Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Sebek 12:50, 18 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To silnie rosnąca trawa, więc posadziłbym je co metr. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać i jak szybko - bo możesz też gęściej lub rzadziej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
katiaxx 16:00, 06 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kochani kupiłam dwa miskanty gracillimus , czy sadzić je jeden przy drugim żeby uzyskać kępy które widuję m. in. na zdjęciach ogrodów z ogrodowisko czy jedna sadzonka tak się rozrośnie ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Toszka 22:01, 06 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jedna sadzonka błyskawicznie się rozrośnie, bardzo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margo 10:49, 30 lip 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ja też przymierzam sie do gracillimusa, i zastanawiam sie na jaką szerokość on sie rozrasta ? W jakich odległosciach sadzić kolejne rosliny - niekoniecznie trawy ??? Czy trzeba go ograniczać czy jest nieinwazyjny ???
____________________
Gosia
katiaxx 09:51, 31 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ja mam kwicistego/kwietnego czyli olbrzyma, czytałam wcześniej o jego ekspansywności, znowu ktoś mnie przestrzega i myślę że chyba te informacje zlekceważyłam i żałuje że go posadziłam, myślę żeby go zastąpić goliathem, zależy mi na wysokiej trawie - czy będzie mniej ekspansywny ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Sebek 12:31, 10 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
On również jest wielki, ale oba miskanty mimo, że są ogromne to trzymają zwarty pokrój - jednak jeśli nie masz dużo miejsca to w ogóle nie sadziłbym takich traw.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:38, 10 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margo napisał(a)
Ja też przymierzam sie do gracillimusa, i zastanawiam sie na jaką szerokość on sie rozrasta ? W jakich odległosciach sadzić kolejne rosliny - niekoniecznie trawy ??? Czy trzeba go ograniczać czy jest nieinwazyjny ???


Nie jest ani inwazyjny, ani ekspansywny, po prosu osiąga znaczne rozmiary, ale jest bardzo delikatny w "odbiorze" Miałam go tyle lat w końcu. Bardzo jest ładny i wartościowy.

Może się zestarzeć w środku kępy i wyłysieć, wtedy go odmładzasz po paru latach.

Maj


Sierpień


Wrzesień


Październik


Listopad


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margo 13:50, 10 sie 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Dziękuję Danusiu za podpowiedź.
Bardzo mi się podoba, miejsca dla niego mam sporo, więc się skuszę
____________________
Gosia
Sonka 15:37, 10 sie 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Poglądowe zdjęcie, właśnie inspirowałam się powyższym nasadzeniem Danusi. Zdjęcie zrobione z tyłu, od strony budynku,

i Kleine Silberspinne, zaczyna kwitnąć, bardzo mi się podoba cieńkie, delikatnie przewieszające się liście.

One są do przesadzenia, ale wiosną nie zdążyłam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ralfi 18:38, 24 sie 2014

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 30
Witam serdecznie.
Jestem w trakcie zamawiania miskantów na działkę które stanowiły by żywopłot od strony sąsiadów bądź tło dla innych niższych odmian. Mam serdeczną prosbę o odpowiedź od Was jaka jest odmiana miskanta który osiągnie najwyższe rozmiary (nie licząc kwiatostanu)? Wiem, że jest to na pewno Giganteus i jego pododmiany jak Jubilaris, Floridulus i reszta, ale z innych co jeszcze rosnie najwyżej?
Dzięki i pozdrawiam gorąco.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies