Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

ryska 23:14, 13 maj 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Kawał warzywniaka. Zapasy na całą zimę będą?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Mala_Mi 23:31, 13 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Widzę, że też liżesz rany

Zimą rośliny są uśpione, wegetacja tylko dla potrzymania żywota.. a wiosna ruszają soki i... kupa blada.. straty murowane. Nie pocieszam, bo to nic nie zmieni.. szkoda wszystkiego

W dodatku wszytko gnije w ziemi

U mnie do południa było pochmurno, a potem tradycyjnie.. lało do nocy... może leje dalej ale nie zaglądam, ogarnęłam trochę szklarni. Emuś wziął się za impregnację desek.. mój głupi pomysł... i pięknie wszytko zlało.. głupiego robota

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:35, 13 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
chelll napisał(a)
Trawa, Boże, u mnie wybujała po tych deszczach, że krowę mogłabym paść Ja mam nadzieję posiać warzywa i trochę popielić. Wyspać się i pić kawę w ogródku


Ja pierdziu.... dla całej armii warzywa będą I ziemniaczki.. swoje.. no tego to zazdroszczę Ale nie mam szans obrobić tyle

Z powodu zimna i deszczu dalej nic nie posiałam w warzywniku, bo do niego nie wejdę.. wszytko się lepi
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
chelll 22:14, 18 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziewczyny, pomóżcie. Mam obsadzić skalniak widoczny na zdjęciu tak, aby kwitł cały sezon. Kamienie potężne i dekoracyjne. Od strony płota cieniście i nie zbyt sucho. Teren w kwadracie 4 metry na 4.






Żeby zasłonić płot dam szpaler z cisów hilli lub hiksii, są zimozielone, raczej nie chorują i nie łysieją od strony niesłonecznej.

Na szczycie dałabym ze trzy miniaturowe perowskie. W jeden róg ( ale który?) kosodrzewinę zieloną i ze dwa krzewy wintergold, bo wiosną się pięknie przebarwia na żółto, więc będzie kontrast.

Myślałam o dwóch-trzech kępach sasanek po trzy sztuki. Placyk z rochodników zielonych i bordowych dla kontrastu.

Rozrośnięte rojniki zostają.

W głowie mam także skalnicę, płomyki (floksy wiosenne)) oraz szałwię kompaktę. Z traw kostrzewę siną.

Tylko czy to nie będzie zbyt pstro? Zamierzam sadzić plamami , po trzy - pięć sztuk roślin. Będzie dobrze?

Jakie jest Wasze zdanie. Proszę o opinie.
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 22:57, 18 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hmm.... szczerze????? Czy dyplomatycznie??


Jak nie posadzisz to będzie tylko kupa kamieni

Podnieś lekko teren... daj kamienie rozrzucone.. niech będzie tego trochę, ale nie takie wysokie. Skalniak ma być skalniakiem a nie kopcem..

Piękne kamienie... ale jakoś ten układ nijak mi nie pasuje do reszty.. ale baza z kamieni jest rewelacyjna. ja musiałam powalczyć by takie kamloki zdobyć

Daj kilka fotek otoczenia.. o ile jeszcze chcesz słuchać mojego zdania..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
chelll 23:07, 18 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Aniu,wal szczerze. Skoro proszę, to nie żałuj.





Teren jest pusty, betonowe ogrodzenie i trawa, nie trawnik. Kamienie muszą tak zostać, koparka już wróciła do domu. Jedyne co się zmieni, to będą wyraźnie zaznaczone granice kwadratu wyznaczonego na skalniak, tak, aby wokół te trawę kosić. I już. Ja mam kupić i posadzić rośliny, żeby cały sezon tam było coś kolorowego.
____________________
Handmade by Elka
chelll 23:12, 18 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Wiem, że to kupa kamieni, ale ma to być kolorowa, widoczna z daleka kupa kamieni. I już. Nic dodać nic ująć.
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 23:58, 18 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jakbyś rozrzuciła trochę te kamienie (drągiem , łomem chłopy mogą to przeturlać), pomiędzy głazy sypnęła żwirku.. jakąś suchą rzeczkę z kamienia do tego.. by nie miało to kształtu kurhanu oderwanego od reszty..

co na sklaniak..
i tu są kamienie tak luzem..

Ja swoje duże kamienie trzymałam chyba 4 lata, bo nie miałam pomysłu jak je zagospodarować.. na płaskim terenie robieni czegoś z kamieni to trudna sprawa..

JaK SIĘ ŹLE ZROBI TO JEST TYLKO KUPA KAMIENI. Popatrz na necie i co skalniak to większość jest kupą kamieni
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:00, 19 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na skalniak coś iglastego, bo inaczej zimą będzie psute.. a kfiotki to masz w artykule.. jest tego dużó, pilnuj tylko kolorystyki, bo inaczej będziesz wywalać rośliny jak ja

Edit i duże plamy fajnie wyglądają..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
05:59, 19 maj 2017
Mala_Mi napisał(a)
Jakbyś rozrzuciła trochę te kamienie (drągiem , łomem chłopy mogą to przeturlać), pomiędzy głazy sypnęła żwirku.. jakąś suchą rzeczkę z kamienia do tego.. by nie miało to kształtu kurhanu oderwanego od reszty..

co na sklaniak..
i tu są kamienie tak luzem..

Ja swoje duże kamienie trzymałam chyba 4 lata, bo nie miałam pomysłu jak je zagospodarować.. na płaskim terenie robieni czegoś z kamieni to trudna sprawa..

JaK SIĘ ŹLE ZROBI TO JEST TYLKO KUPA KAMIENI. Popatrz na necie i co skalniak to większość jest kupą kamieni


mnie sie inspiracja bardzo podoba ...tylko trzeba z przodu kamieni posadzić niskie płozace byliny zeby trawnik łatwo kosic i nie było wąsów.


napiszę tak ...Chelll przyzwyczaiłaś sie do kupy kamieni.....i trudno ci zobaczyc nowe ustawienie ...ja bym nawet to nazwała wysypiskiem bez ładu i składu (

koparka zawsze moze przyjechac ...tym bym sie nie martwiła .....byle tylko miała co robić a operator wiedział jak ma je porozrzucac.....bo ze porozrzucać tak jak w inspiracji to pewne!

dodatkowo powiem ze 4 x 4 pod płotem bedzie wygladało ubogo ...ja bym powiekszała ...np wzdłuz płotu 3m szerokości pas albo na dwoe strony naroznika pociagnąć? i na skraju rabaty porozrzucac te kamienie a tyłem krzewy drzewa z przodu byliny kwutnace i rośliny skalne. ...inspiracji w necie duzo ...napewno cos znajdziesz zeby odgapić szkielet dla kamieni

nie zostawiaj tak tych kamieni! ...nie bedziesz na to mogla patrzec ..nawet jak najładniejsze rośliny posadzisz

PS. cisowy żywopłot czy cokolwiek nie pasuja do kamieni...daj spokój z cisami ...te kase przeznacz na koparke i jeszcze ci zostanie na inne rosliny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies