz kremowo-żółtego, które posadziłam wśród host jako, że mają podobne upodobania i razem nawet ładnie wyglądają



- 2 przepięknych clematisów
The President



oraz Jerzy Popiełuszko



(łącznie z tymi mam już 5, posiadam jeszcze Vinered, Violet Elizabeth, Błękitny Anioł,


- drugiego wiciokrzewu - Lonicera caprifolium ale jasno żółty (mam już różowy Lonicera caprifolium "Inga")



Objechaliśmy z M. całe miasto w poszukiwaniu tych ślicznych cytrynowych żurawek i .... porażka na całej linii (((. Załamałam się autentycznie I nie o to chodzi, że wykupione, ale nawet największe centra ogrodnicze tego w ogóle jeszcze nie miały w ofercie (?????!!!!!), choć podobno widzieli na targach, a w niektórych centrach spoglądano na mnie z nieukrywanym zdziwieniem........ i to jest dopiero porażka a niby duże wojewódzkie miasto.............. Mam nadzieję, że uda mi się gdzieś kupić choćby jedną sztukę.....
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:52, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Na pocieszenie .............. zakupiliśmy ............... ławkę ogrodową "Pomorską" jak Wam się podoba ? )



____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:55, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pomału coś tam zaczyna rosnąć pod bordową leszczyną

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:58, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ale.... tuja Little Dorit ...... chyba coś mi choruje, zaczyna brązowieć na końcach - co może jej być???? ((



(((
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hanka_andrus 20:58, 30 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pomorska ławka świetna! I cały ogród nabiera rumieńców.Gratuluję i trzymam kciuki za udane nasadzenia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaWB 21:03, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Żeby nie było tak smutno - coś co mnie dzisiaj zachwyciło przy jednym z centrów ogrodniczych. Muszę Wam pokazać








____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:08, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
hanka_andrus napisał(a)
Pomorska ławka świetna! I cały ogród nabiera rumieńców.Gratuluję i trzymam kciuki za udane nasadzenia!


Witaj Haniu w moich skromnych progach! spocznij na ławeczce - wreszcie można na czymś usiąść Mój M. już pracuje nad zielonym dywanikiem
Trzymaj mocno Haniu kciuki za te nasadzenia, bo jak padną to mi chyba serce pęknie Tak bardzo chciałabym aby się przyjęły i trochę upiększyły ten kącik jak nie ma deszczu, to sami podlewamy, bo niestety nie mamy takiego fajnego ciurkadełka jak Ty
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 21:17, 30 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ależ Kasiu się napracowaliście, ale już pięknie zaczyna się wszystko komponować, podoba mi się, tu masz o tej swojej tui, może się przyda http://kwiaty-ogrody.pl/?p=3411, acha Popiełuszko wysoko nie rośnie gdzieś do jakiś1,50- 1,80cm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 21:20, 30 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zakupy bardzo udane. Hosty śmiało można mieszać, nie robi to bałaganu.
A ławka świetna
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies