Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Filodendron pnący

Pokaż wątki Pokaż posty

Filodendron pnący

Krystian 18:54, 21 sie 2015


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
Witam,mniej więcej od miesiąca mam szczepki filodendrona pnącego,które trzymam w wodzie w słoiku. Problem jest mianowicie taki, że one do tej pory nie wypuściły korzonków, a dodatkowo końcówki łodyg, z których powinny wyjsc korzonki robia sie brazowe. Co mam zrobic w tej sytuacji?
____________________
Bryniu
Gardenarium 18:58, 21 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli gniją to już nic nie zrobisz, jeśli brązowe nie jest miękkie i wodniste to czekaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krystian 19:15, 21 sie 2015


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
Dziekuje, mam nadzieje, ze jeszcze cos z nich bedzie
____________________
Bryniu
Gardenarium 17:43, 22 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomacaj lub pokaż zdjęcie, trudno coś doradzać, jak się nie widzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krystian 17:48, 02 wrz 2015


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
Ten post dodalem w czasie kiedy bylem u siostry za granica. Przed moim wyjazdem myslalem, ze juz z moich filodendronow Nic nie bedzie. Po powrocie pierwsze co to lecialem zeby zobaczyc jak sie maja. I co sie okazalo, niedosc ze znikly wszelkie zbrazowienia to dodatkowo puscily korzenie. Zrobily mi mega niespodzianke, Bo nie spodziewalem sie ze cos wypuszcza. Teraz wsadzilem juz je do ziemi I zaczynaja puszczac nowe listki. Super !!!
____________________
Bryniu
Krystian 13:51, 04 sie 2016


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mojego filodendrona pnącego, od ostatniego czasu bardzo ładnie się rozrósł i teraz już jest takich rozmiarów, że musiałem go przypiąć do ściany nieopodal okna, bo tylko tam ma najwięcej światła i tam najszybciej rośnie. Z tym, że to okno a właściwie jego jedna połówka jest otwarta i w dzień i w nocy, moje pytanie, więc brzmi czy jeżeli będzie miał cały czas dostęp do świeżego powietrza, to czy nic mu się nie stanie? Dodam tylko, że i w dzień i w nocy jest ciepło. Pytam, dlatego że nie chciałbym go zmarnować, a nie ukrywam bardzo mi na nim zależy.
____________________
Bryniu
Krystian 14:09, 04 sie 2016


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19


A tak to wygląda. Przepraszam za jakość zdjęć, ale i w tym pokoju jest ciemno i mój telefon nie robi zdjęć takich jak jest w rzeczywistości.
____________________
Bryniu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies