Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Karol99 15:32, 10 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
ag_zie napisał(a)
Karolu piękne są! A jakie to miskanty?


Jeden to miskant olbrzymi, drugi niestety NN.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Karol99 20:46, 07 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy Wasze miskanty dają juz oznaki życia? Mój miskant olbrzymi jak na razie trochę wypuszcza, ale Gracillimus jeszcze nie. Trochę zaczynam się martwić.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Dorotka 20:54, 07 kwi 2016


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Karol99 napisał(a)
Czy Wasze miskanty dają juz oznaki życia? Mój miskant olbrzymi jak na razie trochę wypuszcza, ale Gracillimus jeszcze nie. Trochę zaczynam się martwić.


Nie martw się. U mnie też śpią jeszcze. U innych dziewczyn też, poczekaj do maja - wystartują.
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Karol99 21:08, 07 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To super, dzięki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
katel 08:23, 09 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W lecie wszystkie miskanty są piękne ale podobno zimą jedne lepiej wyglądają a inne gorzej bo się sypią i siano po całym ogrodzie rozwiane. Podajcie proszę nazwy tych ładnie zimujących.
Wyczytałam że Zebrinus kiepsko się zimą prezentuje.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kat_k 15:37, 09 kwi 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 26
Mój zebrinus się nie sypał, wręcz zastygł a jego pędy zrobiły się koloru słomy. Mimo śniegu nie połamał się, ale też proszę mieć na względzie że moje zebrinusy mają niecały rok & też były w czasie zimy związane. Dopiero przy wiosennym ścinaniu zrobił się mały bałagan, ale wszystko raz-dwa zgrabiłam. Bardziej latały mi kłosy rozplenicy japońskiej. Niewiele osób mówi, ale rozplenica ma w swoich kłosach nasionka z haczykami, które wręcz wchodzą w ubranie, buty - dosłownie wszystko. Przy pracy z rozplenicą trzeba sporo czasu poświęcić aby się pozbyć tych nasionek & też mimo związania niektóre większe wiechy się przewróciły i też suche pędy latały po ogrodzie.

Będę wdzięczna za informację o zebrinusach - kiedy ruszają pędy? Czy fakt, że nie pojawiły się jeszcze świadczy, że trawa nie przezimowała? Wiem, że są wrażliwe, dlatego otoczyłam je kopczykami & związałam. Piszcie co u waszych traw
Hortensja 19:00, 09 kwi 2016


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Tez się zastanawiam kiedy miskanty powinny ruszyć? Moje były związane na zimę. Bez kopczykow. Najzimniej było -20 stopni. Ale teraz ani miskanty ani piorkowki jeszcze nie wypuściły ani jednego źdźbła. Umarzły?
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Karol99 19:15, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Moje wypatrzylem ze juz zaczęły. Parę dni temu jeszcze nie dawały oznak życia.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kachat 09:45, 10 kwi 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Hortensja napisał(a)
Ale teraz ani miskanty ani piorkowki jeszcze nie wypuściły ani jednego źdźbła. Umarzły?

Jak za miesiąc nie zobaczysz zielonego, to się dopiero wtedy możesz zacząć martwić, teraz jeszcze za wcześnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
katel 18:18, 10 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
U mnie Zebrinus już ruszył ale myślę że kachat dobrze napisała, nie ma się co martwić przedwcześnie.
Mój też bałaganu w zimie nie robi ale to maluch jeszcze, bez problemu związałam i tyle.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies