Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Gardenarium 23:13, 20 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda na Gardenę, ale jeszcze potrzebny specjalny trzonek. Chyba całość wyjdzie drogo. Najlepiej, gdy to jest razem. Ja za Gardeną jeśli chodzi akurat o to narzędzie nie przepadam, bo trzonek jest dość długi i niewygodny, prosty, bez rączki. Przynajmniej taki pamiętam. Jak znajdę coś innego to oczywiście dam znać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 13:36, 21 lis 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
gardenarium napisał(a)
Ja za Gardeną jeśli chodzi akurat o to narzędzie nie przepadam, bo trzonek jest dość długi i niewygodny, prosty, bez rączki. Przynajmniej taki pamiętam.

Tak, Danusiu, trzonek jest dosyc długi ale to chyba kwestia przyzwyczajenia, tym bardziej jeśli będzie używany amatorsko.
Przyznam szczerze, że ja używam go z krótszym trzonkiem( chyba od grabi ) tej samej firmy.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 19:59, 22 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No właśnie od grabi są za długie, taka robota może Cię zniechęcić do kantów. Lepiej poszukać krótkiego, z rączką. Poczekaj do wiosny, coś znajdziemy, teraz i tak niepotrzebny jest. Poszukam i dam Ci znać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 16:20, 27 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja mam taki zwykły z jakiegoś supermarketu ogrodniczego za 20 zt.i bardzo dobrze się nim pracuje rączkę ma w sam raz

Bogna myślę że szpadel lepiej wbijać dość głęboko i prosto .a nadsypać później korą ,bo tak chwasty nie maja pola do rozłażenia a jak będzie pod kątem to ziemia pozwala się im ukorzenić
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Matka 23:15, 08 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
gardenarium napisał(a)
Proste linie wytyczamy sznurkiem, potem kładziemy deskę, albo listwę i tniemy naciskając stópką, wyjmujemy, przesuwamy w sposób ciągły aby nie powstały ząbki. Jak powstaną, to potem można poprawić. Potem pazurki z dziobem a nie drucikamii uderzamy od strony kanta w stronę rabaty, aby ziemia nie ubrudziła nam trawnika i wyrywamy darń. Powstaje zagłębienie i ostra krawędź. I o to chodzi. Jeśli jesteś praworęczna, przesuwamy się do tyłu, a cięcie od lewej do prawej. Przećwicz w gorszym miejscu. Można i szpadlem , ale ostrym i żeby nie zniszczyć roboty. Tu precyzja i wyczucie jest ważne.

Potem pazurkami można nieco zruszyć i posypać kory, albo nagarnąć z rabaty, jak starcza.
Chyba muszę zrobić o tym artykuł.


Danusiu, to kiedy się można spodziewać szczegółów robienia cud-obrzeży?bo ja już prawie zwarta i gotowa, sprzętu tylko nie mam i brzuch troszkę przeszkadzaa i M muszę przeszkolić, no i drobnostka, poczekać aż śniegi stopniejąale poważnie, napisz!

ciekawi mnie ciągle jedna rzecz czy chwaściory faktycznie po takim zabiegu nie rosną?czy co jakiś czas i tak trzeba przejechać motyczką?ubija się jakoś ten rowek?bo ja jak zacznę robić te kanty i wytyczać nowe granice to wiesz...trochę mi to zejdzie

____________________
U Matki
Gardenarium 23:55, 08 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Filmik poproszę Ronina to może powstanie na wiosnę, bo inaczej nie da się tego przedstawić. Rowek się po prostu zrusza pazurkami. Kółko kosiarki jedzie trochę dalej po korze (jedna strona) a druga po trawniku, wtedy nie ścina krawędzi do zera. Metodą prób i błędów dojdziesz do właściwej pozycji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 21:52, 18 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, jesli pozwolisz wrócę do tematu obrzeży, bo tak sobie teraz leżę i dumam...jak je wyznaczyć?czy położyć włókninę na kształt jaki chcę a potem przy jej końcach robić rowki obrzeży?(chce położyć włókninę bo, jak mówiłam chcę narazie tylko sam szkielet-jak to mówisz zroiebić, a dosadzac potem, a inacej z chwastami sie nie obrobię, mimo kory)czy najpierw wytyczyć jakimiś kijkami i sznurkiem ten właściwy kształt obrzeży trawnika?tylko co by sie nadawało na te paliki?bo u nas to ich sporo zejdzie-a nie wiem czy kupować warto na jeden raz?i jak już się je powyznacza to dopiero ciąć?

i jeszcze jedna rzecz:jak jest taka równa w dół krawędź to kosiarka chyba tak do końca nie dojedzie i tzreba jakimiś nożycami potraktować koniec?no bo kółko przecież w ten dół wpadniechyba, że trzeba zrobić cięcie pod skosem?

aha, no i muszę chyba juz zacząć szukac tego szpadelka do obrzeży
____________________
U Matki
Emilianoparm... 00:42, 19 gru 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
kształt rabat najlepiej wyznaczyć zwykłym wężem ogrodowym, układać do czasu uzyskania zamierzonego efektu a później albo od razu odcinać darń po krawędzi węża albo psiknąć sprayem (tylko nie zielonym zabrać wąż i wtedy wygodnie już sobie uciąć
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 11:40, 19 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak można także, a linie proste przy desce, albo metalowej listwie. Druga osoba może przytrzymać, aby się nie przesunęła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 12:29, 19 gru 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Jakie macie doświadczenia z koszeniem nierównych, zaokrąglonych kształtów trawnika? Dla mnie są to miejsca najbardziej nielubiane (koszę kosiarką spalinową). Zawsze muszę w tych miejsach docinać nożycami. Da się inaczej?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies