Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

Gardenarium 07:39, 20 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tej rabatce wszystko masz na niskie i za mało roślin. Rabata jest za wąska, za mała, brakuje miejsca na większe gabaryty



Lewa strona kolumnowe drzewko, może być purpurowe albo zielone ( do cięcia żeby nie wlazło w podbitkę, albo karłowe)
Pod nim skarpeta z 3 rozplenic plus czosnki, rozchodniki albo na brzegu żurawki
Potem dwie pienne trzmieliny albo inne rośliny na pniu, ale na różnej wysokości. Pod nimi kule plus dodatki.

Rabatę poszerz bo nic nie wejdzie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:42, 20 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 19:13, 20 paź 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Wow!!! No cóż tu więcej dodać) projekt rabaty od samej mistrzyni - jeszcze dla całego ogółu. Nic tylko na ogrodowisku bywać Dzięki Pani Danusiu w imieniu wszystkich z południowymi rabatami pod oknem
____________________
miskka 17:42, 19 sty 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Znowu ja w tym wątku
Kilka wpisów wcześniej poradziłam się ad cyprysika. Przycięłam wtedy na rozgałęzieniach przyrostów, ale nie w idealną kulkę. Piałam wtedy że lubię takiego poczochrańca. I powiem tak - nadal mi się taka wersja podoba, ale tylko na żywo - na zdjęciu wygląda na "niedorobionego". Spójrzcie:


Taka magia zdjęć
Więc będę ciachać na wiosnę wg wskazówek z Ogrodowiska.
Czy myślicie że jeszcze będzie z tego ładny okaz?
____________________
Gardenarium 16:17, 21 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, że będzie. Jedyną jego wadą jest dość niski pieniek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 17:40, 21 sty 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Tak niski ale kosztował grosze. Dodatkowo jeszcze ta korona tak sie rozrosła że proporcjonalnie wygląda na jeszcze niższy. M.in. dlatego chce go pociachać. Oby tylko nie za bardzo, żeby za rzadka ta główka nie wyszła. No cóż - jak nie spróbuję to nie będę nigdy tego potrafić.
____________________
Karol99 19:21, 21 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Może tylko dół podetnij? Nadal będzie rozczochrany, ale będzie sprawiał wrażenie wyższego
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
miskka 20:13, 21 sty 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
No właśnie - będziesz mnie instruował Nie możesz odmówić
____________________
Gardenarium 20:18, 21 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obetnij ze wszystkich stron, zrób regularną kulę, bo jak nie obetniesz któraś z gałązek będzie chciała stać się przewodnikiem i pójdzie w górę, jak natura przykazała Karol, nie kombinuj Bo przekombinujesz.


Albo cięty, albo poczochrany, nie ma kompromisu, że pół na pół. Mam je w wielu ogrodach i systematyczna jedynie pielęgnacja stworzy wizualnie dobre wrażenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:24, 21 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brak cięcia z jednej strony spowoduje rzednięcie gałązek, a cyprysik to nie cis, tak łatwo z mocno przyciętego drewna potem nie wypuszcza.

To dwudziestoleni cyprysik regulanie cięty. (po prawej kawałek widać)





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies