Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 22:56, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ale żeby cokolwiek posadzić w „kąciku” … trzeba było wzruszyć tą mało przyjazną ziemię (czytaj: glinę). Po godzinnej szarpaninie ze szpadlami i przekopaniu dwóch rządków na długości 10 metrów… dysząc i ocierając pot z czoła a przy tym patrząc z zazdrością na pracującą za płotem u sąsiada glebogryzarkę… następnego dnia takowa już była u nas .









Niestety i ona tylko trochę dała sobie radę z tą ziemią. Ja latałam z grabiami i ręcznie wybierałam wszystkie „chwaściory”, kamienie i …. szkło oraz śmieci, które się objawiły…(czyżby poprzedni właściciele w ten sposób pozbywali się odpadków??.....). Po wzruszeniu gliny, staraliśmy się wyrównać trochę teren, bo na części kącika planujemy posiać trawę, żeby trochę związać glinę, ale przede wszystkim żeby móc posiedzieć latem w miarę przyjemnych warunkach, rozścielić kocyk naszemu maluchowi. Sprawa trawnika jest oczywiście sprawą dyskusyjną w kontekście przyszłego domu, bo nie wiadomo jak będzie wyglądał ostatecznie poziom ogródka po budowie. Ale trudno, nie będzie mi bardzo żal tego trawnika )


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 22:59, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
W międzyczasie przyjechał również torf ogrodniczy ph 4 (35 worków po 80l) oraz kora (10 worków po 60l – ale już wydaje mi się, że kory będzie za mało). Zakupiłam jeszcze trochę (200 kg więc niewiele) żwiru (otoczaków) wielkość 16-31,5…. Myślałam o białej mariannie, ale stanęło na żwirze z uwagi na względne bezpieczeństwo naszej małej córci, która od miesiąc zaczęła chodzić. W docelowym ogrodzie będzie trochę inaczej

Żwir:

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:04, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Po tych pierwszych porządkach, prostokącik wyglądał tak:






____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
an_tre 23:06, 13 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Wykonaliście już kawal roboty widać jak działka nabiera charakteru
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 23:08, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Idzie bardzo dobrze, taki efekt cieszy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 23:08, 13 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ja tak skromnie osobiście pozbyłbym się tych leszczyn... pewnie jest problem z mszycami. Sosny
jak najbardziej, rzucają ładny cień na trawnik w słoneczny dzień Nie mogę doczekać się dalszej
historii.
____________________
paweł
KasiaWB 23:13, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Może zwariowałam , ale aby zapełnić tą pustkę zakupiłam w szkółkach m.in. w doniczkach 40 szt. tuji Smaragd i 50 szt. małych cisów Hicksii, kilka odmian bluszczu, 3 zgrzewki lawendy (baaaardzo lubię), małe bukszpany i inne roślinki.
Trochę roślin dostałam też z działki od moich Rodziców (przy organizacji której z pola kapuścianego naście lat temu z pasją i zacięciem pracowałam, popełniając na początku wszelkie ogrodnicze błędy )), w tym rozsadzając rośliny gdzie popadnie oczywiście! ).








Wszystkie tegoroczne zdobycze posadzę w tym roku w miarę rozsądnie, aby sobie rosły, a jak przyjdzie czas (po zakończeniu budowy), to będę miała (mam nadzieję, że przetrwają) gotowy w jakiejś części materiał do realizacji docelowego ogrodu. Tak to sobie wymyśliłam...

Dotychczas, ze względu na fatalną pogodę udało nam się z „doskoku” posadzić aż...…uwaga....... 20 tuji ,






____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gardenarium 23:15, 13 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Porządnie zrobione, pod sznureczek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 23:26, 13 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
.... a kolejne 20 czeka razem z cisami (i jednym Little Dorit, który mówił do mnie "weź mnie) w doniczkach






... podobnie jak reszta roślin, w tym ostatnie zakupy, które obiecałam pokazać choć to bardzo skromne zakupy, ale niech Wam będzie (pewnie mnie skrytykujecie ):
























no i szafirki, które już wychodzą same z tych zgrzewek )

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
an_tre 23:32, 13 kwi 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Zakupy super! posadzone tuje już wyglądają efektownie widać, ze macie wiele zapału i ciężka praca sprawia wam radość ))
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies