Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » hosty trawy i coś co może rosnąć przy oczyszczalni

Pokaż wątki Pokaż posty

hosty trawy i coś co może rosnąć przy oczyszczalni

Channach 22:42, 10 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Witam szukam:
host, mogą byc małe sadzonki, ja z tych cierpliwych. Kilka dostałam na sasadzie 2 lisci i już zacyzna byc je widać

Traw - generalnie takich, które lubią wilgoć, chodzi o zagospodarowanie kawałka ziemi nad i obok oczyszczalni ścieków. myslałam o posadzeniu traw, by w pewnym sensie stanowiły osłone przed sasiadami od tamtej strony (niestety bardzo blisko płotu i nie bardzo jest z czego zorbić osłonę

Roślin które mogą rosnąć w mokrej ciezkiej glebie (glina!) nie wszędzie da sie rozluźnić lub wymienić narazie
____________________
Aśka - Świat Channach
kachat 10:06, 11 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ja 2 lata temu też szukałam roślin na oczyszczalnię, i dostałam idealne i przecudne , ale widzę, że u ciebie zupełnie inne warunki niż u mnie... Ja mam oczyszczalnię pod piachem. Może rozmaite wilgociolubne języczki, świecznice, parzydła albo kosaćce byłyby odpowiednie? Masz tam cień, czy słońce? Albo miskanty, jak jest więcej słońca. Teraz niestety nie mam żadnej z tych roślin do podziału
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Channach 18:35, 11 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
nie dosć że glina, to jeszcze cąły dzień słonko. U mnie wszędzie prawie ciągle słonko, bo dużych drzew nie ma ani u ans, ani na około (pola uprawne)
____________________
Aśka - Świat Channach
Channach 11:15, 07 kwi 2016

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Przygarnę trawy wszelkiej maści
____________________
Aśka - Świat Channach
regli 21:24, 10 cze 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Channach, tyle co dzieliłam rozplenicę. Kilka oddzielonych pędków wsadziłam do ziemi, jeżeli przeżyją, to mogę Ci podesłać. Za niedługo będę przesadzać irysy syberyjskie (chyba ) i rozchodnika. Ale musisz sprawdzić czy przeżyją u Ciebie i czy w ogóle jesteś zainteresowana. Tu masz zdjęcie moich irysów: http://www.ogrodowisko.pl/watek/6944-irys-chyba-syberyjski-i-rozchodnik-na-lawende-i-jezowki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Channach 14:48, 19 sie 2016

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Regli takie irysy mam , ale dziękuję za dobre chęci, teraz szukam sadzonek zatrwianu tatarskiego
____________________
Aśka - Świat Channach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies