Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 22:22, 18 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Ajajaj, ile inspiracji i wskazówek! Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie. Cały dzień intensywnie myślałam, przejrzałam wszystkie polecane przez Was miejsca i chyba zbliżam się do jakiejś koncepcji. Przy okazji zaczęła mi się klarować bardziej ogólna wizja ogrodu.

Iwka, Twoja sugestia
iwka napisał(a)
albo zrobić kącik brzozowy w rogu.

chyba będzie najbardziej w punkt. O ile planuję poszerzyć rabaty, to muszę pamiętać, że przy moich chłopakach na razie priorytetem jest jednak sporo miejsca na środku, a działka nie jest bardzo duża. Trudno byłoby mi więc zmieścić i taki luźny brzozowy zagajnik i przy tym odpowiednią rabatę, która zasłoniłaby ogrodzenie. Całe szczęście Danusia w wątku brzozowym napisała, że brzozy można śmiało sadzić dość ciasno, więc pomyślałam, żeby jedną - max. dwie brzózki dać w lewym rogu, żeby całkowicie nie rezygnować z koncepcji widoku brzozy w tym miejscu, natomiast pozostałe brzozy myślę, żeby przesadzić w prawy róg ogrodu, podsadzić je dereniem aurea i hostami. W ten sposób w prawym rogu powstanie mini-zagajniczek, który powinien i dobrze wyglądać i przy okazji luźno zasłonić nas z kolei od zabudowań mieszkalnych sąsiada.

Zaczęłam już powoli coś rysować, jak skończę, podzielę się z Wami, licząc na wszelkie głosy krytyki czy inspiracje
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Warmia 22:36, 18 cze 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Shemsi napisał(a)
Ajajaj, ile inspiracji i wskazówek! Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie. Cały dzień intensywnie myślałam, przejrzałam wszystkie polecane przez Was miejsca i chyba zbliżam się do jakiejś koncepcji. Przy okazji zaczęła mi się klarować bardziej ogólna wizja ogrodu.
Zaczęłam już powoli coś rysować, jak skończę, podzielę się z Wami, licząc na wszelkie głosy krytyki czy inspiracje


To super Nie ma to jak dobre wsparcie i pomysły same przychodzą do głowy. Ja nie wiele pomogłam, ale są inni bardziej doświadczeni, więc na pewno dasz radę.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
iwka 08:57, 19 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
o widzisz, a ja ani rysować ani planować nie umiem, nadal wsadzam jak popadnie. Już chyba za trzy lata robię plan swojego ogrodu, nabazgrałam tylko szkic z tym co jest, pod wpływem jakiejś dziwnej weny polatałam z metrówką i dalej nic. Lanie powinnam dostać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Warmia 09:24, 19 cze 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Myślałam, że tylko ja tak mam Co jakiś czas ogarnia mnie wena twórcza i już wiem, że tak właśnie będzie wyglądać konkretna rabata, a potem mija jakiś czas, albo obejrzę kolejny piękny ogród i wszystko bierze w łeb
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Shemsi 09:54, 19 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Nie martwcie się, ja też kompletnie nie umiem rysować, ale próbuję To mój sposób zaklinania rzeczywistości: zupełnie się na czymś nie znam, ale mam poczucie, że jak choć trochę nad tym zapanuję, tworząc jakiś nieudolny projekt, to może chociaż uniknę jakichś większych błędów. Tak samo było z wykańczaniem domu: starałam się wszystko rozrysować, żeby choć trochę wiedzieć na czym stoję.
W tej chwili próbuję przede wszystkim ogarnąć kształt rabat, linii trawnika, natomiast moja znajomość roślin... cóż, będę nadrabiać potem i zastanawiać się, jak to wypełnić.

U mnie jest jeszcze jedna kwestia. Mój mąż już teraz kręci nosem na przesadzanie brzózek (powiedział, że to po raz ostatni ;P), więc plan robię bardziej dla swojego komfortu psychicznego W przyszłym roku będzie już łatwiej i sama sobie będę część rzeczy robić, ale w tym roku jedyne, co mogę robić, to koszenie trawy, nikt mi nie pozwoli wziąć się za łopatę czy robienie w ziemi. I tak na mnie krzyczą, że powinnam się bardziej oszczędzać
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Warmia 10:01, 19 cze 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
to się oszczędzaj, oszczędzaj. Wszystko w swoim czasie i bez pośpiechu
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
rzulieta 10:57, 19 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Warmia napisał(a)
Myślałam, że tylko ja tak mam Co jakiś czas ogarnia mnie wena twórcza i już wiem, że tak właśnie będzie wyglądać konkretna rabata, a potem mija jakiś czas, albo obejrzę kolejny piękny ogród i wszystko bierze w łeb

ja mam bardzo podobnie
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 11:04, 19 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Poogladaj ogród Danusi, Tam są strzyżone cisy i bukszpany. To odnośnie żywopłotu. Ogród Malej Mi -tam jest pełno inspiracji. To z tych większych ogrodów i najbardziej znanych. Dziewczyny na prawdę czarują w ogrodach nie tylko te co wymieniłam ale wszystkie. Buziaki, zapał jest więc zdrówka i konsekwencji U mnie z tym najgorzej
____________________
Ogródek Niny
agnieszka_m 06:54, 22 cze 2015


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
podziwiam i gratuluję kawał dobrej roboty za wami będę obserwować i kibicować
____________________
Mój mały ogródeczek :).
amelia_b 12:41, 22 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Wpadam z rewizytą Iwka to łebska babka niezły ci pomysł podsunęła A ja mam pytanie a ile lat maja twoje chłopaki? mój ma prawie 7 i włazi wszędzie byle się ukryć Z takiego zagajnika brzozowego to niezła baza wypadowa albo kryjówka, a jak by jeszcze tam hamak powiesić lub namiot z koca zrobić na sznurku to już masakra by jakaś była. Roboty to już odwaliliście dużo ja to Ci dużych drzew zazdroszczę
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies