Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

monteverde 21:25, 30 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://funkia.pl/kolekcje-c-37.html
http://www.heuchera-byliny.pl/index.php?cPath=24 a tu Kasiu 2 linki przydadzą się)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Michael 21:28, 30 kwi 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witam serdecznie....
1. Szpalerki to powiem, że ho ho i to nie jeden a jaki jest plan docelowy na nie??
2. Ławeczka rewelka aż miło by było posiedzieć...
3. Kolorki bardzo ładne i efektowne... aż miło się patrzy...
4. Zrób zdjęcia host to może łatwiej będzie je określić i powiedzieć co to co ... zakupy b.dobre pozazdrościć ...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
KasiaWB 21:46, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)
Ależ Kasiu się napracowaliście, ale już pięknie zaczyna się wszystko komponować, podoba mi się, tu masz o tej swojej tui, może się przyda http://kwiaty-ogrody.pl/?p=3411, acha Popiełuszko wysoko nie rośnie gdzieś do jakiś1,50- 1,80cm


Aniu! dziękuję widziałam, że Ty też mocno się napracowałaś, ale jakie efekty, fju fju magnolia naprawdę nazywa się 'Ann"? a te białe narcyze cudna odmiana trochę w stylu tego Twojego storczyka "piórkowego" na jesieni muszę zgromadzić i przygotować sobie taką białą, delikatną kompozycję

Co do tuji - to muszę poczytać o tych chorobach. Może być, że to kwestia gleby... mało żyznej, a raczej gliniastej, wprawdzie wilgotnej, ale chyba mało kwaśnej muszę jakoś pomóc roślinie..

Dziękuję też za linki. Tą pierwszą stronkę o funkiach już wcześniej przebuszowałam Dzisiaj obejrzę tą drugą - może jeszcze coś mają na składzie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Ewa 21:48, 30 kwi 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Bardzo udane zakupy!!!
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
KasiaWB 21:50, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)
Zakupy bardzo udane. Hosty śmiało można mieszać, nie robi to bałaganu.
A ławka świetna


Oj mieszam z tymi hostami trudno zachować umiar )) ale muszę się powstrzymać, bo zabraknie mi odpowiedniego miejsca
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hanka_andrus 22:10, 30 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kasiu,moje ciurkadełko,to na razie kranik,beczka i konewka.Podłączam węże do kranu i podlewam,ale czasami trzeba i konewką.
A czy się zdobędę na takie piękne jak Sebka,Przemka czy Danusi? Nie wiem.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaWB 22:13, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Michael napisał(a)
Witam serdecznie....
1. Szpalerki to powiem, że ho ho i to nie jeden a jaki jest plan docelowy na nie??
2. Ławeczka rewelka aż miło by było posiedzieć...
3. Kolorki bardzo ładne i efektowne... aż miło się patrzy...
4. Zrób zdjęcia host to może łatwiej będzie je określić i powiedzieć co to co ... zakupy b.dobre pozazdrościć ...



Witaj Michał
dziękuję za miłe słowa, szczególnie, że to taki nasz kącik tymczasowo i daleko mu do doskonałości. Ty to masz fajny ogród
Konkretnego planu docelowego, a w zasadzie projektu ogrodu jeszcze nie ma, bo nie ma domu. Jak wszystko dobrze pójdzie, to zaczynamy budowę w przyszłym roku. Zamierzenia co do cisów i tuji są takie, że narazie mają sobie rosnąć. Po wybudowaniu domu wszystkie cisy pójdą albo na żywopłot z którejś strony albo na parawan, szpaler przy tarasie kamiennym jak proponowała w moim wątku wcześniej Danusia. Zobaczymy jak będą rosnąć i w jakim stanie przetrwają zimę. Trochę eksperymentujemy co do tuji nie wiem jeszcze, może zostaną tu gdzie są, a jak będzie inna koncepcja to je przesadzimy A może Ty masz jakiś ciekawy pomysł?

Ławeczka chyba będzie hitem w naszym kąciku )) może z czasem dokupimy kolejne o ile będą pasować do przyszłej koncepcji

Co do kolorków - to nie wiem,które chwalisz. Bo jeśli te tulipany, to one niestety nie moje (( buuuuu. Na działce nie mamy jeszcze ani jednego, ale niech no tylko przyjdzie jesień a potem wiosna ))) ale za to mam 35 tulipanów we flakonie 5 żółtych z działki moich Rodziców, na której wczoraj pracowaliśmy ... i 30 białych z hurtowni piękne

W najbliższym czasie zrobię zdjęcia posiadanych przeze mnie host i będziemy zgadywać ))
Pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:16, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
hanka_andrus napisał(a)
Kasiu,moje ciurkadełko,to na razie kranik,beczka i konewka.Podłączam węże do kranu i podlewam,ale czasami trzeba i konewką.
A czy się zdobędę na takie piękne jak Sebka,Przemka czy Danusi? Nie wiem.



Haniu, wspaniałe masz ciurkadełko my nie mamy jeszcze kranika, choć ma być jeszcze w tym roku, ale kiedy - nie wiem. My mamy 2 beczki, do których zbieramy deszczówkę. Dowozimy również wodę w pojemnikach. Wszystko musimy podlewać narazie konewką, co mnie martwi, ale narazie nie ma innej rady marzę o tym aby do kranika podłączyć wąż i zrosić roślinki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
hanka_andrus 22:28, 30 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Życzę aby życzenie szybko się ziściło.Brak wody w ogrodzie ,to jest bardzo niekorzystna sytuacja.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaWB 22:34, 30 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
hanka_andrus napisał(a)
Życzę aby życzenie szybko się ziściło.Brak wody w ogrodzie ,to jest bardzo niekorzystna sytuacja.


Haniu, nie uwierzysz, ale jest na działce studnia.... zasypana (śmieciami) przez poprzedniego właściciela (((................ My będziemy mieć wodociąg, który zaplanowaliśmy wykonać w tym roku, na własny koszt.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies