Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Naparstnica biała

Pokaż wątki Pokaż posty

Naparstnica biała

Matka 12:19, 14 cze 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czy macie jej nadmiar?w ogrodzie?
____________________
U Matki
Anabell 15:10, 14 cze 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Dwa razy zebrałam nasionka naparstnicy białej, zasiałam i zakwitła w różnych odcieniach różu.
Kupiłam nasionka Elsie kelsey, miały być białe z środkiem kropkowanym, w tym roku zakwitły i jeden kwiat nie odpowiada opisowi.
Wydaje mi się, że tylko z mieszanki może trafić się taki kolor, a nie powtórzy cech.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ele2001 17:18, 14 cze 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Trzena rozmnażać wegetatywnie nie ma rady niestety..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ziele 08:50, 20 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Trafiła mi się wśród siewek jedna biała i mam jedną kupną (nie znam odmiany). Jak uda mi się zebrać nasiona to podzielę się Po powyższych wpisach nie gwarantuję koloru
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 12:25, 21 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy naparstnica różowa najpierw jest biała i powoli z czasem się wybarwia..? Zeszłoroczne siewki wszystkie jak na razie mają białe pąki i kilka rozwijających się kwiatów też w kolorze białym... Wolałabym różowe Wybarwią się..? Jeśli będą jednak białe to mogę zebrać nasiona i wysłać.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ziele 16:42, 21 cze 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Naparstnica różowa jest od początku różowa a biała też nie zmienia koloru - jest od poczatku biała.
Nasiona różowych mogę Ci wysłać jak tylko dojrzeją.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
kachat 19:28, 22 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Łeee, czyli mam samą białą... Dostałam 2 lata temu od Ani Małej Mi chyba dwie śliczne sadzonki naparstnicy różowej, pięknie kwitły i w ogóle bajka. Jesienią zobaczyłam, że w sadzonkach innych roślin od Ani mam masę sieweczek i je porozsadzałam na działce, teraz właśnie będą kwitły - na biało! Widać musiały to być siewki z nasionek, które przyjeachały od Ani w ziemi, a nie z tych moich różowych. Teraz widziałam, że mam masę malutkich sieweczek pod tymi różowymi starymi, więc mam nadzieję, że te już też będą różowe.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 14:23, 30 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No więc zakwitły mi wszystkie naparstnice - mam większość białych, kilka ciemnoróżowych. Wszystkie piękne, ale wymarzyłam sobie jasnoróżowe naparstnicowe szaleństwo

Jeśli ktoś ma jasnoróżowe lub białe z ciemnymymi kropeczkami w środku to bardzo bym była wdzięczna za nasionka. Z moich mogę zebrać i też wysłać Nie wiem, co z nich wyrośnie, ale będzie szansa na białe i ciemny róż
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies