Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon palmowy - Acer palmatum

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon palmowy - Acer palmatum

Gardenarium 20:09, 18 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, różanecznika trzeba stamtąd zabrać. To za duża roślina i tylko jedna..
Można na jasnym kamieniu posadzić łukiem żółtą żurawkę (Około 15 szt), a na ciemnym np. trzmielinę białą "Harleguin" albo hosty białe, ale one zginą na zimę. O, jeszcze Carex który wcześniej proponowałam. Chodzi o to, żeby wybrac tylko dwa gatunki.

Zaraz Ci pokażę tylko na innym przykładzie. Tu rośnie bonsai z cisa.



To styl nowoczesny, ale chodzi mi żebyś złapała klimat nasadzeń.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ka79sia 11:18, 19 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Pani Danusiu, żurawki zaklepane, będa wsadzone na wiosnę,jesli chodzi o trzmielinę to mam kilka około7-8 sztuk i na jesien nie zabardzo mi sie podobają,może mogłabym wsadzić na ciemnym kamieniu kilka tych kulek które są na tym zdjęciu powyzej.Czy dac cos posrodku tam gdzie chwilowo stała doniczka z juka teraz jest wyciagniety kabel do lampy,co tam by pasowało?
____________________
ka79sia 11:26, 19 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Ta realizacja którą pani pokazala na ostatnim zdjęciu jest poprostu boska,mam takie miejsce przed domem gdzie muszę coś ładnego posadzic i narazie ja i moi goście mówią że jest to brzydki rabarbar,myslałam o jakimś bonsaju, ale nie za drogim -a to juz trudne.czy mogła by pani pokazac inne zdjącia z tej nowoczesnej realizacji.Bardzo dziękuję za pomoc.
____________________
ka79sia 11:34, 19 lis 2010


Dołączył: 11 paź 2010
Posty: 131
Ta kula granitowa na tym zdjeciu również mi się bardzo podoba,mam na cos takiego chrapkę ,tylko mysmlałam aby cos takiego umiejscowic od strony tarasu ,abym mogła częsciej to podziwiac.Znalazłam tego typu kule na alle...wraz z systemem do podłączenia fontanny koszt to około 600-1000zł,czy myśli pani ze mozna cos takiego śmialo kupić w taki sposob,czy lepiej szukac u miejscowego kamieniarza?
____________________
Gardenarium 18:58, 19 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Śmiało można kupić, wyjdzie taniej niż u kamieniarza. Ta kula ma 60 cm. Ma podświetlaną wodę, bo dysza kończy się lampkami Luneled.
Ale można przecież bez oświetlenia.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 19:04, 29 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Danusiu na tym ostatnim zdjęciu za bukszpanem co jest ?-to żółte.czy to berberys czy tawułki
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
goniak 11:30, 30 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Moim zdaniem szkoda zakrywac ten ozdobny żwirek roślinami typowo zadarniającymi.
Można na przykłak klony podsadzic trawką Hakonechola Macra Aureola w większej ilości a na jasnym żwirku dac dodatkowo motyw dekoracyjny w postaci tzw. czarnej trawki Ophiopogon Planiscapus Niger.
Kilka kępek czerwonych żurawek też by nie zaszkodziło.
Na tym ciemnym żwirku posadziłam w półkolu (tak jak prowadzi żwirek) kilka kępek trawki kostrzewy sinej.
Na zdjęciu wspomniana Hakonechloa Marca Aureola.



____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 12:37, 30 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
alinak napisał(a)
Danusiu na tym ostatnim zdjęciu za bukszpanem co jest ?-to żółte.czy to berberys czy tawułki


To jest Ilex crenata "Golden Gem" - ostrokrzew karbowanolistny odm. o żółtych liściach. mam go dużo w swoim ogrodzie również.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:39, 30 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Małgosia używa Haconechloa, cudowna trawka. Pięknie się wylewa na taras.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 12:47, 30 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
gardenarium napisał(a)
Małgosia używa Haconechloa, cudowna trawka. Pięknie się wylewa na taras.

Gwoli ścisłości to fotka, którą zrobiłam w pewnym przydomowym ogródku w Holandii.
Oni tam mają cudne ogródeczki
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies