Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

19:41, 27 lip 2016
Anda napisał(a)
Karolina, lubię robić fotki pod światło, są takie nierealne

Justyna, Mrs John Laing ma piękne kwiaty, to prawda. Jest wysoka i wąska. Jeszcze jej nie kulkowałam. Nie mam fotki całego krzaka bo ma mączniaka. Jako pierwsza i jedyna go łapie. I w tym i w zeszłym roku była cała omączona, tak porządnie. Nic nie pomaga. Wzmacniam ją jak mogę, ale jeśli w przyszłym roku znowu tak będzie to ją wywalam.


no to cenne informacje. u mnie Minerva łysa 3 badyle stercza liści nie ma ..może się zbierze i kilka innych róż tez w słabej formie.

Gertrudy chyba mam 2 różne jedna pokrój bardziej krzaczasto-kulisty wykazuje, ma kilka pąków ..będzie kwitnąć ....druga jest bardziej sztywna, idzie w górę, pąków na niej nie widzę...obie pnace miały być.
Johanka77 21:13, 27 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ewa, a czosnki gdzie kupujesz? Masz jakieś pewne źródełko?
Nie znam ich i nie wiem, na ile pewnego źródłą wymagają
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 10:48, 28 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
jazzy napisał(a)
Uwielbiam Twoją romantyczną duszę!
Cecylka mnie bierze Ale różom narazie mówię stop
Czytam że u Irenki ulewy, a u mnie sucho jak wiór


U mnie aktualnie pada. Roślinkom dobrze robi taki deszcz od czasu do czasu, byle nie za dużo. Cecylia nawet dość zdrowa w tym roku. Trochę plamistości złapała, ale to przez tą deszczową pogodę. Ja właśnie nowe róże zamówiłam, ale do donic. W sumie chciałam tylko sprawdzić w jednej szkółce czy są, ale jakoś tak wyszło, że mi je przyślą w przyszłym tygodniu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:52, 28 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Johanka77 napisał(a)
Ewa, a czosnki gdzie kupujesz? Masz jakieś pewne źródełko?
Nie znam ich i nie wiem, na ile pewnego źródłą wymagają


Mam bardzo pewne źródło, ale ja mieszkam w Niemczech i też tu kupuję. Możesz o nich film obejrzeć jeśli masz ochotę

http://www.swr.de/gruenzeug/gartentipps/alles-bio-die-staudengaertnerei-gaissmayer-1/-/id=13057490/did=17195472/nid=13057490/1lpor6b/index.html

http://www.swr.de/gruenzeug/gartentipps/alles-bio-die-staudengaertnerei-gaissmayer-2/-/id=13057490/did=17195856/nid=13057490/1iy345t/index.html
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rench 12:42, 28 lip 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Piękna jest Twoja Cecilia,muszę chyba swoją przesadzić do słonka,a Twoja jakie ma stanowisko?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Makao_J 18:14, 28 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Super wypasione źródła zakupowe masz. To jakby inna bajka bo mimo wszystko te szkółki wyglądają inaczej niż nasze. Tak inaczej ubarwione i ozdobione są
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 19:18, 28 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Rench napisał(a)
Piękna jest Twoja Cecilia,muszę chyba swoją przesadzić do słonka,a Twoja jakie ma stanowisko?


Moja rośnie na słońcu. Cień albo półcień jest tam tylko do ok. 11. Potem słońce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:21, 28 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Makao_J napisał(a)
Super wypasione źródła zakupowe masz. To jakby inna bajka bo mimo wszystko te szkółki wyglądają inaczej niż nasze. Tak inaczej ubarwione i ozdobione są


Tak, ta szkółka jest wypasiona, na pewno jedna z najlepszych w D, no i jedna z najdroższych. Za to nie ma pomyłek i rośliny przychodzą bardzo dorodne. Nie wszystkie szkółki są takie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gabriela 20:39, 28 lip 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Anda napisał(a)
[img size=318x480]


Hej Ewo. Jakież zdrowe i piękne Twoje róże, u mnie czarne plamy na znakomiej większości, ale przyznaję że niczym nie pryskałam.

Co to za bodziszek? Czy to Rozanne? Szukałam takich, które zakwitają późno, albo powtarzają kwitnienie, ale na razie muszę poczekać na efekt.
Wracam do oglądania Twojego ogrodu.

Edit: Widzę właśnie w swoim wątku, że pytałaś mnie o Mme Isaak Pereire. Kwiat ma kapuściany, duży, pięknie pachnący, kwitnie obficie i powtarza. Wyrasta wysoko, mogłaby być pnacą różą przy podporze, bo wypuszcza bardzo długie pędy, nie jest to kompaktowa odmiana, o nie. Liście są matowe, lubi sobie pochorować na czarną plamistość, przynajmniej u mnie.
Lubię ją, bo ogólnie jak wiadomo, lubię stare róże.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Anda 21:31, 28 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gabriela napisał(a)


Hej Ewo. Jakież zdrowe i piękne Twoje róże, u mnie czarne plamy na znakomiej większości, ale przyznaję że niczym nie pryskałam.

Co to za bodziszek? Czy to Rozanne? Szukałam takich, które zakwitają późno, albo powtarzają kwitnienie, ale na razie muszę poczekać na efekt.
Wracam do oglądania Twojego ogrodu.



U mnie tez juz czarna plamistosc dopadla roze, najbardziej Louise Odier, troche St. Cecilie. Maczniak dopadl znow Mrs John Laing. Cale szczescie reszta zdrowa
Ten bodziszek to Rozanne, tak. Kwitnie non stop chyba od czerwca. Wspina sie na hibiskusy. Musze go przyciac bo je pozre
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies