Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 22:50, 28 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)
Hortensje masz przepiękne, ogromne porosly Tak jak wszystko


Dzięki Sebek hortensje są wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju w tym roku faktycznie wszystko jest niezwykle bujne w porównaniu z ubiegłymi latami )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
viva 22:51, 28 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Kasiu, czy jesteś zadowolona z Variegatusa? Czytałam, że potrafi grymasić. Potrzebuję jasną trawę a ML może być zbyt niski.
Na myśl o spotkaniu mam rogala
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
KasiaWB 22:52, 28 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
nicol21 napisał(a)
Śliczne [i wieeeelkie] masz horti. i róże też pikne, nie ma co!


Dziękuję mam chyba dobry grunt dla hortensji i róż co się bardzo dobrze składa Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:00, 28 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
viva napisał(a)
Kasiu, czy jesteś zadowolona z Variegatusa? Czytałam, że potrafi grymasić. Potrzebuję jasną trawę a ML może być zbyt niski.
Na myśl o spotkaniu mam rogala


Witaj Viva
jestem bardzo zadowolonaz Variegatusa jak wszystkie trawy zbiera się po zimie leniwie, ale teraz jest jego czas kupione małe sadzonki tak szybko urosły i mają chyba ze 2 metry wysokości ) kępa też spora - muszę przy okazji zmierzyć dokładnie, co więcej ML goni go, bo ma conajmniej 170 cm (wyższy ode mnie). Póki co wszystkie miskanty rosną, strat nie odnotowałam, chociaż w tym roku za bardzo się pośpieszyłam z wiosennym ścięciem chochoła i martwiłam się co to będzie, a jest dobrze. Mam sprawdzone tylko te 2 miskanty. Gracilimusa nie znam, ale ładnie wygląda, chociaż jak na moje obecne potrzeby "zbyt zielony" )
Pozdrawiam słonecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
viva 23:09, 28 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
O, to ja nie mogę u Ciebie zbierać wywiadu, bo mój ML nigdy takich rozmiarów nie będzie
Może słabo sobie radzi, bo jeszcze ciągle jest dzielony.
Mnie Gracilimus bardzo się podoba, szczególnie pięknie wygląda jeśli jest możliwość oglądania go pod zachodnie słońce. Jego zieleń jest wtedy taka ciepła.
Kwitnących miskantów mam sporo odmian ale u mnie na pierwszym miejscu jest Gracilimus. Może dlatego, że nie znam jeszcze Variegatusa
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
KasiaWB 23:19, 28 lip 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
viva napisał(a)
O, to ja nie mogę u Ciebie zbierać wywiadu, bo mój ML nigdy takich rozmiarów nie będzie
Może słabo sobie radzi, bo jeszcze ciągle jest dzielony.
Mnie Gracilimus bardzo się podoba, szczególnie pięknie wygląda jeśli jest możliwość oglądania go pod zachodnie słońce. Jego zieleń jest wtedy taka ciepła.
Kwitnących miskantów mam sporo odmian ale u mnie na pierwszym miejscu jest Gracilimus. Może dlatego, że nie znam jeszcze Variegatusa


masz rację z tym dzieleniem, podobno tak jest. Ja swoich nigdy nie dzieliłam jeszcze, ale przyjdzie na to czas, nawet dla odmłodzenia.
Gracilimusa kiedyś kupię napewno, ale jak będę robić docelowe nasadzenia i już nawet wiem gdzie będzie tam sadzić narazie nie mogę i nic więcej narazie nie kupuję
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kosolka 08:22, 29 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
KasiaWB napisał(a)


Justynko, ja nie mam porównania jak było u mnie wcześniej, bo jakiekolwiek prace ziemne i nasadzeniowe rozpoczeliśmy w 2011 r., bo działkę mamy od jesieni 2010 r.chociaż moje rabatki powstawały równoległe z nauką na Ogrodowisku
wcześniej na tej działce był tylko chwast
tak działka wyglądała jesienią 2010 ):

tam gdzie to drzewko leszczyny po prawej teraz jest rabata z Nigrą zresztą i inne nasadzenia:


Na przyjemność urządzania ogródka docelowego czekam z utęsknieniem ale jak już wielokrotnie pisałam, jeszcze nie mogę, bo wcześniej trzeba wykonać inne prace ziemne i ogrodzeniowe
Mam nadzieję, że do zobaczenia



Kasiu.. Pięknie masz.. Najbardziej lubię takie zestawienia fotek Bo daja nadzieję! Pozdrawiam, zyczę pięknego dnia i będe odwiedzać!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Tusiala 11:07, 29 lip 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Kasiu śliczniusie te bukieciki Gdzie masz je powieszone?
Joku 11:16, 29 lip 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12082
KasiaWB napisał(a)
....i po cięciu lawendy



Pomysł wart skopiowania. Mogę? Cięcie dopiero przede mną . Wypatrzyłam u ciebie ostrogowca. Mam go od Ani Monte, bardzo mi się podoba. Ponieważ jest to jedna kępa to daję radę wycinać pojedyncze przekwitnięte pędy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ewa004 18:00, 29 lip 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Piękne masz te hortki Ja swoje mam jakieś mizerne ,a myślałam że w trzecim sezonie już poszaleją ,ale może za mało je nawożę (tylko florowitem ).
Pozdrawiam Kasiu serdecznie
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies