Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Stojąca woda na działce

Pokaż wątki Pokaż posty

Stojąca woda na działce

Lesna 20:44, 24 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 3
Dzień dobry. Mam problem z wodą na działce. Problemem jest stojąca po opadach woda. Nie da się zrobić odwodnienia metodą rur drenarskich i studzieki z uwagi na wysoko podchodzącą wodę gruntową (sąsiedzi mówią, że czasem wystarczy pół metra i już jest woda). Nie ma w pobliżu żadnego rowu, żeby odprowadzić wodę na zewnątrz. Poradźcie, czy jest jakaś możliwość zrobienia czegoś z tą wodą? Kiedyś słyszałam, że można zrobić jakąś "suchą rzekę", ale nie wiem o co właściwie chodzi. Każdy pomysł mile widziany.
____________________
Gardenarium 21:04, 24 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wykop staw, woda zejdzie do najniższego miejsca czyli stawu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lesna 21:08, 24 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 3
Dziękuję. Czy jakieś oczko wodne wystarczy? Staw - to brzmi poważnie...
____________________
Gardenarium 10:57, 25 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Rozmiar stawu zależy od powierzchni ogrodu i jego położenia, wymiarów. Także od umiejsowienia tego najniższego fragmentu.

Staram się wszystko co ma wodę nazywać stawem, a nie "oczkiem", jakoś mi nie pasuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lesna 16:29, 25 sie 2015

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 3
Rozumiem. Ta działka jest raczej równa. Czyli czeka mnie zrobienie jakiegoś spadu?
____________________
Gardenarium 18:08, 25 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Znajdź najniższe miejsce, spad niekoniecznie bo piszesz o wysoko podchodzącej wodzie gruntowej, staw na pewno pomoże, skoro nie ma możliwości odprowadzenia wody. Możesz jeszcze zrobić drenaż, spadek, zbiornik w którym będzie pompa odpompowywać wodę na zewnątrz, poza działkę, ale czy jest gdzie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elzee34 21:17, 10 lis 2015

Dołączył: 31 paź 2015
Posty: 14
myślę, ze coś takiego najlepiej pokazać specjalistom. Ja tez miałam trochę podobny problem , ale maż znalazł firmę, która zajęła się systemem zagospodarowania wody. Kupilismy też od nich zbiorniki na deszczówkę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies