Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Kasiek 19:21, 04 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Basilikum napisał(a)
Dzis spuchniete wiec dzien na przekladanie papierow, zle nie jest ale piesci nie moge zrobic.

Nie mam pojecia jak sie moja odmiana poziomek nazywa. Moze Ci wyslac sadzonki? Moge Ci zrobic dokladniejsze zdjecie z owocami.


To milo z Twojej strony ale nie klopocz sie Te moje poziomeczki szybko sie rozrastaja i zaraz bedzie ich calkiem sporo...a ze nie Regina? No coz, moze nastepnym razem bede miala wiecej szczescia i trafie na uczciwego sprzedawce...
Fotki jak najbardziej, chetnie
Zdroweczka zycze
____________________
Bawarka
Milka 19:38, 04 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
Z kamieni bedzie spirala na ziola. Decyzja podjeta. Pewnie brak nam paru kamyczkow ale my przeciez tam jeszcze pojedziemy Miejsce juz chyba tez pewne, przy wjezdzie kolo studni.
Dzis robie porzadki na tarasie, bo tam sie taka graciarnia zrobila, ze przejsc nie mozna a co dopiero usiasc. Koty sie troche zdziwily, ze im wszystkie lezanki wywalilismy.

A tu dla Irenki moj Letni Bez (juz zapomnialam jak sie po Polsku nazywa ale zaraz sie nauczy jak skoncze ten post pisac)

Bez juz niestety powoli przekwita, ta susza daje sie moim roslinom tez we znaki. Jak juz cos kwitnie to krotko


Ladny kolor no i ten Waldek namieszal, znowu kolejna nazwa
Wspolczuje pogryzien, mam to stale, niedawno kostki, wczoraj mnie cos w glowe uzarlo, mam śliwkę i jakby malo, w dwie lydki, a zakutana jak nie wiem co, robię na ogrodzie taka wersja bobu z sola to dla mnie nr 1
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 22:14, 04 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
mnie nie czesto cos gryzie ale jak juz to porzadnie. Z dwa tygodnie temu tak mocno w noge, ze myslalam, ze chodzic nie bede.
Waldek nie calkiem naieszal, bo obie nazwy sa prawidlowe. A Buddleja to chyba nawet tu u nas pasuje, to czesc lacinskiej nazwy.
Moja budleja taka marna troche. Kolo Banku posadzili jakies dwa lata pozniej i jest olbrzymia a nic a nic przy niej nie robia. Kiedys im ja ukradne chyba nie Maja kamer na zewatrz
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 22:32, 04 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Biala budleje widzialam teraz niedawno w Botanicznym po raz pierwszy Podoba mi sie zapach ktory przyciaga mase motyli,
____________________
Bawarka
Basilikum 08:20, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja swoja mam wlasnie ze wzgledu na motyle
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 08:41, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
jeszcze kawalek ogrodu Gartenreich
tu kamyki, ktore teraz sa tez u mnie


i indianskie glowy, ktore mnie tak zachwycily


mam taka sama i od dwoch lat kombinuje jak sie jej pozbyc. Dobrze, ze jeszcze jest
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 12:47, 05 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Monardy, czyli indiańskie głowy możesz siać ze swoich, jak tylko łebki się ususzą, zbieraj syp od razu do ziemi i wiosną będą siewki, moje może nawet zakwitną, czekam, jesli nie to i tak jest nowa roslina i za rok zakwitnie, jaka oszczędność
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 15:52, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
ja bede za rok herbate z nich pic Mam nadzieje, ze beda ziarenka i pieknie sie rozrosna, bo chce ich duzo.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:38, 05 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Basilikum napisał(a)
ja nasiona dostalam od Bawarki, ktora ma meza Polaka i przy okazji sie tez w bobie zakochala. Kiedys tu w Baywie raz kupilam nasiona. Nie pamietam teraz jak sie nazywa dokladnie, jak bede w sklepie to sprawdze. Ja wysialam jedno opakowanie i mi troche z malo bylo wystarczylo na raz jedna porcje zamrozona. Mysle, ze troche przez ta susze. On bardzo wysoki rosnie cos troche ponad 1,2m
Bob tu kupowalam tez kiedys w sloikach, robilam z niego salatke i fajna nawet mi wyszla. Ja jednak wole Taki ugotowany posolony i prosto z lupiny do buzi


Dzięki za info. Przyda mi się bardzo, bo chyba będę musiała z bobu jednak zrezygnować - warzywniaczek za mały ;(
Kupuje czasem mrożony i jem gotowany prosto z łupinki do buzi, ale to nie to samo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 17:42, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
A gdzie Ty ten mrozony kupujesz? nigdy nie widzialam tu
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies