Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Usuwanie chwastów ze szczelin kostki

Pokaż wątki Pokaż posty

Usuwanie chwastów ze szczelin kostki

mahon 18:48, 27 lip 2015

Dołączył: 27 lip 2015
Posty: 2
Mam pytanie w jaki ekologiczny sposob usunac chwasty, trawe wyrastajace w szczelinach kostki podjazdowej. Czy najlepiej sprobowac stosujac mieszanine octu i wody?
frezja 18:53, 27 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Najlepsze rozwiązanie..stosowałam sam ocet i do spryskiwacza.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
mahon 19:07, 27 lip 2015

Dołączył: 27 lip 2015
Posty: 2
Frezja, dziekuje za odpowiedz.
A czy sama kostka nie ulega jakiemus odbarwieniu?
KASIAKATARZYNA 22:17, 11 sie 2015

Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 8
Myślę, że po jakimś czasie kostką może ulec uszkodzeniu. Bo przecież ocet to kwas a w kostce jest wapno. Chemikiem nie jestem, ale wg mnie kwas rozpuszcza i wypłukuje wapno. Może ktoś "chemicznie wykształcony" się wypowie?
____________________
KasiaKatarzyna
kosiarz 09:19, 01 paź 2015


Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 4
Teoretycznie tak, ale wszystko zależy od tego jak długo kostka będzie narażona na działanie octu. Ocet to dokładnie rzecz biorąc wodny roztwór kwasu octowego (najczęściej między 6-10 procent). Poza tym ocet należy jeszcze dodatkowo rozcieńczyć wodą, więc zawartość kwasu będzie jeszcze mniejsza. Warto wcześniej wypróbować tę metodę na jakieś małej powierzchni, gdzieś na uboczu i sprawdzić jak kostka reaguje. Najprostszą metodą usuwania chwastów i mchu z przestrzeni między kostkami jest metoda manualna(przy użyciu specjalnych narzędzi - takich nożyków). Oczywiście przy większych powierzchniach jest to bardzo pracochłonne,
nother 22:31, 16 gru 2015

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 18
KASIAKATARZYNA napisał(a)
Myślę, że po jakimś czasie kostką może ulec uszkodzeniu. Bo przecież ocet to kwas a w kostce jest wapno. Chemikiem nie jestem, ale wg mnie kwas rozpuszcza i wypłukuje wapno. Może ktoś "chemicznie wykształcony" się wypowie?


Wapno usuwa się impregnatem, a właściwie to zabezpiecza się impregnatem przed wystąpieniem wywitów wapiennych, jednak po wystąpieniu też efekt będzie dobry. Niektóre kostki mają system Perlon, które zabezpieczają przed wystąpienie wykwitów, ale to nieco lepsze produkty.
Basilikum 17:11, 28 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Nam bardzo pomaga w walce z chwastami zamiatarka, czyli usuwanie mechaniczne. W zeszlym roku jakies 5 razy przejechalismy zamatarka po kostce i widzimy dosc dobre efekty. W tym roku sprobujemy to jeszcze czesciej robic.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
zielinka 11:50, 07 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 46
Basilikum napisał(a)
Nam bardzo pomaga w walce z chwastami zamiatarka, czyli usuwanie mechaniczne. W zeszlym roku jakies 5 razy przejechalismy zamatarka po kostce i widzimy dosc dobre efekty. W tym roku sprobujemy to jeszcze czesciej robic.


Czy ta zamiatarka jest Wasza czy wynajmowana? Ceny w sieci za nową są trochę kosmiczne, ale jeśli naprawdę tam dobrze działa, to może samo wynajmowanie wystarczyłoby mi na utrzymanie kostki w porządku i bez chwastów.
Kairu 18:50, 08 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Kolejną metodą na usuwanie chwastów z szczelin kostki jest ich wypalanie palnikiem gazowym.
Poniżej link gdzie można obejrzeć przykładowy film takiej metody usuwania chwastów.
Film wypalarki chwastów
____________________
Irek - Ogród, a może coś więcej....
boru 23:58, 01 lip 2016

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
1. Ocet
- jaki roztwór octu najlepszy?
- czy ocet niszczy mech?

2. palnikiem
- gdzie, za ile mozna kupic taki gadzet i ile kosztują naboje
- czy palnik wypala też mech?

3. Jakies inne sposoby aby zachowac mech a zniszczyc trawe/chwasty?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies