Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Narzędzia do pielęgnacji trawnika

Gardenarium 15:10, 19 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podjeżdżam, cofam, z innej strony podjeżdżam, cofam. U mnie nie są aż tak pofalowane. Ale docinanie też wchodzi w grę. Mam podkaszarkę akumulatorową i nożyce ręczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 14:37, 20 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, a z tym robienem obrzeży(ale zanudzam)czy robić krawędzie pod kątem prostym?jeśli tak to nie będzie gorzej dla kółek kosiarki?czy pod lekkim skosem?aha, i czy do końca kanta obrzeża posypać korą żeby chwasty nie rosły czy zostawić bardziej ubitą ziemię przy cięciu?
____________________
U Matki
Emilianoparm... 16:02, 20 gru 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Myślę że wszystko wyjaśni się w zapowiedzianym na wiosnę filmiku instruktażowym no chyba, że mi się z tym filmikiem przywidziało czy przyczytało, ale dałbym rękę sobie uciąć, że gdzieś było o tym wspomniane.....mam nadzieje, że nie stracę ręki
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
zbigniew_gazda 16:34, 20 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Nie zdawałem sobie sprawy jak ważne jest narzędzie do tej roboty. Miałem zamiar użyć mojej zwykłej łopaty.Ale nie da rady. Trzeba się zaopatrzyć w taką jak przedstawiacie na zdjęciach. Musi być płaska i półokrągła. Chodzi o to aby przesuwać się malutkimi kroczkami - raz koło razu . Powierzchnia pionowa musi być bez wybrzuszeń i wystającej ziemi w kierunku do rabatki.I to zapewnia półokrągły kształt narzędzia. Myślę że o ile łuki "zewnętrzne " oraz linie proste łatwiej wykonać to nad łukami wewnętrznymi trzeba trochę więcej popracować. A druga sprawa - tylko wg. mnie prostopadłe cięcie da najlepszy efekt.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 17:19, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emilianoparmezano napisał(a)
Myślę że wszystko wyjaśni się w zapowiedzianym na wiosnę filmiku instruktażowym no chyba, że mi się z tym filmikiem przywidziało czy przyczytało, ale dałbym rękę sobie uciąć, że gdzieś było o tym wspomniane.....mam nadzieje, że nie stracę ręki


Film będzie, tylko muszę mieć obiekt doświadczalny do pokazania tego i porę odpowiednią. Robimy tego mnóstwo na wiosnę, więc kombinuję żeby to nagrać dokładnie jak się robi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:25, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nawet sie nie zastanawiałam czy to cięcie prostopadłe. Chyba tak. Można dosypać kory pod kant, ale ładniej jest zostawić taki uskok.
Kosi się w ten sposób, że wypuszczam kółko, co jedzie po korze trochę dalej w rabatę i wtedy nie "ściachuje" do gołej ziemi. Wyczucia w tym potrzeba i wypróbowania, kto co woli, czy uskok czy bez?



Ten kancik jest niewielki, to moja własnoręczna robótka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:27, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj kora jest rozgarnięta




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:32, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobaczcie, a tak wyglądał ogród, gdzie nikt przez cały rok nic nie robił z kantem i z pieleniem też. Mnie się tak nie za bardzo podoba, lubię równe kanciki, wtedy ogród może być skromniue obsadzony, ale ten szczegół robi wielką robotę. Żeby nie wiem jak bogaty ogród był, to krzywe, zaniedbane kanty strasznie szpecą i sprawiają, że ogród nie ma wyglądu. Czy mam rację, czy przesadzam?

Tutaj musieliśmy w 5 osób cały dzień pielić, nadrobić zaległości za cały rok, potem przycięliśmy kanty i dopiero ogród zaczął wyglądać.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:37, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To samo miejsce po zawiązaniu chochołów na rozplenicy na zimę i przycięciu kantów




Tutaj Bogda zobacz, trawy są na lekkiej górce, skarpka jest łagodnie wyprofilowana, środek jest najwyżej, schodzi do dołu przy płocie i trawniku.

Zdjęcia z naszej dawnej realizacji Ogród z wrzosowiskiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:39, 20 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Inna część tego ogrodu późną jesienią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies