Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 17:20, 24 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Gardener27 napisał(a)
Te donice z pomidorami wyglądają bardzo obiecująco Dlaczego w donicach a nie w gruncie ? Nie trzeba by ich tak często podlewać

U nas wszyscy trzymaja pomidory w doniczkach i pod dachem a jak juz ma je w gruncie to koniecznie folie na kiju, by w razie deszczu je zaslonic. Podlewac oczywiscie trzeba i chyba nawet wiecej, bo deszcz na nie pada. U nas panuje teoria, ze pomidory nie lubia jak im sie liscie zmoczy. U mnie to sie sprawdza. W zeszlym roku jeszcze mialam w kazdej duzej donicy mala doniczke do ktorej wlewalam wode. Nie mam pojecia dlacze w tym roku tak nie zrobilam. Tak bylo lepiej. Wlewalam wode do tej malej, ktora dostarczala wode od razu do korzeni. I taka doniczka dziennie to bylo wlasnie tyle ile krzaczek pomidora potrzebuje.

Hana75 napisał(a)

Padłam ze śmiechu, gdy to zobaczyłam, cudna ta kicia. Chyba puchata.
Pewnie dobry z niej/lub niego ochroniarz
to kocurek. Nazywa sie Cappucino. Jak byl mniejszy to mial jednolity kolor Cappucino, teraz dostal czyrny ogonek i troche preg jak tygrys. Puchaty nie jest, tak wyszlo na zdjeciu. Nasze klatki z przepiorkami to ogolnie mowiac kino dla kotow. Bardzo czesto siedza przed nimi i ogladaja ptasi film
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 15:32, 26 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Wczoraj bylismy na wycieczce w Landshut. Wycieczka byla krajoznawczo naukowa. Ze zwiazku Hodowcow Owiec. Wiec najpierw byla wizyta w parku krajobrazowym. Przewodnikiem byl mlody facet z ochrony srodowiska i tak nam pieknie opowiadal o zwierzetach, roslinach i o owcach w tym parku, ktore pomagaja utrzymac laki w nalezytym stanie. Owiec nie widzielismy, byly na innym pastwisku, kolo ktorego nie przechodzilismy ale za to byly kwiaty
i zwierzeta. Tu kopiec dzikich pszczol.

i swierszcz. Latczyn Brodawnik pieknie cykaja

Byl jeszcze motyl ale usiadl mi na aparacie no i jak takiemu zdjecie zrobic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 17:24, 27 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajne widoki na wjeździe, zwierzyniec tez się do ciebie lepi pozdrawiam Iza
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 17:41, 27 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Widoki mam nadzieje beda jeszcze lepsze. Jak tylko mi sie uda mojego meza do wlasciwej pracy zagonic czyli takiej jaka ja chce. Teraz wlasnie buduje chatke dla owiec a ja chce plot i takie tam.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 11:00, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zrobi powolutku, mój też robi, chciałoby się od razu wszystko, a nie da się
Kasia mówiła, że gdzies blisko mnie mieszkałaś? Może jak wpadniesz w rodzinne strony, zaliczysz i mnie przy okazji
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 19:14, 02 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Tak Irenko ja tez z okolic Wroclawia. Dokladniej okolic Legnicy. Do Wroclawia sie oczywiscie wybieram na urlopie, jesli masz czys chetnie Cie poznam.

A tak ogolnie to wlasnie wrocilam z wojazy. Bylo tez ogrodowo. Bylismy w Frankonii i odwiedzilismy piekne gospodartwo ogrodnicze. Prowadzone przez zwariowanych zapalencow. Maja tam ponad 2 tys. roslin roznych gotunkow i rodzajow. Czesto historyczne rarytasy. Specjalizuja sie w bylinach, ziolach i roslinach leczniczych. Ja kupilam Indianernessel czyli Pysznoglowke Szkarlatna piekna jest i mam nadzieje, ze sie u mnie zadomowi i pieknie rozrosnie.

Teraz die zwierzeta nakarmic a potem sprobuje fotki tu wrzucic. (moj komputer odmowil wspolpracy a mezowskim nie potrafie za bardzo sie poslugiwac ale mysle, ze sie zaraz naucze )
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 19:20, 02 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ale smaczki sie szykujaLece na konie a potem wskakuje w wygodny fotel u Ciebie i bede ogladac
____________________
Bawarka
Basilikum 20:37, 02 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Bylismy tutaj:



O tym gospodarstwie wyczytalam w "Gartenidee" (dwumiesiecznik nie tylko o ogrodach). Spisalam sobie adres, bo wiedzialam, ze jedziem do Frankonii i tuz przed wczorajszym wyjazdem sprawdzilam w necie gdzie to dokladnie jest i okazalo sie, ze ok 10 km od docelowego miejsca naszej wyprawy. No i jak tu nie zajechac, no jak...
Po drodze jeszcze jakos mi w glowie przeswitnelo, ze przeciez sobota, ze w soboty to najwyzej do 13 czynne i takie tam ale w koncu zostawilam ten adres w nawigacji i stwierdzilam, ze chociaz przez plot cos zobacze.
No i z naszym szczesciem jak to zwykle bywa oczywiscie, ze otwarte bylo i na dodatek trafilismy na jakas Gruppe kobiet, ktora oprowadzala wlascicielka. Wiec sie dolaczylismy. Posluchalismy pieknej historii ogrodu i dowiedzielismy sie male co nieco o roslinach.

Na poczatku tuz Kolo domu byla laweczka, i odrazu pomyslalam o Danusi.


i takie piekne okno
sam dom tez piekny, typowo frankonski Fachwerkhaus (pruski mur) ze spadzistym dachem i dwupietrowym strychem w ktroym sa takie dlugie szpary otwierane w celu suszenia przechowywanego tam chmielu. Uwielbiam domy z dusza i czesto na w moim aparacie sa zdjecia domow.

reszta pozniej zmakam na rowerze do lasu, bo tam jest obornik od naszych owiec a potrzebuje troszke do moich Indianernessel.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 00:17, 03 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Alez pieknosci pokazujesz...Cudo...
Mam nadzieje ze masz jeszcze fotki
____________________
Bawarka
waldek727 00:51, 03 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Hana75 napisał(a)

Padłam ze śmiechu, gdy to zobaczyłam, cudna ta kicia. Chyba puchata.
Pewnie dobry z niej/lub niego ochroniarz

Też się uśmiałem.
Przepiórka większa od kota który jej pilnuje.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies