Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » York Gate Garden

Pokaż wątki Pokaż posty

York Gate Garden

Kuklik 10:23, 08 wrz 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Jasiu, bardzo się cieszę, że Ci się podobała relacja

Znalazłam opinię Alana Titchmarsha o tym ogrodzie. Zacytuję:
"One of my favourite gardens...a real gem of garden design packed into just an acre."

Tak przy okazji, nie wiem czy wiecie ile to jest 1 akr?
Ja nie wiedziałam
Sprawdziłam i okazało się, że był to obszar, który mógł zostać zaorany przez pług zaprzęgnięty w woły w ciągu jednego dnia. Ciekawa jednostka powierzchni
A tak na nasze to jest ok. 0,4 hektara.

Dla wszystkich tych, którzy dotrwali do końca opowieści o ogrodzie - mały bonus

Towarzystwo Perennial, które opiekuje się ogrodem York Gate, aby zdobyć środki na tę opiekę, wpadło na ciekawy pomysł. Wydano uroczy kalendarz z ... nagimi ogrodnikami
Kalendarz można było nabyć w sklepiku na terenie ogrodu. Pan ze sklepiku powiedział mi, że w ubiegłym roku mieli podobny kalendarz z ogrodniczkami, ale osobiście wolę tegoroczny;
Co Wy myślicie o tym pomyśle?







____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Joku 11:26, 08 wrz 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Dziękuję za wspaniałą relację z cudownego ogrodu. Bardzo przypadł mi do gustu, mogłabym w nim zamieszkać , tylko skąd wziąć tyle kasy?
Uwielbiam wasze prezentacje z różnych cudownych miejsc ogrodowych.

A kalendarz? Hmmm, wolałabym wersję tradycyjną . Choć niektórzy panowie całkiem, całkiem......
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Agania 15:17, 08 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
W takim ogrodzie chciałabym się zgubić
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
07_Rene 15:32, 08 wrz 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ha ha...
Kalendarz bardzo mnie rozbawił Bardzo podoba mi się ten pomysł, bo w końcu czuć równość Choć przyznam, że nie miałabym gdzie takiego kalendarza powiesić
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Justyna 20:37, 11 wrz 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dziękuję Izo za relację. Podziwiam uważnie.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Tamaryszek 23:34, 06 paź 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Fajnie było zobaczyć York Gate w Twoim ujęciu, Izo! Ja także byłam zachwycona tym ogrodem, chyba najbardziej mi się podobał.
(Kalendarz nabyłam również)
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies