Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Nawadnianie linią kroplującą

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawadnianie linią kroplującą

Gardenarium 09:12, 30 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam takie pytanie

"Mam pytanie zwiazane z nawadniaczami do tuji a nie moge zanalezc zadnych info na ten temat Wiec mam pytanie na jaka glebokosc wkopac nawaniacz kropelkowy do nawodnienia tuji? "

Nie wiem co rozumiesz pod hasłem "nawadniacz kropelkowy" ?

W zasadzie chodzi pewnie o linię kroplującą, którą lekko się tylko przykopuje kładąc w pobliżu korzeni, przypina specjalnymi szpilkami do linii,a potem przysypuje ściółką i linii nie widać.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MiraR 00:01, 05 lip 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Przeniosłam swoje pytania do pozostałych pytań :Automatyczne nawadnianie.
____________________
kartoflisko 13:25, 19 paź 2016

Dołączył: 19 paź 2016
Posty: 8
Mój znajomy też mi doradził nie zakopywać linii nawadniającej, gdyż istnieje ryzyko zatkania się emiterów. Najlepiej jest delikatnie przysypać je korą i po kłopocie...
mofgar 10:59, 17 sty 2017

Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3
Zgadzam się, najlepiej delikatnie przysypać, żeby nie narażać jej na zapchanie
____________________
maniek33 20:47, 25 sty 2017

Dołączył: 25 sty 2017
Posty: 9
Witam
jakiej długości max. może być 1 sekcja kroplująca pod tuje zakładając że będzie studnia i pompa o dużej wydajności albo inaczej pytanie sformułuje czy jest jakaś max. przyjęta długość przy projektowaniu jednej sekcji linii kroplującej której nie wolno przekraczać?

chcę zrobić dwie sekcje jedna 70 metrów druga 85 mb. tuje szmaragd linie kroplującą chcę kupić z kompensacją rozstaw co 33 bodajże taka brązowa firmy nie pamiętam

Czy linia kroplująca może iść wokół płotu tak jak idą tuje ?
Gardenarium 09:13, 26 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka długość jak podajesz jest dobra.
Jak położyć linię, z której strony, zależy od nachylenia rabaty, przecież nie położysz tak żeby woda spływała na płot nie na tuje lub na trawnik a nie na tuje. Zaobserwuj więc jak masz grunt, gdzie rosną tuje i tak połóż, żeby woda spływała na korzenie tui nie odwrotnie.

Stwierdzenie "wokół płotu" jest dla mnie niejasne. "Czy linia może iść wokół płotu"... Narysuj jak chcesz ją poprowadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popis11 22:00, 29 cze 2017

Dołączył: 09 lut 2017
Posty: 36
Nawadnianie zrobione. Tak jak obiecałem chciałem wrzucić kilka kilkadziesiąt zdjęć. Jednak mam problemy co zaaplikuję parę zdjęć strona /serwer/ się wysypuje. próbowałem kilka razy i to samo. Jka mam to zrobić - pytanie do administratora?
Gardenarium 23:47, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpisałam w zdublowanym poście, Wkleiłeś chyba w kilku miejscach ten sam tekst.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kapusta77 11:22, 28 maj 2018

Dołączył: 28 maj 2018
Posty: 1
Dzień Dobry.
Od roku czasu małymi krokami tworzę swój mały ogród. Tuje które będą nasadzone wzdłuż ogrodzenia chcę podlewać kropelkowo. Pytanie do ekspertów w tej dziedzinie brzmi: Jakiego przekroju rury użyć do zasilenia tej linii kroplującej? Wydatek wody: wiaderko 10l napełnia się w 11s. Sprawa jest rozwojowa, gdyż w przyszłości chcę zrobić automatykę nawadniania i podpiąć też tą linię.

Pozdrawiam i proszę o pomoc w tym temacie.
bianmyg 18:17, 27 lis 2018

Dołączył: 27 lis 2018
Posty: 1
czesc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies