Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Jak zasłonić nieatrakcyjną ścianę?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zasłonić nieatrakcyjną ścianę?

Gardenarium 19:52, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Trzeba było zostawić metr a nie brukować do ściany. Wszystko co piszesz jest za niskie i nic nie zasłoni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bochyn 08:17, 23 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
Gardenarium napisał(a)
Trzeba było zostawić metr a nie brukować do ściany. Wszystko co piszesz jest za niskie i nic nie zasłoni.


to mnie Pani trochę zasmuciła, plan był bluszcz (z czasem powinien szczelnie pokryc caly garaz), do tego zeby nie było nudno cos niebieskiego/fioletowego (np clemantis polish spirit) i żółta róża pnąca (np. the pilgrim lub moonlight)
co do wybrukowania to na calosci garazu tylko 1-1,5m jest wybrukowane przy czym nie jest problemem dla mnie sciagniecie tych plyt w razie potrzeby

co by Pani doradziła ewentualnie co by moglo zaslonic ten garaż w tonacji kolorów zielone tło, niebieskie/fioletowe, zolte/herbaciane.
otwarty jestem na każdą sugestie gdyż dopiero rozpoczynamy z żoną przygodę z ogrodem i na pewno są rozwiązania o których nie mamy pojęcia
Gardenarium 12:47, 23 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304


Maskowanie nie ma sensu, trzeba się zasłonić, a nie maskować. Cała chałupa sąsiada włazi wam w okna i na ogród.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bochyn 10:19, 27 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
dziekuje za reakcje,
nie chcemy zasłaniać okien sąsiada gdyz nie przeszkadza nam to,okna czworki dzieciakow rowiesnikow naszych diabelkow, nawoluja sie rozmawiaja - ta cześć ogrodu z tujami i trawnikiem to tylko rekreacyjno-sportowa czesc dzialki, boisko do pilki, trampolina, basen itd Interesuje mnie tylko zamaskowanie garazu tak zeby z czasem zarosl roslinnoscia szczelnie czyli bluszczem a zeby bylo ciekawiej to w ten bluszcz chce wpuscic cos kolorowego, wybor padl na niebieski clementis i zolta roze the pilgrim. pytanie tylko ponowie bo nie wiem jak gesto sadzic clementis i roze, na przemian raz roza raz clemantis? jakie odstepy miedzy roslinami i w jakiej odleglosci od sciany? bo bluszcz laduje w weekend pod sciana co 15-20cm. dodatkowo chce pociagnac poziomo od lewej do prawej metalowa linke zeby bluszcz mial latwiej sie piac (i nie tylko on) tylko znowu pytanie co ile zrobic rzedy linek, 30cm? 40cm?

pozdrawiam

czesc wypoczynkowa bedzie po prawej stronie gdzie jeszcze panuje delikatnie mowiac nielad wiec jesli bede sie odgradzal od sasiadow to wlasnie tam obsadze sie gesto roslinnoscia



Gardenarium 08:00, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z tym celem maskowania to dla mnie niezrozumiały pomysł, więc tutaj nic nie poradzę niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bochyn 11:49, 28 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
może żle się wyraziłem z tym maskowaniem ale podpiąłem się pod temat zasłaniania żeby nie zaśmiecać forum podobnym tematem.
reasumując i w skrócie chciałem coś ładnego posadzić pod tą ścianą które z czasem ją pokryje robiąc ścianę zieleni. w kwestiach technicznych nasadzeń przeniosłem się do działu róż i pnączy także z mojej strony temat zamknięty
Gardenarium 15:20, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Z mojej też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 08:10, 06 paź 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Zwykły bluszcz helix hedera jest zimozielony, cały rok. Tak posadź. Ja mam go dużo i jeszcze dosadzam. Stosuję też na siatce w ogrodzeniu. Najpierw przeplatam dłuższe pędy, a potem tnę. Mocno się rozrasta i daje ścianę.
____________________
borówcowy wizytowka
bochyn 19:25, 06 paź 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
dzieki, juz posadzone dosc gesto
maciej 19:39, 11 paź 2016

Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 41
Też mam problem z brakiem widoku. Nie wiem czym to zasłonić, żeby było szybko. na dodatek Koreanki pod płotem źle się mają. Sosna padła.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies