Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Haiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Haiki

haika 19:33, 25 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 248
Postanowiłam i ja zacząć pokazywać mój ogród i dokonać kilku zmian mam nadzieję z Waszą pomocą.
Na początek sezonu chciałabym dokończyć ogródek przed domem.W ubiegłym roku dokonałam pewnych zmian i posadziłam wzdłuż chodnika prowadzącego do domu bukszpany - niski "murek", kulki i stożek. Teraz się zastanawiam nad druga stroną czy powinna być symetryczna? Czy zasłonić ogrodzenie? Jeśli tak to czym? Szmaragdy? Pnąca - bluszcz?Czy wyciąć modrzew? Psia buda na pewno zostanie usunięta, wylądowała tam tylko dlatego, że zakątek jest mocno zaniedbany Dodatkowo pies uwielbia tam kopać, zastanawiam się więc czy nie użyć włókniny w tym miejscu.
Poniżej wklejam kilka zdjęć światopoglądowych, jeśli macie jakieś pomysły propozycje na zagospodarowanie tego skrawka dajcie znać. Z góry dziękuję


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Po lewej stronie trawa wygląda trochę słabo, ale już się nią zajęłam, została wygrabiona, nawieziona i dosiana, teraz pozostaje podlewać i czekać
____________________
Haika
monteverde 19:41, 25 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Haika, zapowiada się fajnie, co widać z tych nasadzeń, ale tą psia budę bym od wejścia zabrała, miejsce wydeptane z odchodami psa, przy wejściu brzydko wygląda, no i pies może brudzić gościom i Wam ubrania, skacząc na ludzi, zrób lustrzane odbicie lewej strony lub coś podobnego a budę bliżej domu, zawsze ktoś może rzucić psu jakąś truciznę)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 19:44, 25 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Płot nie jest brzydki, ale coś by się tam przydało. Jednak pierwsze spostrzeżenia takie:
Bardzo fajnie wygląda zakątek bukszpanowy, lecz ten plastikowy rollborder nie pasuje, ja w tym roku wyrzuciłem swój. Na obrzeża daj kostkę - najlepiej taką jak masz na chodniku.
Rabaty widzę, że są proste i tego się trzymaj, wygląda to lepiej w takim otoczeniu.
Zakątek przy budzie - wszystko bym wywalił - budę, modrzewia i jałowce. Nie wygląda to dobrze, a na pewno jest to zakątek reprezentacyjny, bo prowadzi do domu.
Na tą rabatę też wysypałbym żwirek i zrobił podobny zakątek jak ten na przeciw. Wyglądałoby to fajnie. Ale nie koniecznie symetrycznie. Możesz zrobić bukszpanowe zawijaski, dać bukszpany na pniu czy posadzić je plamkami.
Na płot może iść bluszcz - pasuje do bukszpanów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joanka 19:50, 25 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Haika

Mnie również bardo spodobał się bukszpanowy kącik

Co do budy dla psa...hmmm.....mam takie samo zdanie jak moi przedmówcy....musi stamtąd zniknąć
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Gardenarium 19:51, 25 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj na Ogrodowisku !
Strona z bukszpanami wyszła super.
Ja dla odmiany bym modrzewia zostawiła, tylko podcięła go jeszcze, choć osobiście nie lubię modrzewi, bo bradzo sypie sie i zatykają się rynny.
Ta druga strona niekoniecznie musi być symetryczna, choć może...
Można zwinąć zawijasek wokół modrzewia, jak w jednym z moich ogrodów, tylko oczywiście w żwirku, jak po drugiej stronie







Ja też bym bordery usunęła a zastosowała inne, bardziej niewidoczne, albo kostkę jak radzi Sebek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:53, 25 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Haika napisała, że budę usuwa, więc nie czepiajmy się budy, wiadomo, że na froncie jej nie będzie. Radźmy co tam posadzić. Za zawijaskiem może różaneczniki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 19:59, 25 kwi 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
I hortensje
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Danusza 20:00, 25 kwi 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witaj Haika podoba mi się bukszpanowy zakątek ładnie masz
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
haika 20:17, 25 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 248
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. O budzie tak jak napisała Danusia nie dyskutujemy, bo to postanowione . Pomysł z bukszpanowym zawijaskiem mi się podoba. Samo ogrodzenie bym czymś zasłoniła, nawet jeśli nie teraz, to docelowo, żeby coś rosło i z czasem zasłoniło. No i ta skrzynka w murku tez nie jest zbyt dekoracyjna. A kamyki myślicie, że na całej szerokości rabaty czy w połączeniu z korą?
____________________
Haika
haika 20:22, 25 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 248
To wkleję jeszcze paskudną budę z paskudną właścicielką. Paskudna głównie dlatego, że jej przysmakiem są cebule tulipanów i żonkili. Tej wiosny zostały wykopane i zjedzone wszystkie (((


Uploaded with ImageShack.us
____________________
Haika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies