Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

Anias 22:24, 30 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Danusiu, a czy jodłe kaukaską można przyciąć tak żeby ogołocic pieniek i zostawić czuprynkę? ma to sens czy musi być szczepiona na pniu?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
radek 18:44, 02 paź 2014

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Na zdjęciach poniżej zakupione w "promocyjnej" cenie iglaki na pniu. Jeden przesadzony do docelowej donicy, drugi w oryginalnej (w takiej był kupiony). Podlewane regularnie. Od momemntu kupienia było coraz gorzej z częscią zieloną. W tym momencie dużo jakby przysuszonych częsci. Poproszę o poradę. Czy nawieźć czymś jesiennym?

19:48, 02 paź 2014
Moim zdaniem one nie rosły w doniczkach, tylko tuż przed dostawą do sklepu były kopane z gruntu i włożone do doniczki. Nie ukorzeniły się i umarły.
Margo 21:47, 02 paź 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Ja tak mialam z kupionymi w promocji w markecie.
Po wyjęciu z donicy widać było podocinane do wielkości donicy korzenie.
Częściowo zbrązowiała, ale siedzi juz w ziemi 2 miesiące i teraz już jakby nie więdnie bardziej. Co ciekawe jedna strona pieknie zielona, a druga własnie częściowo uschnięta. Czy jest szansa że przeżyje ?
____________________
Gosia
Anias 22:14, 05 paź 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Znalazłam bardzo ciekawy Świerk Pusch szczepiony na pniu, ma swietne czerwonawe szyszki na koncach. Pierwszy raz widze takie swierki. Warto kupic? urośnie toto w kulkę? chciałam przed dom coś ciekawego i tak dumam.
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Gardenarium 22:44, 05 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten świerk jest karłowy i będzie kulką, ale dość nieregularną. Trzeba tylko uważać, czy nie zostanie zaatakowany przez przędziorki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:45, 05 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margo napisał(a)
Ja tak mialam z kupionymi w promocji w markecie.
Po wyjęciu z donicy widać było podocinane do wielkości donicy korzenie.
Częściowo zbrązowiała, ale siedzi juz w ziemi 2 miesiące i teraz już jakby nie więdnie bardziej. Co ciekawe jedna strona pieknie zielona, a druga własnie częściowo uschnięta. Czy jest szansa że przeżyje ?


Jeśli przeżyje to będzie taki trochę "niedorobiony" czyli nieefektowny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:46, 05 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
radek napisał(a)
Na zdjęciach poniżej zakupione w "promocyjnej" cenie iglaki na pniu. Jeden przesadzony do docelowej donicy, drugi w oryginalnej (w takiej był kupiony). Podlewane regularnie. Od momemntu kupienia było coraz gorzej z częscią zieloną. W tym momencie dużo jakby przysuszonych częsci. Poproszę o poradę. Czy nawieźć czymś jesiennym?


Nawożenie to akurat nic tu nie pomoże, one już padły i jednym zgrabnym ruchem wyrzuć do kosza albo spal.

Ten z prawej widać że ma sucho bardzo, czy aby ich nie zasuszyłeś? a jeśli podlewałeś to po prostu były towarem przeznaczonym na szybki zysk a nie żeby rosły u kogoś w ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
radek 16:47, 07 paź 2014

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Dziękuję za odpowiedź, choć nie jestem pocieszony i zastanawiam się jak mogłem dać sobie wcisnąć takie rośliny. Nauczka na przyszłość.

Danusiu, czy teraz już nie jest za późno na nawóz jesienny dla Tui widocznych w tle na zdjęciach?
Gardenarium 13:35, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesienny można dawać do końca września, jednak biorąc pod uwagę że jest ciepło, bym zaryzykowała, wszak wspomaga on drewnienie pędów i przygotowuje rośliny do zimy. Jednak w pierwszej kolejności bym się skupiła na tym, czy aby z powodu suchej pogody nie mają one za sucho i podlewała je a nie nawoziła, dopiero potem nawóz. Nawożenie a susza nie idą w parze, ważniejsza jest woda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies