Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:37, 22 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Gocha napisał(a)
Kasiu ja jeszcze nie wytępiłam gąsiennic, A czy wiesz może czym opryskać bukszpany bo mają takie cos białego lepkiego- nie znam sie na tym co to. A u Ciebie bluszcz i teraz clematis tworzą super połączenie. U mnie brunery od Ciebie są piękne. Fajnie że juz masz kawałek ogrodu i to ładnego a dopiero sie przeprowadziliście- mimo wszystko dobrze było tworzyć ogród przed budową domu.


Gosiu, nie wiem niestety czym trzeba w wątku o bukszpanach i szkodnikach zobaczyć.
Zobaczymy czy ten plan z bluszczem, clematisami i różami się uda. Dopiero może za rok będzie jako taki efekt. Jak nie zmrozi...
Gdzieś między tujami jakieś siewki brunnery wynalazłam, może jeszcze będę miała
Oj tak, dobrze ale ile teraz roboty z przesadzaniem. Jakbym od razu robiła zgodnie z planem to byłoby mniej, ale kto wtedy miał pojęcie, że plan potrzebny ) no to teraz przesadzam...zgodnie z planem
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:38, 22 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Donia72 napisał(a)
U mnie też na bukszpanach jest takie coś białe i chyba to mszyca?


Być może... Trzeba obejrzeć.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:40, 22 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
rozajerycha napisał(a)
Kasiu mimo strat ogród pięknie się prezentuje,możesz być dumna
Trzymaj się,pozdrawiam
Martek


Marta, bardzo dziękuję, ale jeszcze jakoś nie jestem dumna, jeszcze to nie to co bym chciała Jeszcze tyle roboty ) ale będzie, będzie pięknie
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 21:13, 22 maj 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
KasiaWB napisał(a)
No i .... mam dwa nowe clematisy )
Grupa Atragene: Pink Dream i Maidwell Hall



w zasadzie to mam i trzeci... ale marniutkie sadzoneczki z ubiegłego roku, niedobitki, ale może się przyjmą jestem już cierpliwa...

przyjmie się na pewno a tych nie będziesz musiała ścinać ładniutko masz Kasiu w ogrodzie, u mnie poszły w tym roku wszystkie miscanty nic nie wypuszczają jedna brunnera też dostała ale się trzyma
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:15, 22 maj 2016


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
KasiaWB napisał(a)
Brunnera w poprzednich latach




i dzisiaj - do wykopania;

no właśnie u mnie też ta sama brunnera oberwała
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 06:53, 23 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
KasiaWB napisał(a)
Piwonie - bardzo duże, aż szkoda, że w tym lub przyszłym roku będą przesadzane na rabatę przy podjeździe, ale taki mam plan, aby wszystkie piwonie tam przesadzić, jeszcze zastanawiam się jak je kolorystycznie ułożyć - od bordo, przez róż ciemny i jasny, do białego....


Przesadź je dopiero w sierpniu z dużą bryła korzeniowa. Wtedy prawdopodobnie nawet nie poczują zmiany miejsca
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Marga 08:46, 23 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
KasiaWB napisał(a)


Bardzo dziękuję one jeszcze nie wyglądają w ogóle, ale może w przyszłym roku Z jednej strony przesłoniła i całe szczęście bo tuż za płotem jest nowa budowa segmentów, ale z drugiej strony domu jeszcze trzeba nasadzić przyjedziesz kiedyś to zobaczysz
Pozdrawiam

Dziękuję, z przyjemnością
Tak to już niestety jest... kupujemy działkę pod budowę, bo zachwyciła nas okolica, bo cisza i spokój, a potem ...zonk...wyrasta niespodzianka za płotem. Ja mam niedaleko dom weselny
____________________
Ogród dla moich synków
Roszponka 23:38, 23 maj 2016

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 155
Witaj Kasiu, pięknie masz w ogrodzie. Ja też ostatnio ciągle przesadsam rośliny, dosadzam nowe. Cały czas coś robię i nie mam czasu nawet posiedzieć w ogrodzie. Ale ja się cieszę, że coś się dzieje, że mam nowe zakątki.
____________________
Pozdrawiam Renata - Ogród Renaty
KasiaWB 20:39, 24 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
monteverde napisał(a)

przyjmie się na pewno a tych nie będziesz musiała ścinać ładniutko masz Kasiu w ogrodzie, u mnie poszły w tym roku wszystkie miscanty nic nie wypuszczają jedna brunnera też dostała ale się trzyma


Aniu, dzięki za pocieszenie codziennie oglądam nowe clematisy czy nie padły właśnie takie chciałam żeby nie trzeba było ciąć, bo trudno będzie wycinać między bluszczem i różami
moje miskanty mają się bardzo kiepsko pojedyncze źdzbła puszczają, a gdzie im tam do wzrostu z lat ubiegłych jak kępy były gęste i sięgały 2 metrów... Cóż marny efekt w tym roku będzie
Co do brunnery - mam kilka siewek więc wyhoduję sobie nowe, ale już wiem, że nie jest to żelazna odmiana.
Pozdrawiam serdecznie

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:42, 24 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Madzenka napisał(a)


Przesadź je dopiero w sierpniu z dużą bryła korzeniowa. Wtedy prawdopodobnie nawet nie poczują zmiany miejsca


Dziękuję, spróbuję z całą bryłą w tym lub przyszłym roku. Nie wiem tylko jak kolorystycznie je posadzić i w jakim układzie. Szukałam inspiracji, ale nie znalazłam nic ciekawego.
Będę jeszcze przesadzać kosaćce i irysy. Zresztą, łatwiej chyba powiedzieć czego nie będę przesadzać )
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies