Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

ka79sia 13:33, 17 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Witam wszystkich ,mam w swoim ogródku dwa klony palmowe,jeden jest bordowy a drugi zielono-żółty,chciałabym stworzyc ładną kompozycję w której główną rolę będą grały właśnie klony.Jakie rośliny pasowały by to tej kompozycji,proszę o wskazówki,miło by było z poradami szefowej p.Danusi...
____________________
Gardenarium 00:48, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Galeria klonów palmowych

Na pewno trzeba klon bordowy podsadzić na zielono, a najlepiej na żółto. Dobrze też będzie wyglądał w towarzystwie host z białymi liśćmi.
Tutaj wynalazłam ze swoich ogrodów rozwiązania następujące:
Proponuję na początek:

Najbardziej spektakularne rozwiązanie. Całość pola zakrywa Ilex crenata "Golden Gem". Mogłaby być żółta żurawka, albo żółta trzmielina (Euonymus "Golden Harlequin" czy "Emerald'n Gold")



Hosty



Spokojne pachysandry albo irgi niskie



Jeśli któraś propozycja Ci się spodoba, napiszę co tam posadziłam



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:57, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To samo miejsce tylko żółte kule bukszpanowe zostały przycięte i wcale nie są żółte



Tutaj jesienią. Klony dobrze wyglądają w sąsiedztwie traw. Zastosowałam miskanty.
Wymyśliłam teraz na poczekaniu, że fajnie by było posadzić wachalrzem Carex buchananii i żółtą Heuchera "Citronelle". Careź bliżej pnia, a żurawka po brzegu.



Mały klonik w sąsiedztwie rozplenicy i bylin poduszkowych







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:06, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I na koniec wersja bardziej kolorowa. Czerwone plamy to jednoroczna Begonia semperflorens



I jesienią z miskantami




Żółty klon (czy Shirasawanum "Aureum" ?)
Tego dobrze podsadzić albo bordowymi roślinkami (Heuchery - niezmordowane) albo niski berberysik np. Bagatelle.
Fajowo by było dać czarny Ophiopogon planiscapus "Nigrescens" i do tego hostę białą albo Carex morrowii "Variegata" też biały.
Najlepiej dwa gatunki pod drzewo, ale o zróżnicowanym, kontrastującym kolorze.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:17, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To samo, ale z innej strony, tego sezonu bez begonii




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 01:52, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka79sia 16:57, 18 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Pani Danusiu ogromnie dziekuję za podjęcie mojego wątku.Te moje klony rosną sobie juz od roku ,na tle narazie małych thuj szmaragdowych,są posadzone w miejscu bardzo słonecznym i osłoniętym od wiatru .Oddzieliłam je obrzezem od trawnika i obsypałam kamieniem granitowym,wszystko było by dobrze tylko wydaje mi sie że jest tam za pustoWiosną te miejsce chcę oswietlić.Pani kompozycje to moja inspiracja,po kawałku próbuje realizowac je w moim ogródku.Wstawię wieczorem zdjęcie,będzie łatwiej cos dopasowac.Pozdrawiam...
____________________
ka79sia 17:19, 18 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131


Uploaded with ImageShack.us
____________________
ka79sia 17:33, 18 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Po śroku tych klonów posadziłam rododendrona ale na wiosnę przeniosę go chyba w inne miejsce,gdzie planuję posadzić głównie różaneczniki.Moja mama jak słyszy lub widzi ,że znowu coś przesadzam to puka się w czoło,ale to mój pierwszy ogród wiec muszę trochę experymentować.Pani Danusiu co tu zmienic(duzy uśmiech,przesyłam do pani)
____________________
Syla 19:19, 18 lis 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
)) śmieję się z reakcji Pani mamy ..... Ja też tak mam ))) mieszka parę domków dalej i podgląda co znowu przesadzam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies