Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Gardenarium 16:14, 19 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aga napisał(a)
Witam .Mam dwa miejsca w ogrodzie z miskantami morning light i chciałabym ożywić te miejsca .Co mogłabym posadzić miedzy trawami i przed nimi?



Jarzmianki Roma', żurawki 'Berry Smoothie' albo 'Autumn Leaves', trawki Imperata cylindrica 'Red Baron'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 17:16, 19 paź 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Gardenarium napisał(a)


Jarzmianki Roma', żurawki 'Berry Smoothie' albo 'Autumn Leaves', trawki Imperata cylindrica 'Red Baron'.

Dziekuje za odpowiedz
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Kokesz 19:08, 08 lis 2015


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzień dobry.

Mam wzdłuż ogrodzenia zdobyczne cisy. Chciałabym posadzić między nimi Miskanty Variegatus (mam 3 sztuki) i Hortensje Lime Light. Mam też Kalinę Burkwooda Anne Russel. Nie wiem jak to wkomponować, nie do końca jestem przekonana czy dobrze rozmieściłam cisy, latem miskanty wypełnią wolne przestrzenie między nimi, ale wiosną będą straszyć te dziury. Czym je wtedy wypełnić?

Pozdrawiam. Renata

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 19:26, 08 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niczym, czekać aż wyjdą trawy, bo potem co zrobisz jak miskanty wyrosną?

Zamiast miskantów daj derenie Elegantissima i hortensje, a miskanty daj przed cisami a nie pomiędzy i problem z głowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 19:55, 08 lis 2015


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A coś zimozielonego zamiast derenia? Myślałam o tujach między cisami, ale musiałabym je wtedy przesunąć na boki. Hortensje przed tujami, a trawy przed cisami, tylko prawą stronę zacieniają drzewa, nie wiem czy miskant variegatus sobie tam poradzi
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
ZbigniewG 20:12, 08 lis 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Nie kombinuj dostałeś(łaś) ekstra przepis, dereń Elegantissima ożywi liśćmi już od wiosny a hortensje dadzą ognia od lipca
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Karol99 20:25, 08 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja nie widzę tam tuji będzie za zielono, derenie będą naprawdę ładne.
Jeżeli tak bardzo chcesz te tuje, to może żółtą, np Aurescens?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Kokesz 21:10, 08 lis 2015


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Może faktycznie zdecyduję się na derenie? Odległość między cisami to ok 140cm, czy dać tam tylko jedną sadzonkę? z tego co wyczytałam to on się szeroko rozrasta. I czy ciąć go do wysokości cisów, żeby ładnie wyglądało?
Po lewej stronie ogródka jest dosyć wysoki żywopłot z ligustra, czy też powinnam go skrócić, żeby to wszystko miało "ręce i nogi"?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 21:47, 08 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dwa derenie obok siebie, tak co 30 cm posadź to wtedy stworzą taki jeden podłużny krzew, zwarty. W półcieniu miskant 'Variegatus" dobrze rośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 21:58, 08 lis 2015


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziękuję, gdyby Pani rzuciła okiem na mój Osiedlowy ogródek i dodała kilka cennych porad, to byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies