Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

iwka 12:17, 26 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj Kamila

Ja również mam takiego niszczyciela w ogrodzie, oczywiście psa Ostatnio upodobał sobie skakanie przez niby płotek i trzy razy wykopał świeżo posadzoną tuję, wybrał sobie jedną i nie chce jej odpuścić on wykopuje a ja wsadzam nie wiem czy ona przeżyje takie zabiegi
Co do dzieci to ha, mam jedno córę 11 lat i ... dużo dzieci sąsiadów, bo moja baardzo towarzyska Posiałam trawę sportową i może nie jest najpiękniejsza ale znosi dużo.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 12:26, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Witaj Iwonko

Moja trawa też sportowa i sczerze mówiąc chociaż wiem ze trawnik to jedna z głównych ozdób ogrody to nieszczególnie mi na naiej zależy.
mam też syna lat 14 który często i gęsto nie tylko gra w piłkę z sąsiadami ale też i w badmintona, którego uwielbia cała nasza rodzina.
Mój wykopał tyle roślinże nie jestem w stanie zliczyć. pamiętam jak posadziłam wrzosy sztuk 9 - leżała i patrzył
rano wszystkie były wykopane .
nasza zabawa trwała tydzień rano wstawałam i widziałam wykopane wrzosiska
nie przetrwały..
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 12:47, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Iwonko że jako mniemam iż jesteś ekspertem lawendowym to powiedz czy z tej coś jeszcze bedzie?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 12:57, 26 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
o bożesz, aż strzeliłam buraka ja i ekspert lawendowy posadziłam i ot rośnie, a teraz opanował ją jakiś "pienik ślinianka" wygląda jakby ktoś ją opluł

Twoja daje oznaki życia i ta gałązka ładna, jak nie wypuści nic więcej to obetnij te suche, pewnie trochę ją zmroziło
Jeszcze jedno, w ubiegłym roku coś się działo z moja lawendą, również miałam wyściółkowane korą i znana i powszechnie szanowana ogrodowiskowa Toszka powiedziała, że "lawenda nie lubi kory", wiec kora poszła precz, a i na wiosnę sypnęłam jej dolomit.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 12:59, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no dobrze
a teraz główna atrakcja
możecie krytykować a nawet musicie, żebym wzięła to soie do serca i zaplanowała zmianę
Jedyna duża rabata - żywopłot
i wiem
jest na niej wszystko i chyba wszystkiego za dużo

i studnia prawie na środku działki niestety, z którą muszę coś zrobić
na razie w kole rosną wokół niej zwykłe ale i piękne irysy, ale..


problemem jest wygląd zimą i wczesną wiosną kiedy prócz tego że nie mam nic ładnego dodatkowo odstrasza swoim wyglądem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 13:01, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
iwka napisał(a)
o bożesz, aż strzeliłam buraka ja i ekspert lawendowy posadziłam i ot rośnie, a teraz opanował ją jakiś "pienik ślinianka" wygląda jakby ktoś ją opluł

Twoja daje oznaki życia i ta gałązka ładna, jak nie wypuści nic więcej to obetnij te suche, pewnie trochę ją zmroziło
Jeszcze jedno, w ubiegłym roku coś się działo z moja lawendą, również miałam wyściółkowane korą i znana i powszechnie szanowana ogrodowiskowa Toszka powiedziała, że "lawenda nie lubi kory", wiec kora poszła precz, a i na wiosnę sypnęłam jej dolomit.

aaaa widzisz bo tak mi się cos wydawało że gdzieś w którymś kościele bili że lawenda nie lubi kory
tyle że ja tą korą obsypałam ją jakiś miesiąc temu bo oczywiście przesadzałam
(za często jak mniemam)
korę wywalę obsypię żwirem, suchotniki obetnę
jak oczywiście przestanie lać i będzie powyżej 10 stopni
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 13:17, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
i teraz tak sobie myślę czym obsadzić tą studnię?
Myślałam żeby rabatę zrobić w kwadrat
i co tereaz?
chciałabym żeby to był taki system pietrowy
wysokie średnie i niskie
wysokie - coś co zasłaniałoby w zimie i na wiosnę
średnie - wiosnne i letnie np liście - więc irysy chyba mogłyby zostać
niskie (w miarę) - np żurawki?

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
sylwia_slomc... 13:50, 26 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Witaj, irysy masz super szkoda by było wywalać, jak lubisz kwitnące, a zwłaszcza tato to polecam tiarellę przypomina wyglądem żurawki, a jest bezproblemowa, już wiem, że będę jej miała u siebie więcej
To właśnie ona

będę Ci kibicować i zapraszam do mnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 14:01, 26 maj 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Witaj Iwonko w moim rozgardiaszu
Fajna roślinka wpiszę na listę
weszłam i sprawdziłam że o na bardzie do pólcienia i cienia a u mnie nieszczęsna studnia w pełni słońca od godziny 10 do popołudnia
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
07_Rene 14:01, 26 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cześć
studia w ogrodzie bywa problematyczna do obsadzenia... nadal dumam nad swoją. Generalnie w projektowaniu ogrodów studnie się eksponuje jako element architektoniczny, a nie maskuje. Ale w pełni Cię rozumiem powiedz czy używacie tej studni? W jaki sposób? Wiadro, pompa? Z tel ciężko coś więcej napisać. Wrócę wieczorem
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies