Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:28, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
aldona napisał(a)
Witaj Kasiu. Podziwiam Wasz zapał i chęć do pracy. Dobry pomysł z posadzeniem żywopłotu, drzewka będą rosły razem z domem. Czy budowę zaczynacie w tym roku?


Witaj Aldona byłam już u Ciebie łaaaadnie, ładnie i będzie jeszcze ładniej Ty chyba również masz tuje jako żywopłot? rosły razem z domem?
Jak wszystko ułoży się pomyślnie, to rozpoczynamy na wiosnę 2012 r. Ten rok poświęcamy papierologii i wykonaniu przyłączy oraz .... oczywiście "kącikowi zakątkowi" )

Pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:33, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
kriss napisał(a)
Witaj Kasiu , gratuluję zapału,widać,że ostro wzieliście się do pracy i na pewno powstanie wyjątkowy i piękny ogród,zważywszy,że jest tu tyle doświadczonych ogrodników nieżałujących dobrych rad



Witam również Kriss i dziękuję za miłe słowa liczę na Wszystkich doświadczonych ogrodników, dlatego też zdecydowałam się pokazać ten nasz kawałeczek ziemi
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:15, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Jak tylko przestanie padać zamierzamy szpalerek z tujami obsypać korą. Pytanie: kłaść włókninę pod korę? nie foliową, a taką... jakby "flizelinkową" z dziurkami, czarną, podobno oddycha Taki miałam pierwotnie zamiar nim trafiłam tutaj .... Po przeczytaniu wielokrotnym w różnych wątkach o tym aby nie kłaść agrowłókniny.... mam wątpliwości. Co zatem robić? argument na tak, to ten, że glebogryzarka nie wgryzła się w ziemię na 20-30 cm... a raczej powierzchownie. I choć przekopaliśmy dodatkowo szpadlem i usunęliśmy widoczne chwasty, to istnieje obawa, że coś tam jeszcze czyha głębiej i może na złość się pojawić jak słonko przygrzeje. Pytanie zatem czy kora poradzi sobie z chwastami, które mogą być silnie zakorzenione? a może położyć w tym roku włókninę i zdjąć wiosną przyszłego roku?
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Viki 21:55, 14 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Witam Kasiu, jestem pewna, że wyczarujesz piękny ogród
Wiem, ile pracy trzeba włożyć, aby wysprzątać "bałagan" na działce. Ja sprzątam już trzy lata i końca nie widać
Trzymam kciuki za tworzenie ogrodu
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
KasiaWB 22:08, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Viki napisał(a)
Witam Kasiu, jestem pewna, że wyczarujesz piękny ogród
Wiem, ile pracy trzeba włożyć, aby wysprzątać "bałagan" na działce. Ja sprzątam już trzy lata i końca nie widać
Trzymam kciuki za tworzenie ogrodu



Witaj Viki - właścicielko pięknych róż tak tak, widziałam wiem ile pracy trzeba włożyć w ich uprawę, a zwłaszcza ochronę przed nieprzyjaznymi warunkami środowiska.

Dziękuję za wiarę Kiedyś będę miała ogród, ale podejrzewam, że sprzątanie działki zajmie nam spoooro czasu. W drugim jej końcu jest poprostu fatalnie... co więcej, jest nawet głęboka studnia.... zasypana do dna...śmieciami i szkłem aż do samiutkiej góry Ze dwa kręgi z góry może uda nam się zdjąć, ale cała reszta już zostanie niestety w ziemi..
Trzymam również kciuki abyś już zakończyła porządki u siebie na dobre! Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Danusza 22:26, 14 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
przeszłam historie od początku(a zaczęłam od końca) z zaciekawieniem, lubię czytać jak zakłada ktoś od podstaw ogród.Ogrom pracy zrobiliście i to wspaniale widać! jak roślinki dojdą będzie się zmieniać nieustannie, ogród to skarbonka bez dna! ale warto! jedyna rzecz co w życiu tak cieszy to "owoc przez siebie zasiany" :0

pomysł Danusi na cisy bardzo mi sie podoba super miejsce na wypoczynek i grila
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
KasiaWB 22:33, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Danusza napisał(a)
przeszłam historie od początku(a zaczęłam od końca) z zaciekawieniem, lubię czytać jak zakłada ktoś od podstaw ogród.Ogrom pracy zrobiliście i to wspaniale widać! jak roślinki dojdą będzie się zmieniać nieustannie, ogród to skarbonka bez dna! ale warto! jedyna rzecz co w życiu tak cieszy to "owoc przez siebie zasiany" :0

pomysł Danusi na cisy bardzo mi sie podoba super miejsce na wypoczynek i grila




Danusza to chyba telepatia podczas gdy Ty gościłaś u mnie, ja byłam u Ciebie z wielkim zainteresowaniem przeczytałam opowieść o Twoim ogrodzie i obejrzałam zdjęcia wspaniale! Też bym chciała mieć takie jeziorko obok choć niektórzy marzą o tym aby z jednej strony domu mieć widok na Tatry, a z drugiej na morze )
Mam też nadzieję, że i u mnie wszystko tak pięknie będzie rosło Pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
zielona11 22:50, 14 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Witam, i ja kibicuję Twoim zmaganiom z ogrodem (znam ten ból)
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Danusza 22:55, 14 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
hihi jak to dobrze mieć sąsiada choćby wirtualnego co zaglądnie doradzi i pochwali
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
KasiaWB 23:26, 14 kwi 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Danusza napisał(a)
hihi jak to dobrze mieć sąsiada choćby wirtualnego co zaglądnie doradzi i pochwali




Jak dobrze mieć sąsiada,
Jak dobrze mieć sąsiada,
On wiosną się uśmiechnie,
Jesienią zagada...
tra la la la
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies